Za výhledy Velké Fatry
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní pohodový turistický zájezd na Velkou Fatru, který potěší milovníky krásné a divoké přírody, která se zde ještě na mnoha místech zachovala. NP Velká Fatra to jsou nedotčené horské pralesy, narazíme zde také na hřebenové partie horských luk a pastvin s nádhernými výhledy. Okraje hor lemují vápencové masivy prostoupené krasovými dolinami s několika vodopád

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst časně ráno na Slovensko přes Ružomberok do srdce Národního parku VELKÁ FATRA (NP Velká Fatra s rozlohou přes 400 km2 byl vyhlášen v roce 2002 a je oblíbenou letní i zimní turistickou lokalitou), výjezd do horské oblasti SMREKOVICA (přírodní rezervace na ochranu smrkových lesů pralesovitého charakteru, východisko turistických tras), pohodová túra k vrcholu SKALNÁ ALPA (hřebenovkou po horských loukách), trasa cca 5 km/3 hod. Pro zdatnější zájemce možné pokračování až na vrch RAKYTOV (1.506 m n. m., jeden z nejkrásnějších výhledů na okolní hory a krajinu s kruhovým výhledem na polovinu Slovenska). Trasa cca 12 km/6 hod. Návrat do výchozího bodu, odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Ráno po snídani pěší túra směrem na Malou Smrekovicu a přes národní přírodní rezervaci JÁNOŠÍKOVA KOLKÁREŇ (Jánošíkova kuželkárna. Chráněná oblast původních horských smrčin pralesovitého charakteru. Název vychází z pověsti o Jánošíkově potrestání místních zemanů, kteří si chtěli udělat z místních chlapců živé kuželky). Dál trasa pokračuje přes ŠIPRÚŇSKE SEDLO a sedlo Pod Vtáčnikom na VLKOLÍNSKÉ LŮKY (v minulosti oblast salašnictví a pasení dobytka. Funkční salaš s ovcemi s možností ochutnávky žinčice, sýrů apod.). Možnost krátké odbočky a výstupu na SIDOROVO (horský masiv vytvořen vápencem a dolomity, nejvyšší vrchol hřebene Velké skály, nádherné výhledy). Sestup do vesničky VLKOLÍNEC (UNESCO - původní osada dřevorubců a uhlířů, unikátní soubor 45 původních, téměř nezměněných sedláckých domků, pocházejících převážně z 19. stol.). Trasa cca 11 km/4 hod. Po prohlídce sestup k autobusu, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Snídaně a odjezd autobusem z hotelu přes Ružom-berok do údolí Hrabovo k dolní stanici lanovky na MALINO BRDO (lyžařské středisko a ski park Ružomberok), výjezd lanovkou na MALINNÉ (1.209 m n. m., krásné výhledy na oblast Liptova). Turistický výšlap přes vrch VTÁČNIK (1.090 m n. m.) do ČUTKOVSKÉ DOLINY (jedna ze vstupních bran do národního parku Velká Fatra obklopená nádhernými lesy). Sestup dolinou, u rozcestníku Vtáčnik - Kalvária, krátká odbočka do Čutkovskej tiesňavy a soutěsky ZA DÍROU (kaňonovitá roklina s několika menšími vodopády). U chaty Pod Kozím možnost dalších odboček k vodopádům Jamišný a Jelení. Dále pokračuje kolem travertinového geologického útvaru ČERVENÁ SKALA, kolem Koliby „U dobrého pastiera“ k busu. Trasa cca 10 km/3 - 4 hod. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování na Slovensku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění v zahraničí včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 40,- EUR.

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.
 

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vsetín, Valašské Meziřičí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
SVK-65/21 3.9.2021 5.9.2021

Cena: 3 750,- Kč

Cena pro nového klienta: 3600,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 3550,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.9.2021 5.9.2021 3750 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel