Kouzelná Provence
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se do kouzelné Provence a nechte se očarovat touto nádhernou krajinou, nabijte svou duši energií a optimismem navštívených míst. Nechte se inspirovat malíři, spisovateli, herci i zpěváky a vydejte se tam, kde se všem líbí. Vydejte se do Provence! Poznejte atmosféru místních trhů, pochutnejte si na gurmánských delikatesách a skvělém vínu. Vyzkoušejte krásné pláže a koupání na Azurovém pobřeží. Zkušený průvodce vám ukáže to nejlepší, co Provence nabízí. Uvidíte filmovým festivalem proslavené město Cannes, projdete se ulicemi, po kterých se procházeli slavní herci a herečky. Podíváte se na místní památky a budete mít příležitost také ke koupání a nakupování. Po Cannes vás čeká návštěva romantických provensálských městeček a vesniček zakomponovaných do malebné krajiny. Projdete se úzkými uličkami a pitoreskními náměstími s je­dinečnou atmosférou, která inspirovala ty nejvýznamnější malíře a spisovatele. Vykoupete se v nejmodřejším moři Azurového pobřeží v Nice.

1. den:

Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko a Itálii
 • 2. den:
  Cannes – prohlídka historického centra města v části La Soquet na kopci Mont Chevalier - známá romantická ulice Rue st. Antoine, náměstí Place de la Castre, kostel Notre Dame de l´Esperance, zbytky starých hradeb, strážní věž z 11. stol., krásná vyhlídka na zátoku s Lerinskými ostrovy. Procházka romantickou uličkou St. Pierre, návštěva provensálské tržnice s místními specialitami. Uvidíte kostel kde bivakoval Napoleon a centrum města se sochou zakladatele lázeňské tradice lorda Broughama. Prohlídku zakončíme u Festivalového paláce, na který navazuje alej hvězd a promenáda  lemovaná krásným parkem a plážemi La Croisette. Osobní volno, možnost koupání, nakupů ve vyhlášených obchodních ulicích. Možnost fakultativního výletu na Lerinské ostrovy: Ile Sainte Marguerite, známý pevností, kde byl v 17. stol vězněn tajemný muž se železnou maskou. Nebo ostrov Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. V podvečer odjezd na nocleh.
 • 3. den:
  Grasse – známé centum parfemářství, ležící mezi kopci Provensálských Alp, obklopeno loukami posetými levandulemi, jasmíny, mimózami a růžemi. Zde budete mít příležitost navštívit výrobnu a muzeum parfémů. Osobní volno ve zdejších uličkách, k posezení v některé z místních kaváren. Vence – romantické vnitrozemské provensálské městečko proslavené slavným malířem  Matissem, které má středověké opevnění ze 13. století, hradní brány, katedrálu, Chapelle du Rosaire, krásné centrální náměstí s fontánou. Poté návštěva St Paul de Vence, malebné provensálské vesnice s jedinečnou atmosférou. Úzké uličky s domy a dvorky, z nichž  vyrůstají vysoké palmy, stíny olivovníků byly motivací pro umělce, kteří zde tvořili. Jedním z nich byl známý Marc Changal. Odjezd na nocleh.
 • 4. den:
  Cassis– návštěva romantického přímořského městečka u malebných zátok Calanquess možností výletu lodí nebo koupání. Pak Marseille- centrum historického města kolem starého přístavu. Katalánská čtvrť, možnost individuální návštěvy pevnosti If. Výjezd k bazilice Notre Dame de la Garde odkud je rozhled na celé město, přístav i ostrov s pevností If. Odjezd na nocleh.
 • 5. den:
  Nice – prohlídka města: přístav, procházka romantickým starým městem pod vrchem Chateau. Uličky Nice Vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Na provensálském  trhu si budete moci vychutnat některou z místních specialit. Pláže u Anglické promenády Vám nabídnou možnost koupání v nejmodřejším moři Azurového pobřeží. Podvečer odjezd směr Itálie, SRN
 • 6. den:
  Návrat do ČR

 

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
125 1   (Út) 11.7.2023 - (Ne) 16.7.2023 8.290 Kč 8.990 Kč Doprava Autobus

 


 

Cena zahrnuje

 • 3 x ubytování na hotelu IBIS nebo podobném
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
 • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy a místní taxy
 • 3 x kontinentální snídaně 890 Kč
 • případný přesun MHD z parkoviště turistických autokarů do centra Marseille
 • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

 

 

Doprava autokarem - odjezdová místa

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.7.2023 16.7.2023 od 8290 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel