Poznávací zájezdy Francie - Provence
 
 

Báječná Provence

zájezd plný pohody a vůně..... navštívíme Cannes, Lerinské ostrovy, Vence, St.Maxime, St.Tropez, Nice, Grasse .....

Termín: 11.7.2023 - 16.7.2023
Cena: od 8290 Kč

 

Barvy Provence

Víte, co se stane, pokud smícháte vůni jasmínu, pomerančovníku, levandule a rozmarýnu? Zatočí se vám hlava, protože budete omámeni vůní Provence.
Vydejte se do slunné PROVENCE, kraje dávných římských tradic,  okouzlující nádherné přírody i vynikající gurmánské kuchyně.  Zavezeme vás do malebných provensálských městeček jako je St. Maries de la Mer či Les Baux de Provence. Projdete se po jedinečném římském akvaduktu Pond du Gard. Navštívíte Avignon, který byl ve středověku městem papežů i  Nimmes, město denimu, se zachovalými památkami z dob antiky. Podíváte se do městečka Arles – srdce Provence, kde působil van Gogh, a kde spatříte nejen majestátní římskou arénu. Projdete se úzkými uličkami v Marseille.  Zavítáte také do unikátní přírodní rezervace  Camarque, kde žijí bílé polodivoké koně a růžový plameňácí.  Užijete si výhledy na levandulová pole. Zavezeme vás také k průzračným vodám Azurového pobřeží do Cannes, kde se můžete nechat unášet vlnami azurového moře a sluncem zalitými plážemi.

 

Kouzelná Provence

Vydejte se do kouzelné Provence a nechte se očarovat touto nádhernou krajinou, nabijte svou duši energií a optimismem navštívených míst. Nechte se inspirovat malíři, spisovateli, herci i zpěváky a vydejte se tam, kde se všem líbí. Vydejte se do Provence! Poznejte atmosféru místních trhů, pochutnejte si na gurmánských delikatesách a skvělém vínu. Vyzkoušejte krásné pláže a koupání na Azurovém pobřeží. Zkušený průvodce vám ukáže to nejlepší, co Provence nabízí. Uvidíte filmovým festivalem proslavené město Cannes, projdete se ulicemi, po kterých se procházeli slavní herci a herečky. Podíváte se na místní památky a budete mít příležitost také ke koupání a nakupování. Po Cannes vás čeká návštěva romantických provensálských městeček a vesniček zakomponovaných do malebné krajiny. Projdete se úzkými uličkami a pitoreskními náměstími s je­dinečnou atmosférou, která inspirovala ty nejvýznamnější malíře a spisovatele. Vykoupete se v nejmodřejším moři Azurového pobřeží v Nice.

Termín: 11.7.2023 - 16.7.2023
Cena: od 8290 Kč

 

Provence a Franc.riviéra

AVIGNON - NIMES - PONT DU GARD - ARLES - FONTAINE DE VAUCLUSE – SENAQUE – GORDES – ROUSSILLON – LES BAUX – ST.RÉMY – LES ANTIQUES – AIX EN PROVENCE - GRENOBLE • ORANGE • AVIOGNON • ARLES • kaňon VERDON • PONT du Gard • NICE • MONAKO • CANNES

Za sluncem a vůněmi francouzské Provence.

 

 

Provoněná Provence

Krajina olivovníků, vinné révy, vonící levandule, umění antiky a impresionismu – to je Provence, nejkrásnější část Francie. Slunce, barvy, vůně, architektura a dokonalá kuchyně jsou hlavní ingredience, ze kterých je namíchaná atmosféra Provence. Kamenné vesničky vysoko na skalách, barvami pulzující farmářské trhy, kde na nás čeká od sezónního ovoce přes tradiční mýdla ručně vyrobená čokoláda či levandulový med. Božské vůně Provence nás přesvědčí, že jsme se ocitli v největší parfumérii světa. Poznejte tuto jedinečnou oblast a navštivte známý festival levandulí v Digne-les-Bains

Termín: 5.8.2023 - 9.8.2023
Cena: 8590 Kč

 

ZA ROMANTIKOU DO VOŇAVÉ PROVENCE

7denní poznávací zájezd do nejkrásnějších míst jižní Francie - Provence a Azurového pobřeží, krajiny zalité sluncem, provoněné tymiánem, rozmarýnem a levandulí, kde čerpali svou inspiraci slavní umělci a malíři Van Gogh, Piccaso, či Fitzgerald. Oblast s bohatou historií, kdy tu své stopy zanechali Řekové, Římané a později francouzští králové. Provence si dodnes zachovala svůj nezaměnitelný charakter se spoustou opevněných vesnic a městeček rozesetých na vrcholcích zdejších kopců a hor.

Termín: 17.6.2023 - 23.6.2023
Cena: 12390 Kč

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel