Lázeňský trojúhelník a lázně Jáchymov
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jáchymov - koupání a odpočinek v lázních Agricola, prohlídka mincovny  KARLOVY VARY – prohlídka města s promenádami a léčivými prameny, ochutnávka Becherovky s výkladem o její výrobě, hrad a město LOKET, FRANTIŠKOVY LÁZNĚ s koupáním v aquaparku Aquafórum, přírodní rezervace SOOS, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, park miniatur Boheminium, klášter v TEPLÉ

1. den:

odjezd v ranních hodinách po trase Havířov - Ostrava – Frýdek - Místek – Nový Jičín – Hranice – Přerov – Olomouc – Prostějov – Vyškov – Brno – Velké Meziříčí  – Jihlava - Humpolec – Praha s plánovanou přestávkou na oběd. V pozdních odpoledních hodinách příjezd do horského hotelu, přivítání, ubytování, večeře v hotelové restauraci, krátká procházka na seznámení se s okolím hotelu a přenocování.

 

2. den:

naše poznávání začneme v Jáchymově, který se nachází v malebném údolí pod naším hotelem. Po snídani se vydáme do bývalé mincovny, kde se seznámíme s historií zajímavého města, prohlédneme si též ojedinělou expozici latinské knihovny. První lázně našeho programu navštívíme v dolní části města, v jáchymovských lázních a okusíme léčebnou vodu v aquacentru Agricola. Na večeři se vrátíme do hotelu. Po večeři můžeme posedět, či si zatančit při muzice v hotelové restauraci. Přenocování v hotelu.

 

3. den:

v časných ranních hodinách se po snídani vydáme do největších lázní trojúhelníku a též krajského města celého regionu, do Karlových Varů. Prohlídku začneme malou okružní jízdou, potom projdeme všechny kolonády, uvidíme a třeba i ochutnáme všech 12 lázeňských pramenů a nakonec určitě ochutnáme zřejmě nejznámější 13. pramen – Karlovarskou Becherovku. V dobré náladě přejedeme kolem Ohře ke královskému hradu v Lokti, kde nás čeká prohlídka hradu i zachovalého středověkého města. Na večeři se vrátíme do hotelu. Přenocování v hotelu.

 

4. den:

po snídani se vydáme do druhých, nejmenších lázní pomyslného trojúhelníku, do Františkových Lázní. Nejdříve se zastavíme v přírodní rezervaci Soos, kde budeme mít možnost nahlédnout „pod pokličku“ matky Země a poznáme jak pro nás „vaří“ léčivé vody nebo bahno. Bohatší o poznaná tajemství se vydáme na prohlídku Františkových Lázní, projdeme kolonády, ochutnáme prameny a zbude nám čas i na lázeňskou kavárenskou pohodu a koupání v lázeňském aquaparku Aquafórum. Večeře bude připravena na venkovním grilu. Přenocování v hotelu.

 

5. den:

po snídani odjedeme na prohlídku Mariánských Lázní, čeká nás ochutnávka pramenů a lázeňských oplatků, trocha historie a pohledy na honosné lázeňské budovy a kolonády, světoznámá zpívající fontána a báječná lázeňská atmosféra. Nad Mariánskými Lázněmi navštívíme park miniatur Boheminium. V závěru dne zakončíme naše poznávání klášterem v Teplé, ve kterém žil klášterní lékař J.J.Nehr, jehož zásluhou byly založeny Mariánské Lázně. Před večeří se vrátíme do hotelu, večeře a přenocování.

 

6. den:

po snídani se rozloučíme s Krušnými horami a po stejné trase se vrátíme domů plni nových zážitků i poznání. Cestou budeme mít přestávku na oběd.

 

Poznámka:

Vydejte se s námi za poznáním blahodárných účinků západočeských lázní, do míst, které obdivuje celý svět a proto byla pro svoji jedinečnost zapsána na seznam UNESCO. Uvidíte známé lázně pomyslného lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně, i místa méně známá. Dozvíte se, kterak nás příroda obdarovala svým bohatstvím minerálních pramenů a dalších léčivých substancí. Pojeďte s námi za odpočinkem na horském vzduchu ve výšce cca 900 m.n.m, do místa které leží nad krásným zalesněným údolím s přímým výhledem na nejvyšší horu Krušných hor Klínovec, co do horského hotelu PAM. Hotel se nachází v oblasti, která byla pro svůj historický význam a zachovalé památky zejména důlní činnosti i horskou přírodu, zapsána na seznam UNESCO. Hotel se skládá z pěti stylových budov, hostům jsou k dispozici dvě restaurace s venkovními terasami, venkovní zoo koutek, vnitřní i venkovní dětské koutky, finská sauna, wi-fi připojení je k dispozici v restauracích. Vkusně zařízené dvou až čtyřlůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV se satelitními kanály a set pro přípravu kávy/čaje.

 

Cena zahrnuje:

autokarovou dopravu, 5 x ubytování v hotelu PAM (v jedné z pěti budov), polopenzi (snídaně formou bufetu, tříchodové servírované večeře), výlety dle programu, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje: vstupy do navštívených objektů (cca 1.350,- Kč), obědy, místní poplatek 21,- Kč/os./noc (osoby 18-70 let) – platí se hotově na místě.

Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj 1.800,- Kč

 

Poznámka:

 Havířov, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha.

 

ck bontonZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

14.6.2022 19.6.2022 5907 Kčobjednat
14.8.2022 19.8.2022 5907 kčobjednat
27.9.2022 2.10.2022 5907 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel