ITÁLIE - APULIE - EXOTICKÁ KRÁSKA ITÁLIE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Apulie, to je ta pravá Itálie, zabírá patu a podpatek italské boty. Hřeben hor ji odděluje od zbytku Apeninského polostrova. Azurové moře naopak otevírá její obzory k orientálnímu Balkánu. Po celou svou historii byla průsečíkem, hradbou i branou mezi západní a východní civilizací. Je nejvýchodnějším cípem Západní Evropy. Od zbytku Itálie se Apulie neliší jen svou historií, ale i přírodou nebo podobou měst. Rostou tady desítky miliónů olivovníků, úrodná půda dává ingredience pro místní vynikající kuchyni. Náš program vám v prázdninovém duchu naservíruje největší atrakce tohoto regionu, včetně útesů a pláží podpatku italské boty, poloostrova Salento. Unikátní památky UNESCO, víno, stříbřité porosty olivovníků a zářivé slunce budou ladit dojmy z vaší apulské dovolené. Moře má na Salentu tak úchvatnou barvu, že si jednou budete připadat jako v Karibiku, podruhé jako na Maledivách.

Bari - Castel del Monte - Trani - Torre Canne - Alberobello - Locorotondo - Poligano a Mare - Gallipoli - zátoka Baia Verde - Otranto - Lecce - mys Santa Maria di Leuca - Torre Vado - kaňon Ciolo - Santa Cesarea Terme

Program zájezdu

1. den zájezdu
V dopoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.

2. den zájezdu
Příjezd do metropole Apulie a největšího přístavního města na břehu Jaderského moře – BARI. Prohlídka baziliky San Nicola, kde se nachází hrob svatého Mikuláše, kterého zná anglosaský svět jako Santa Klause. Procházka labyrintem úzkých uliček starého města, katedrála San Sabino, monumentální Švábský hrad, středověké hradby, městská promenáda, divadla. Odpoledne volný program nebo fakultativní výlet na osmičkový hrad CASTEL DEL MONTE, který je možná nejzáhadnější královskou stavbou na světě, a do malebného přístavního města TRANI, jehož bazilika svatého Mikuláše je označována za nejkrásnější apulský kostel (cca 25 €). Večer odjezd z Bari do TORRE CANNE, ubytování.

3. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

4. den zájezdu
Celodenní výlet do bílých městeček vrchoviny Murge. Cesta mezi zídkami, jež po staletí oddělují pozemky, kde se pěstují olivy, mandle, třešně a vinná réva. Příjezd do oblasti „trulli“, kde se staví bílé domky kónického tvaru, připomínající vesnici Šmoulů. Prohlídka městečka ALBEROBELLO, které tvoří více než tisícovka domečků trulli. Procházka jednotlivými čtvrtěmi a exkurze do interiéru těchto originálních obydlí. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které má kruhový půdorys a dalo jméno vyhlášenému bílému vínu, jež se tu pěstuje. A do třetice si prohlédneme pobřežní město POLIGNANO A MARE, jež je pro harmonicky poskládané domy na útesu nad Jaderským mořem označováno za „bílý balkón Apulie“.

5. den zájezdu
Pobyt u moře, pro zájemce fakultativní výlet k Jónskému moři na jih poloostrova SALENTO: Prohlídka města GALLIPOLI, jehož historické centrum se nachází na ostrově v Jónském moři. Procházka rybářskou čtvrtí, katedrála, antická fontána, desítky kostelů, prodejci mořských hub. Gallipoli bylo v barokní éře hlavním přístavem pro export olivového oleje. Proto vás zde pozveme na ochutnávku nejkvalitnějších olivových olejů na světě a olivové pasty. Po prohlídce Gallipoli až do podvečerních hodin koupání v zátoce BAIA VERDE, která se označuje za „Karibskou pláž“.

6. den zájezdu
Pobyt u moře, pro zájemce fakultativní výlet do nejvýchodnější oblasti celé Itálie. Program v nejvýchodnějším italském městě OTRANTO, které bylo vysunutou pevností západního světa. Prohlídka katedrály s unikátními románskými mozaikami, procházka po hradbách nad průzračným Jaderským mořem. Labyrint zářivě bílých uliček. Procházka k fotogenickému Bauxitovému jezeru, kde kontrastují rudé svahy se zelenou vodou. Dosažení nejvýchodnějšího mysu Itálie Capo d´Otranto u majáku, jenž je zajímavou technickou památkou. Odpoledne prohlídka historického města LECCE, které je známé díky vysoké koncentraci barokních staveb s bohatou ornamentální výzdobou. Katedrální náměstí patří k nejpůsobivějším veřejným prostranstvím celé Itálie. Kostel svatého Kříže má fasádu, která nemá jinde obdoby. Římský amfiteátr je největší antickou památkou v Apulii.

7. den zájezdu
Pobyt u moře, pro zájemce fakultativní výlet na nejjižnější cíp Apulie. Vyhlídka z mysu Santa Maria di Leuca – poutní bazilika a rozhraní Jónského moře a Jadranu. Zastávka v rybářském přístavu TORRE VADO a fakultativní plavba bárkou podél krasových jeskyní, Mussoliniho rezidence a mysu Punta Ristola, možnost koupání z lodě v průzračné vodě (cca 27 €). Poté koupání na přírodní pláži, která se díky zbarvení moře označuje jako „MALEDIVSKÁ PLÁŽ“, koupání v Jónském moři. Odpoledne přejezd k Jadranu. Zastávka u kaňonu Ciolo, kde se moře zakusuje do vápencových útesů. Zastávka v lázeňském městečku SANTA CESAREA TERME s luxusními vilami v maurském stylu.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

9. den zájezdu
Dopoledne pobyt u moře, odjezd do ČR.

10. den zájezdu
Návrat v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • 7x ubytování v hotelu **** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x snídani,
 • výlet 4. den programu,
 • pobyt.taxu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • fakult. výlety
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 7x večeře 1350 Kč (doporučujeme dokoupení večeří),
 • fakultativní výlet: 5. den pobytu 400 Kč,
 • fakultativní výlet: 6. den pobytu 450 Kč,
 • fakultativní výlet: 7. den pobytu 520 Kč (u všech výletů min. 25 účastníků), 
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 400 Kč,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den

Nástupní místa

16.07. – 25.07. Odjezd A, B + Č. Budějovice

Odjezd A
Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250)


Odjezd B
Ostrava (+500), Havířov (+650), Hranice (+500), Zábřeh na Moravě (+250), Olomouc (+250)
 

Ubytování

 

 • Hotel **** - se nachází necelých 50 m od písečné pláže omývané průzračným Středozemním mořem (modrá vlajka) v letovisku Torre Canne di Fasano. Hotel nabízí mimo jiné restauraci, částečně krytou střešní zahradu, bazén s panoramatickým výhledem. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, minibar, sat. TV, klimatizaci a wifi. Snídaně jsou podávány formou rozšířeného bufetu, večeře výběrem z menu vč. vína nebo minerální vody. Hostům je k dispozici zdarma i plážový servis.

 

ck redokZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.7.2021 25.7.2021 17450 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel