podzim v Benátkách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

CANAL DI GRANDE, PONTE RIALTO, náměstí a basilika SAN MARCO, DÓŽECÍ PALÁC a další památky.

 

 

 

PROGRAM:

 

1. den (Pá): Odjezd z Brna ve 21:00 hod (nástupní místa a svozy navazují) - bývalé autobusové nádraží naproti hotelu Grand noční přejezd přes Rakousko do Itálie

 

2. den (So): Celodenní pobyt v Benátkách – v ranních hodinách příjezd busem na okraj Benátek – Mogliano, společně odjezd příměstským vlakem do Benátek – Venezia S. Lucia. Odtud začíná pěší prohlídka podél Canalu Grande k mostu Ponte di Rialto a na tržnici, kde je osobní volno 1,5 hod. na nákupy a občerstvení. Pak následuje třiceti minutová plavba vaporettem se zastávkou u kostela Santa Maria della Salute, který byl postaven v období moru, jež postihl Benátky v roce 1630. Pak pokrčujeme vaporettem až k Arzenálu. Je to komplex loděnic kolem Velkého doku, který založil v roce 1104 dóže Orlando Falieri. Právě tady vznikaly pod rukama mistrů loďařů válečné i obchodní lodě, které tvořily základ slavné benátské flotily. Od Arzenálu pokračuje pěší prohlídka podél pobřeží směrem k náměstí svatého Marka. Uvidíte Basiliku a náměstí sv. Marka se zvonicí, Kampanilu, Most vzdechů, Dóžecí palác, Prokuraci, Hodinovou věž a další památky Benátek. Odpoledne volný program nebo individuálně je možné cestovat vaporettem na ostrov Lido nebo navštívit ostrovy Murano a Burano. Pokud nebudete mít zájem o cestování po ostrovech, můžete strávit celý den v Benátkách a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto výjimečného města a navštívit místní památky. Ve všem Vám bude nápomocen průvodce. Ve večerních hodinách odjezd z Benátek – plavba vaporettem po Canalu Grande k nádraží a odtud opět odjezd vlakem do Mogliana. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko.

 

3. den (Ne): Příjezd do Brna v ranních hodinách cca 8:00 hod – svozy navazují

 

. Cena zahrnuje: dopravu busem – klimatizace, WC, DVD a bar s nápoji za Kč, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: příměstský vlak do/z Benátek, vaporetto, parkovné – celkem 20 € (platba v buse u průvodce) Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění včetně storna 102 Kč/osoba/zájezd, možnost připojištění Covid 102 Kč/osoba/zájezd, místenka v buse 100 Kč/osoba

 

Orientační ceny vstupů: Dóžecí palác + Museo Correale + Museo Archeologico Nazionale 18 € (6-14 let, studenti do 25 let, senioři nad 65 let 11 €), galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 €, Benátky – Academia cca 14 € (studenti 11 €) Nástupní místa: Brno, Pohořelice, Mikulov – bez příplatku Svozová místa obousměrně: Praha, 380 Kč, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Příbor 390 Kč Zlín 250 Kč, Olomouc, Jihlava, Kroměříž 200 Kč. Senioři nad 65 let a děti do 18 let mají 50 % slevu.

ck apollon

Copyright © 2017  VARIETA Travel