Národní park Podyjí a vinné sklepy v Retzu
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd do Podyjí, dosud jediného moravského národního parku. Údolí řeky Dyje tu vytváří mnoho meandrů lemovaných skalními útvary a kamennými moři a do této krajiny jsou zasazeny mnohé hrady, které v minulosti chránily jižní hranici Království Českého.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd brzy ráno na Jižní Moravu do obce LESNÁ (nepřehlédnutelný je zdejší větrný mlýn z pol. 19. stol.). Zámek VRANOV NAD DYJÍ (barokní zámek - dominanta na skále nad přehradou, původně jeden z prvků podyjské obranné soustavy), po prohlídce pěší výlet NÁRODNÍM PARKEM PODYJÍ (pěší okruh kolem skalních útvarů HAMERSKÉ VRÁSY, krátká procházka z vesnice Čížov na HARDEGGSKOU VYHLÍDKU). Odjezd na ubytování. Nocleh.


2.den: Po snídani odjezd do Rakouska do NÁRODNÍHO PARKU THAYATAL (rakouská část NP Podyjí), hrad HARDEGG (další z hradů ze základního řetězce hraničních opevnění), RETZ (rakouské město spadající v minulosti do hrabství Hardegg. Dochované městské hradby s nárožní věží, městské brány. Je zde i největší rakouský historický vinný sklep, tzv. „Retzské zážitkové sklepení”). Odpoledne přejezd na hrad BÍTOV (je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů na Moravě, jedinečně umístěný na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska - prohlídka). Odjezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Snídaně, VRANOVSKÁ PŘEHRADA (vybudovaná na řece Dyji, jejíž hráz je 60 m vysoká, výlet lodí po přehradě). ZNOJMO (jedno z nejstarších měst u nás, jedinečná románská rotunda sv. Kateřiny, rozsáhlé městské sklepy). Při cestě domů zastávka ve městě RAJHRAD (zajímavá návštěva benediktínského opatství, nejstarší klášter na Moravě dle Santiniho návrhu, Památník písemnictví na Moravě). Příjezd do nástupních míst večer.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní.

 
CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, 1x cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.
 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 40,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč, 20,- EUR.
 

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-91/21 7.5.2021 9.5.2021

Cena: 3 390,- Kč

Cena pro nového klienta: 3240,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 3190,- Kč **

(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.5.2021 9.5.2021 3390 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel