Kalábrie s výletem na Lipary
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

SELLIA MARINA - CAPO RIZZUTO - STILO - SOVERATO - PAZZANO - VALLI CUPE - CROPANI - LE CASTELLA - CAPO COLONNA - CROTONE - LIPARSKÉ OSTROVY

 

 

1. den:

Odlet z Prahy a Brna do Lamezia Terme, transfer do hotelu, ubytování ve 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi přímo u Jónského pobřeží s krásnou širokou písečnou pláží.

2. den

Pobyt u moře, odpočinek, koupání. Půldenní výlet na nejvýchodnější výběžek Kalábrie, na posvátný Mys Capo Colonna pojmenovaný podle jediného zachovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa Starověkého Řecka. Velice působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna tyčící se na útesu vysoko nad mořem. Odsud přejedeme do města Crotone, významného starořeckého centra a působiště Pythagora, který zde založil svou slavnou školu. Prohlídka starobylého centra, volno k posezením, nákupům nebo k návštěvě hradu s krásnými výhledy na moře.

3. den:

Dopoledne výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a chráněným mořským světem. Příjezd do letoviska Le Castella pojmenovaného podle významné aragonské pevnosti z 16. stol., který se tyčí na ostrůvku odděleném od pevniny jen za rozbouřeného moře. Díky svým plážím a malebnému výhledu na pevnost se kdysi malá rybářská obec mění v Mekku turistů. Zde absolvujeme výlet lodí, během kterého budeme moci pozorovat zdejší podmořský svět a určitě nás okouzlí i krásné výhledy na Aragonský hrad i pobřeží. Užijeme si koupání z lodi v křišťálově čisté vodě, možnost šnorchlování (masky zdarma), občerstvení na lodi. Po návratu do přístavu procházka tímto letoviskem s mnoha obchůdky, kavárnami či restauracemi s krásnými výhledy na moře, možnost návštěvy aragonského hradu. Po poledni odjezd autobusem zpět do rezortu. Odpoledne pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání.

4. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet na Liparské ostrovy (cena cca 145 EUR), platba u delegátky na místě. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět si v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování. Výlet se koná jen za příznivých povětrnostních podmínek a platí se na místě.

5. den:

Pobyt u moře, odpočinek, koupání.

6. den:

Celodenní výlet, během kterého projedeme část jónského pobřeží a podíváme se i do vnitrozemí. Dopoledne zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací. Volno na nákupy, posezení a procházky. Dále navštívíme staré byzantské město Stilo, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem. Díky stavební dokonalosti, kdy antické sloupy podpírají pět kopulí, patří Cattolica k nejkrásnějším byzantským stavbám vůbec. Zde možnost ochutnávky místních produktů především z plodů bergamotu i občerstvení. Po poledni budeme pokračovat dále do skalnatých hor Serre Calabresi do vesnice Pazzano, kde navštívíme působivou jeskyni Monte Stella s byzantským kostelíčkem. Od jeskyně se nám otevřou úchvatné výhledy na okolní hory i na pobřeží a mořskou zátoku. Na závěr výletu sjedeme na pobřeží do oblasti Caminia, kde budeme moci obdivovat působivé skalnaté pobřeží ukrývající malé i větší pláže. K večeru návrat do rezortu.

7. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně půldenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe (cena 40 EUR), které je považováno za jednu z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie. Okouzlí nás svou panenskou přírodou, osvěžíme se u místního vodopádu projdeme se kolem říčky Crocchio. Na cestě zpět se zastavíme v městečku Cropani, jehož katedrála představuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Zdejší atmosféra nás vrátí zpět do Itálie první poloviny minulého století, k čemuž přispěje určitě i posezení u pravé italské kávy nebo zdejší výborná zmrzlina.

8. den:

Transfer na letiště a odlet zpět do Brna a do Prahy.

 

 
   Brno
polopenze
1/2(+2)
25 451 Kč

   Brno
polopenze
1/2(+2)
26 431 Kč

   Brno , Praha
polopenze
1/2(+2)
27 411 Kč

polopenze
1/2(+2)
27 970 Kč
VYPRODÁNO
 
   Brno , Praha
polopenze
1/2(+2)
27 411 Kč

   Brno , Praha
polopenze
1/2(+2)
26 431 Kč

   Brno
polopenze
1/2(+2)
25 451 Kč

 

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu tam a zpět vč. tax
• 7x ubytování v pokojích a apartmánech 4* rezortu (přidělení ubytování je v kompetenci ubytovacího zařízení)
• 7x polopenzi
• Výlety dle programu
• Průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 9.800 Kč
• fakultativní výlet na Liparské ostrovy (min 6 osob) cca 145 EUR
• fakultativní výlet Valli Cupe (min.6 osob) cca 40 EUR
• Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 2 EUR/os./noc

SLEVY:
Dítě do 12 let na přistýlce -10.000 Kč (2. přistýlka možná pouze v apartmánu).

Předpokládaná částka na vstupy 30 €.

Doprava

Doprava do Lamezia Terme a zpět je zajištěna leteckou společností Smartwings z Prahy.
Předpokládaný letový řád:
Brno - Lamezia Terme 13:10–15:30, Lamezia Terme - Brno 22:20–00:25
Praha - Lamezia Terme 11:15–13:30, Lamezia Terme - Praha 14:15–16:30

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně zájezdu je odbavení se zavazadlem 23kg a jedním příručním zavazadlem do 8kg.
CK EMMA
 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

13.6.2024 19.9.2024 objednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel