NORMANDIE – BRETAŇ – PEVNOST BOYARD – ZÁMKY NA LOIŘE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

9denní zájezd do ikonických míst Francie - od vylodění spojenců ve 2. světové válce na Omaha Beach, přes slavnou horu s opatstvím Mont Saint Michel po hvězdu televizní soutěže pevnost Boyard. Normandie a Bretaň jsou svým členitým pobřežím jednou z nejromantičtějších oblastí Francie. Klášter na ostrově Mont St. Michel patří k nejnavštěvovanějším místům Francie, St. Malo zase mezi nejvýznamnější francouzské přístavy. Všechny fanoušky slavné televizní soutěže Pevnost Boyard potěší, že stráví den u moře a poplují kolem této legendární pevnosti. Královské zámky na Loiře znáte z francouzských historických filmů a den v Paříži je třešničkou na dortu.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách, cesta Německem do Francie.

 

2. den

Cesta Francií do AMIENS (UNESCO, katedrála Notre Dame s délkou 145 m je největší středověkou církevní stavbou Francie, místo, kde se sv. Martin podělil o polovinu svého oděvu, síť kanálů a plovoucích zahrad Les Hortillonnages vybudovaná na starých močálech, čtvrť St. Leu s úzkými uličkami plnými květin podél vodních kanálů, dům a muzeum Julese Verna), přejezd na ubytování. Nocleh.

 

3. den

Po snídani cesta do NORMANDIE, města ROUEN (historické náměstí s hrázděnými domy, místo upálení Johanky z Arku, katedrála Notre Dame, sídlo rouenského arcibiskupa, primase celé Normandie, známá také z děl Clauda Moneta, uličky starého města, orloj, kostel a klášter St. Maclou), ÉTRETAT (krásné přímořské letovisko s pláží a bílými skalními útesy nad mořem s přírodně vzniklými skalními oblouky), HONFLEUR (přímořské město s domy pokrytými břidlicí ležící u ústí Seiny do moře v Lamanšském průlivu), BAYEUX (katedrála Notre Dame, unikátní 70 m dlouhá tapiserie královny Matildy, která mapuje invazi Viléma Dobyvatele r. 1066 do Anglie). Přejezd na ubytování. Nocleh.

 

4. den

Ráno po snídani cesta NORMANDIÍ do ARROMANCHES (invazní pobřeží Normandie, muzeum Dne D vybudováno v místě umělého přístavu a místa, kde se roku 1944 vylodilo cca 2,5 milionu mužů spojeneckých vojsk v Normandii), COLLEVILLE (hřbitov amerických vojáků), OMAHA BEACH (památník spojenců a zbytky německých bunkrů), přejezd na MONT ST. MICHEL (UNESCO, ikonické monumentální opatství na ostrůvku v Atlantiku patří k nejvýjimečnějším církevním stavbám světa, místo největšího odlivu v Evropě o výšce až 15 metrů), ST. MALO (proslulé kamenné korzárské město s přístavem, výhledy na Atlantik, typické hospůdky, Národní tvrz). Nocleh.

 

5. den

Po snídani cesta do BRETANĚ, přejezd přes první přílivovou elektrárnu světa RANCE, TRÉGUIER (malé historické město s katedrálou), přímořské městečko PLOUMANACH (krásné balvanovité útesy, stará celnická stezka, pláže, vesnice roku Francie 2015), přejezd Bretaní do CARNAC (obec proslavená „megalitickými řadami“, tisíce neolitických menhirů v řadách v délce asi 1 km), cesta na ubytování. Nocleh.

 

6. den

Ráno po snídani odjezd do přístavního městečka v oblasti ROCHEFORT OCÉAN (strávíte den u moře a na moři), PEVNOST FORT BOYARD (plavba kolem napoleonské pevnosti z 19. století, přes 30 let dějiště populární TV soutěže známé po celém světě. Pevnost vznikla na obranu pobřeží v době, kdy ještě stála na písku, nyní je její okolí zaplaveno mořem, sloužila i jako vězení. Kvůli natáčení není přístupná veřejnosti, dostanete se při plavbě do její blízkosti a celou ji obeplujete, volno u moře). Přejezd na ubytování, nocleh.

 

7. den

Ráno po snídani prohlídka FONTEVRAUD (královský ženský klášter z 12. stol. v románském a gotickém slohu s hrobkami anglického rodu Plantagenetů, z nichž nejznámější je Richard Lví Srdce), VILLANDRY (zámek ve francouzském renesančním stylu z 16. stol. s úchvatnými terasovitými zahradami) a CHAMBORD (UNESCO, nejnavštěvovanější zámek na Loiře), přejezd na ubytování. Nocleh.

 

8. den

Po snídani přejezd na celodenní prohlídku PAŘÍŽE (Eiffelova věž, Invalidovna, Champs Elysées, náměstí Svornosti, Toulerijské zahrady, palác Louvre), večer cesta domů.

 

9. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních až podvečerních hodinách dle nástupních míst

 

 

Ubytování a strava

Ubytování ve Francii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování jsou snídaně a 3x večeře.

 

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 6x nocleh ve Francii, 6x snídaně, 3x večeře, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

130,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

ck vsacan

.Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.7.2023 24.7.2023 19990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel