Paříž a Londýn autobusem
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dvě úžasné metropole, dva kontrasty, které je třeba zažít a vidět na vlastní oči!

Oblíbený zájezd,  během kterého poznáte jak historickou tak moderní tvář dvou velkoměst Paříže a Londýna.

Program zájezdu

 

 • 1. den:

  Odjezd, cesta přes ČR, SRN do Francie.

   

 • 2. den:

  Ráno příjezd do PAŘÍŽe. Od průvodce znalého města se budete po celou dobu zájezdu dozvídat spoustu informací. S městem se začnete seznamovat již při jízdě východní částí metropole, během které uvidíte: Národní knihovnu, palác Omnisport, Ministerstvo financí, nádraží Austerlitz, Botanickou zahradu, Institut arabského světa, ostrov svatého Ludvíka, ostrov Cité s katedrálou Notre Dame, prefekturou a starým královským palácem, Sorbonu a další zajímavá místa. Při pěší prohlídce poznáte klenoty Latinské čtvrťi: Pantheon, Lucemburské zahrady a palác, kostel St. Étienne du Mont, světoznámou univerzitu Sorbonnu, Musée de Cluny, bývalé Římské lázně, bulvár Saint-Michel. Dostanete se do srdce Paříže – Ile de la Cité a uvidíte zbytky Kapetovského královského paláce, La Conciergerie, St. Chapelle i katedrálu Notre Dame. Kolem Hotel de Ville se dostaneme ke kulturnímu centru G. Pompidou a Les Halles – bývalému břichu Paříže. Prohlídku ukončíme u Louvre, po které bude následovat osobní volno. Můžete navštívit muzea a jako Orsay s díly proslulých impresionistů, Louvre se slavným obrazem Mony Lisy od Leonarda da Vinciho a dalšími uměleckými skvosty a sbírkami. V podvečer odjezd na nocleh. Zájemci mohou využít možnost večeře v typické francouzské restauraci.

   

 • 3. den:

  PAŘÍŽ – návštěva Eiffelovy věže. Pokračování prohlídky: Martova pole, kolem Vojenské školy, Invalidovny s hrobkou císaře Napoleona, přes z most Alexandra III. nejhezčího nad Seinou, kolem Velkého a Malého výstavního paláce na nám. Svornosti, které je největší v Paříži. Poté osobní volno:  možnost návštěvy muzeí, procházka po  Champs Elysées k Vítěznému  oblouku, nebo nákupy. S Fakultativně plavba lodí po Seině. S Paříží se rozloučíme návštěvou mrakodrapu Tour Montparnass, jež  vám nabídne jedinečný panoramatický pohled na Paříž – výhled v 360° do vzdálenosti 40 km z výšky 200 m bude jedinečným zážitkem. Nocleh.

   

 • 4. den:

  Ráno odjezd do Calais. Transfer přes La Manche do Anglie. LONDÝN – bankovní centrum City, Bank of England, Lloydova pojišťovna, burza, Mansion House, St. Mary-le-Bow. Katedrála sv. Pavla a volno k návštěvě, most Milénia, Shakespearovo divadlo New Globe, Southwark Cathedral. Odjezd autokarem kolem Monumentu k Toweru. Hrad Tower s královskými korunovačními klenoty, známý most Tower Bridge, možnost návštěvy malebných doků sv. Kateřiny, HMS Belfast. Nocleh.

   

 • 5. den:

  Ráno zastávka v Greenwichi u parku s královskou observatoří (exteriér) a nultým poledníkem. Londýn: pokračování v prohlídce města – Parlament, Westminsterské opatství, vládní budovy ve Whitehallu včetně sídla premiéra v Downing st. Přes nejkrásnější londýnský park St. James k sídlu královny v Buckinghamském paláci. Pak Piccadilly Circus a Trafalgarské náměstí. Osobní volno k návštěvě muzeí (Národní Galerie, BritishMuseum, Imperial WarMuseum), nebo možnost nákupů na obchodní třídě Oxford street, Covent Garden, či možnost jedinečného zážitku při jízdě na London Eye – obřím londýnském kole s panoramatickým výhledem na Londýn. V podvečer odjezd. Transfer do Calais, noční cesta Belgií a Německem.

   

 • 6. den:

  Návrat do ČR

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  231 1   (Út) 30.5.2023 - (Ne) 4.6.2023 8.690 Kč 9.590 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3 x ubytování v hotelu **/*** (osoba na přistýlce do 12 let)
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy, místní taxy, vjezd do historické Paříže a Londýna
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu
  • ck wisnar

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.5.2023 4.6.2023 od 8690 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel