Jezero Lago Di Garda, perla italských Alp
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pohodový poznávací zájezd s lehkou turistikou a programem pro každého

Jedno z nejkrásnějších italských jezer ledovcového původu Lago di Garda s mnoha malebnými městečky na jeho březích, je s rozlohou 370 kilometrů zároveň i největším jezerem na Apeninském poloostrově. I když je jezero obklopeno horskými masivy Dolomitů, vládne zde celoročně unikátní teplé středomořské klima, které vytváří ideální podmínky pro růst subtropických rostlin, jako jsou olivovníky, oleandry, magnólie, citrusové stromy nebo palmy. V letních měsících teploty klidně dosahují 35° Celsia, tedy typické jihostředomořské počasí. Voda jezera má tyrkysové zabarvení, je nejen křišťálově čistá a průhledná, ale také překvapivě teplá, a tedy vhodná ke koupání, potápění a dalších vodních sportů.

Program zájezdu:

1.den: Ráno odjezd z ČR přes Rakousko a Brennerský průsmyk do Itálie, večer příjezd na ubytování, večeře.

2.den: Plavba vyhlídkovou lodí z Torbole do městečka Malcesine, odtud lanovkou na Monte Baldo (14 Eur), a dále možno pěšky na vrchol Monte Altissimo (nádherné výhledy), zpět opět lanovkou. Středověké městečko Malcesine bývá nazývané "perlou jezera Garda" a patří mezi nejmalebnější a nejoblíbenější lokality u jezera. Má krásné historické centrum s malými uličkami, malý přístav a pobřežní promenádu.

3.den: Výlet do oblasti Dolomiti di Brenta - městečko Molveno se stejnojmenným jezerem, které je nazýváno „vodním zrcadlem“ pod kamennými velikány, musí okouzlit každého návštěvníka. Pro ještě krásnější zážitky si vyjedeme lanovkou z obce Andalo na vrchol La Paganella (2128 m), odkud jsou nádherné výhledy na celou oblast. Poté pěšky (3 hod.) nebo lanovkou se vrátíme zpět do Andala. Možnost procházky okolo jezera, koupání (nádherná oblázková pláž, čistá voda).

4.den: Výlet do Pesarinských Dolomitů a horu Monte Pasubio. Masivem Monte Pasubio procházela za I. světové války frontová linie a probíhaly zde urputné boje. Na začátku roku 1915 masiv obsadily italské jednotky, ale chyběly jim zásobovací cesty. Před sebou měli nepřítele, okolo skalní věže a za zády hluboké rokle. Proto si museli vybudovat přístupovou cestu. Stavba trvala 10 měsíců. Cesta strmě stoupá ze sedla di Campiglia na hřeben k vrcholu Cinque Cime a k velitelskému stanovišti generála Pappa, který oddílu velel. Cesta je dlouhá 6,5 km, z toho 2280 metrů měří 52 tunelů, které museli vysekat ve skálách. Celá trasa je mistrovské vojenské dílo. U každého tunelu je cedulka s jeho jménem a délkou. Nejdelší je tunel č.19 s délkou 320m.

5.den: Výlet do města Arco na prohlídku impozantního, rozsáhlého hradu Arco ze 7. století n.l. Z vrcholu jsou zajímavé výhledy do okolí řeky Sarca a na samotné Lago di Garda. Navštívit můžete střílny, věže, ale třeba i hladomornu, odpoledne se přemístíme na prohlídku úžasného vodopádu Cascata Varone a poté si prohlédneme centrum města Riva del Garda, nákupy, možnost koupání v jezeře.

6.den: Volný den pro řidiče, výlet do malebného městečka na břehu jezera Limone, které je proslulé pěstováním citrusovníků. Navštívíme citrusovou zahradu Castello Limonaia a v místních obchůdcích můžete zakoupit například citrusový likér nebo nádobí, zástěry, popelníky či magnetky s obrázky citronů. Možnost koupání v jezeře.  K večeru odjezd domů.

7.den: Příjezd do ČR.

 

Hotel Rubino*** leží v centru obce Nago u Torbole, ze které je nádherný výhled na jezero Lago di Garda. Do centra Torbole a k jezeru je asi 1,5 km. Pokoje: 2,3 a 4 lůžkové - všechny s kom-pletním soc. zařízením, TV a nově od r. 2020 i s klimatizací.  Na pokojích nejsou lednice. Vybavení hotelu - recepce, bar /kavárna, jídelna a Wi-Fi (hotel nemá bazén

 

cena obsahuje 5x ubytování v hotelu doprava klimatizovaným autobusem polopenze průvodce pojištění CK proti úpadku

 
Cena neobsahuje
Povinné cestovní pojištění léčeb. výloh a storna místní poplatek 2€/os./den vstupné jízdenky (lanovky)
ck az tour 

 

 

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel