Mystické kláštery i Afrika v Čechách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní zájezd do oblasti Dolního Slezska na pomezí Broumovské vrchoviny. Na trase zájezdu zažijete mystickou atmosféru klášterů, navštívíte část unikátního opevnění „Ochrany prahu Krkonoš“ a zažijete atmosféru safari mezi africkou zvěří ve Dvoře Králové.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU (Kolowratský zámek, patřící k nejhezčím barokním stavbám Podorlicka, a jenž za svou dnešní podobu vděčí architekru Janu Blažeji Santinimu, zámecký kostel Nejsvětější Trojice), pokračování cesty do BROUMOVA (město bylo po staletí navázáno na zdejší benediktinský BROUMOVSKÝ KLÁŠTER - původně gotický komplex s cennými exponáty - klášterní knihovna, kopie Turínského plátna, klášterní kostel sv. Vojtěcha - prohlídka. Hřbitovní kostel Panny Marie je jednou z nejstarších dřevěných staveb ve střední Evropě - prohlídka). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 2.den: Po snídani přejezd na polskou stranu KLÁŠTER KŘESOBOR (cisterciácký klášter, monumentální bazilika Nanebevzetí Panny Marie, mauzoleum slezských Piastovců, kostel sv. Josefa s působivými freskami, označovaný jako „slezská sixtinská kaple”). ŽACLÉŘ (návštěva hornického skanzenu, šachetní budova jámy Jan, výhledy na Špičák a další hory, štola Jitřenka). TRUTNOV (historické Krakonošovo náměstí s původně renesanční radnicí, Krakonošova kašna, kostel Narození Panny Marie, Tkalcovské muzeum). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 3.den: Snídaně, cesta do POLICE NAD METUJÍ (městská památková zóna - klášter Benediktinů s koste-lem Nanebevzetí Panny Marie, stará roubená škola, historické náměstí). DVŮR KRÁLOVÉ (historické náměstí, Šindelářská věž, stará radnice). SAFARI PARK (návštěva ZOO parku zaměřeného na Afriku). Odpoledne odjezd zpět a návrat do nástupních míst pozdě večer.
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 

CENA ZAHRNUJE:

- doprava autobusem
- parkovné a poplatky
- 2x ubytování s polopenzí
- průvodce
- 1x cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE:

- vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


PŘÍPLATKY:

- jednolůžkový pokoj 1250,- Kč
- připojištění storna 40,- Kč

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

Jednotlivé termíny ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-38/22 19.8.2022 21.8.2022 Cena: 4 490,- KčCena pro nového klienta: 4090,- Kč *Cena pro stálého klienta: 3990,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.8.2022 21.8.2022 4490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel