VLAKEM POD TATRANSKÉ VELIKÁNY
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Pohodová turistika ve Vysokých Tatrách.
Na Slovensko pojedeme vlakem.

 

 

Vysoké Tatry skýtají výběr vhodných túr pro lehkou turistiku i náročné horské přechody sedel či výstupy na vrcholy až do výšky 2 500 m. Tatry však nejsou pouze o pěších túrách, ale i o romantice, pohodě a v neposlední řadě o tradiční slovenské a polské kuchyni.

 

 

Program


Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách, možnost nástupu v Pardubicích či v Olomouci, příjezd do Popradu v odpoledních hodinách. Ubytování a prohlídka Popradu.

VYSOKÉ TATRY * ŠTRBSKÉ PLESO – lázeňské a sportovní středisko, vycházka do lyžařského areálu. Možnost výletu sedačkovou lanovkou na Predné Solisko. Možnost krátkého výstupu na vrchol Predného Soliska 2093 m. SYMBOLICKÝ CINTORÍN – lehká túra k památníku obětí, kteří zahynuli ve Vysokých Tatrách. POPRADSKÉ PLESO – kouzelné ledovcové jezero. Po dohodě s průvodcem mohou zdatnější účastníci vyrazit na náročnější túru podle svých schopností (Rysy 2503 m).

POLSKÉ TATRY * ZAKOPANÉ – nejznámější polské horské středisko, živé obchodní centrum, návštěva trhů. GUBALOVKA – výlet pozemní lanovkou – vycházka, panoramatické výhledy na Tatry. DOLINA KOSCIELINSKA – velmi navštěvovaná romantická dolina, vápencové útvary.

VYSOKÉ TATRY * STARÝ SMOKOVEC – rekreační a sportovní středisko. HREBIENOK – výlet pozemní lanovkou. Túra podle Studenovských vodopádů do Malé Studené doliny. Po dohodě s průvodcem mohou zdatnější účastníci vyrazit na náročnější túru podle svých schopností (Téryho chata či přechod pohoří).

VYSOKÉ TATRY * TATRANSKÁ LOMNICA – rekreační a sportovní středisko. SKALNATÉ PLESO – výlet lanovkou. Turistika podle schopnosti jednotlivých účastníků. V případě zájmu výlet lanovkou na Lomnický štít.

VYSOKÉ TATRY * PODBÁNSKÉ – rekreační a sportovní středisko. Turistika podle schopnosti jednotlivých účastníků. Vycházka Tichou dolinou. Po dohodě s průvodcem mohou zdatnější účastníci vyrazit na náročnější túru podle svých schopností (Kriváň 2494 m).

V dopoledních hodinách odjezd, příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel Satel v Popradu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 600,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

Polopenze (bufetová snídaně i večeře).

V ceně je zahrnuto:

  • doprava vlakem do Popradu a zpět
  • doprava mikrobusem do polských Tater
  • 6x ubytování
  • 6x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • místní doprava vlakem (senioři nad 62 let jezdí zdarma)
  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění
  • nápoje k večeři

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Praha – hlavní nádraží, Praha – Libeň, Pardubice a Olomouc. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

ck hoškatourZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.8.2023 30.8.2023 11950 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel