Poznávací zájezdy Itálie - Lago di Garda
 
 

Krásy italských jezer

 

krásy jezera Lago di Garda, Verona

Pohodový poznávací zájezd s lehkou turistikou a programem pro každého

Jedno z nejkrásnějších italských jezer ledovcového původu Lago di Garda s mnoha malebnými městečky na jeho březích, je s rozlohou 370 kilometrů zároveň i největším jezerem na Apeninském poloostrově. I když je jezero obklopeno horskými masivy Dolomitů, vládne zde celoročně unikátní teplé středomořské klima, které vytváří ideální podmínky pro růst subtropických rostlin, jako jsou olivovníky, oleandry, magnólie, citrusové stromy nebo palmy. V letních měsících teploty klidně dosahují 35° Celsia, tedy typické jihostředomořské počasí. Voda jezera má tyrkysové zabarvení, je nejen křišťálově čistá a průhledná, ale také překvapivě teplá, a tedy vhodná ke koupání, potápění a dalších vodních sportů.

Termín: 14.5.2023 - 18.5.2023
Cena: 5990 Kč

 

okolí jezera Lago di Garda

Poznávací zájezd s pěší turistikou do nádherných vápencových hor v okolí jezera Garda.

 

 

rozkvetlá Italská jezera

Právě v této době, kdy je zde plno květů, jsme pro vás připravili poznávací zájezd do Itálie, do oblasti krásných italských jezer Garda a Como. Pojeďte s námi poznat několik italských a jednu švýcarskou zahradu. Nechte se unést nepřeberným množstvím pěnišníků, azalek, kompozicemi středomořských i exotických květin. Jedno mají tyto zahrady zasazené do okolní hornaté krajiny společné, učarují svou krásou laikům i odborníkům, odráží vkus, zvyky, kulturu a historii oblasti. Navštívíte a obdivovat budete např. italské zahrady Trauttmansdorff, Vittoriale, Sigurtá, Vila Carlotta, Vila Melzi ale i jedinečné Bellagio u jezera Como nebo městečko Gardone Riviera u jezera Garda.

hrad Tirol - zahrada Trauttmansdorff - Merano - vodopády Varone – Gardone Riviera - zahrada A. Hellera - zahrada Vittoriale - zahrady Sigurtá - Lago di Como - Tremezzo - vila Carlotta - Bellagio - vila Melzi - Lago Maggiore - Locarno - ostrovy Brissago

Termín: 9.5.2023 - 14.5.2023
Cena: 7535 Kč

Termín: 24.5.2023 - 28.5.2023
Cena: 6247 kč

 

Superlativy italských jezer

Zájezd nás zavede na rozhraní Alp a subtropů, německého a italského světa a tří italských regionů, do okolí jezera Lago di Garda, které je právem nazýváno zahradou Itálie. Poznáme kouzlo největšího italského jezera Lago di Garda, nad nímž se tyčí strmé vápencové stěny Gardských hor. Prohlédneme si malebná jezerní městečka Riva, Limone, Malcesine, Garda a působivé Sirmione. Panoramatickými výhledy se potěšíme z vrcholu Monte Baldo v Malcesine.

Lago di Garda – Garda –Sirmione – Riva – Limone – Malcesine – Arco – vodopády Varone – Trident

 

zájezd vyprodán

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel