Malebná oblast Spiše a Spišské Magury
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd do malebné oblasti Spiše a Spišské Magury, spojený s návštěvou zdejších historických míst, architektonických skvostů a církevních památek, z nichž mnohé byly zapsány do světového dědictví UNESCO. V Nestville parku, kde zdejší firma navazuje na staré lihovarnické tradice Severního Spiše, budete mít také možnost ochutnat whisky, která patří k nejlepším v Evropě, ale také několik druhů pravé belgické čokolády a nepasterizované pivo Nestville. 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno do obce SPIŠSKÁ SOBOTA (v minulosti významné trhové město, dnes městská památková rezervace se zachovalým historickým náměstím s radnicí a kostelem které obklopují gotické a renesanční měšťanské domy). KEŽMAROK (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií. Dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný do UNESCO, radnice z 18. stol., původně gotický městský hrad, bazilika Povýšení svatého kříže). NESTVILLE PARK (nově zbudovaný zážitkový park, tradiční lidová řemesla, Nestville Distillery - palírna Nestville whisky s ochutnávkou, Taberna s minipivovarem, čokoládovna). Přejezd na ubytování. Nocleh.

 

 2.den:  Po snídani STARÁ LUBOVNA (mohutný lubovnanský hrad ze 13. stol. dominanta města, kruhová věž s mohutnými pilíři, gotický palác. Součástí prohlídky je přilehlý skanzen Spiše a Šariše), cesta na ČERVENÝ KLÁŠTOR (návštěva bývalého kartuziánského kláštera s historií od r. 1319. Nejznámější postavou kláštera je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj v podobě ptáka, se kterým se snesl z vrcholu Tři koruny), ZÁMEK DUNAJEC (NIEDZICA, jeden z nejmalebnějších hradů v Polsku, centrum polsko-uherských vztahů ve 14. stol., nádvoří obklopené obytnými křídly s arkádami, věžemi a opevněnými zdmi. Z nádvoří nádherné výhledy na Pieniny a Dunajec). DEBNO (UNESCO - dřevěný kostel sv. Archanděla Gabriela z 15.stol. s bohatou vnitřní výzdobou). Návrat na ubytování. Nocleh.

 

 3.den:  Snídaně, SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO - v minulosti centrum královské moci na Spiši. Nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve střední Evropě a jeden z největších hradních komplexů v Evropě, Mekka všech milovníků hradní architektury tvoří s městečky Spišské Podhradie a Spišská Kapitula souvislou historickou sídelní jednotku. Prohlídka). SPIŠSKÁ KAPITULA (UNESCO - tzv. „slovenský Vatikán“, církevní městečko obehnané hradbami se dvěma věžovitými bránami s dominantou pozdně románské katedrály sv. Martina a renesančními a barokními kanovnickými domy, památková rezervace). LEVOČA (UNESCO - zachovalý charakter středověkého města, jedno z nejkrásnějších na Slovensku, gotický kostel svatého Jakuba, renesanční radnice, měšťanské domy, mohutný hradební systém). Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů jsou snídaně.

CENA ZAHRNUJE:

- doprava autobusem
- parkovné a poplatky
- 3x ubytování
- 3x snídaně
- průvodce CK
- kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

CENA NEZAHRNUJE:

- vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

PŘÍPLATKY:

- jednolůžkový pokoj 810,-
- připojištění COVID 28,- Kč/den


Doporučené kapesné: cca 40,- EUR + 20,- PLN


 

Nástupní místa

Žilina, Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

Jednotlivé termíny ck vsacan

 

kód datum odjezdu datum příjezdu běžná cena cena možnosti
SVK-25/22 12.8.2022 14.8.2022 Původně: 3 590,- Kč Cena: 4 490,- KčCena pro nového klienta: 4090,- Kč *Cena pro stálého klienta: 3990,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022) Objednat

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.8.2022 14.8.2022 4490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel