ISCHIA – SMARAGDOVÝ OSTROV
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Zelený ostrov, ostrov zdraví, zahrada Evropy – to všechno jsou názvy pro Ischii, malý hornatý italský ostrov v Neapolském zálivu, který oplývá největší koncentrací termálních vod v Evropě. Ostrov si oblíbili již staří Římané, ale i malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, dánský pohádkář Christian Andersen či hollywoodská hvězda Liz Taylorová. Objevte s námi kouzlo ostrova, vykoupeme se na krásných plážích, ale především budeme relaxovat v místních termálních vodách.

Ischia - Lacco Ameno - Casamicciola Terme - Ischia Porto - Serrara Fontana - Ciglio - Sant Angelo - Nitrodi - Sorgeto

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.

2. den zájezdu:
Odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech u hotelu nebo koupání v moři. Doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově – POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 40 €), v blízkosti pláž CITARA.

3. den zájezdu:
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL či AFRODITE APOLLON (cca 25-35 €), kam jezdí místní doprava. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO, kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní „bazény“, horké prameny, které až 90 °C "jehličkami“ atakují naše těla jako čínská akupunktura.

4. den zájezdu:
Dopolední výlet za poznáním ostrova, zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. IL FUNGO – ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku LACCO AMENO, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku, ochutnáme místní likéry (zdarma), zvláště vyhlášené limoncello. Z panoramatického místa nad ISCHIA PORTO uvidíte majestátní ARAGONSKÝ HRAD a v nejvýše položené vesnici FONTANA si budete moci vychutnat výborné cappuccino nebo rajčatovou bruschettu a zažijeme jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem MONTE EPOMEO. Pokud čas dovolí, prohlédneme si též kostelíček ze zeleného tufu. Na závěr výletu nás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního SANT´ANGELA, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka.

5. den zájezdu:
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech
. Další variantou je fakultativní odpolední lodní výlet na ostrov citrónů a námořníků - PROCIDA. Místo, kde se ve středověkém centru přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky naskládané jak krabičky od sirek, uzounké uličky se starými kostely a středověkou pevností na skále Terra Murata (cena cca 35 Eur) nebo celodenní lodní výlet na ostrov CAPRI (cena cca 90 Eur).

6. den zájezdu:
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Další variantou možného polodenního fakult. výletu je návštěva majestátního ARAGONSKÉHO HRADU založeného Řeky v roce 474 př. n. l tyčí se na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv (cena cca 25 Eur + vstup na hrad 10€) nebo celodenní lodní výlet kolem ostrova Ischia na soukromé lodi. Zastávky v zátokách, celodenní lenošení a opalování na lodi, koupání v moři přímo z paluby, možnosti šnorchlování. Po celý den občerstvení, voda a neomezená konzumace vína, v ceně zahrnutý také oběd na bázi darů moře (po domluvě možnost i oběd bez mořských plodů). Cena výletu cca 70 Eur. Těm z vás kdo upřednostní individuální poznávaní nabízíme další z krásných termálních parků NEGOMBO (2 osoby = cca 80 € celodenní vstup)  nebo prohlídku botanické zahrady Ravino cca 10 €.

7. den zájezdu:
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme trekking formou fakult. výletu do NEAPOLE a POMPEJÍ, archeologické vykopávky římského města zničeného erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. ( cena cca 75 € + vstupy) nebo navštívit botanickou zahradu La Mortella cca 12€.

8. den zájezdu:
Transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet do Prahy.

Poznámka: v době přípravy zájezdu nebyly známy letové řády na rok 2023, z tohoto důvodu může dojít k posunutí termínu zájezdu o 1-2 dny.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha vč. 2 kabinových příručních zavazadel dle pravidel let. společnosti,
 • letištní taxy,
 • transfer z/na letiště,
 • trajekt na Ischii a zpět,
 • 7x ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x snídani formou bufetu, 7x večeři - menu výběrem - 3 chody,
 • výlet - okruh ostrovem 3. den pobytu,
 • delegáta na Ischii

Cena nezahrnuje

 • vstupné, 
 • pobytovou taxu cca 1,5 – 2 € os./noc (platba na místě)
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“,
 • dále místní fakult. výlety dle aktuální nabídky – přihlášení a platba na místě u delegátky.

  Pokud upřednostňujete individuální poznávání místo fakult. výletů, doporučujeme zakoupení celotýdenní jízdenky na místí autobus cca 15 Eur. Busem se dostanete na pláže po celém ostrově, do termálních parků, do měst. Kolem celého ostrova pak jezdí busy s označením CD a CS. Mají interval po 15 a 30 minutách, takže si můžete kdekoliv na zastávkách vystoupit a pak zase nastoupit.

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 4200 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • zavazadlo do 23 kg 1890 Kč (hmotnost bude upřesněna dle podmínek let. společnosti),
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 320 Kč
 • ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

9.6.2023 16.6.2023 19090 Kčobjednat
30.6.2023 7.7.2023 20090 kčobjednat
22.9.2023 29.9.2023 19090 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel