Kutná Hora a Saské Švýcarsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní cestování za poznáním přírodních a historických krás Českého středohoří a Saského Švýcarska, kdy cestou do těchto oblastí zavítáme do Sedlce s unikátní kostnicí a také bývalého královského města Kutná Hora a cestou nazpět navštívíme impozantní hrady.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd časně ráno. SEDLEC (UNESCO. Náv-štěva unikátní kostnice, která je součástí katedrály Panny Marie v Sedlci), KUTNÁ HORA (UNESCO, slavné „stříbrné“ město, jehož doly poskytovaly v minulosti třetinu stříbra Evropy, Chrám sv. Barbory - velkolepá gotická stavba zasvěcená patronce havířů), přejezd do města a zámku MĚLNÍK (od 10. století byl zámek domovem 23 královen a kněžen Českých zemí, Kněžna Ludmila je také zakladatelkou zdejší tisícileté vinařské tradice), přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Po snídani cesta údolím Labe do Německa, NÁRODNÍ PARK SASKÉ ŠVÝCARSKO (krajina skalních měst, stolových hor, soutěsek, hlubokých roklí a strání), BASTEI (kamenný most „Basteibrücke” překlenující hlubokou propast Mardertelle je jednou z nejlákavějších turistických atrakcí Saského Švýcarska, procházka skalním městem), město PIRNA (vstupní brána do Saského Švýcarska, zachované historické jádro města - kostel Panny Marie, renesanční radnice, měšťanské domy), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Po snídani přejezd k hradu STŘEKOV (zachovalá zřícenina hradu nad údolím Labe, která učarovala mnohým umělcům /R. Wagner, K. H. Mácha, J. W. Goethe, K. May/, kteří tu hledali inspiraci), krátká zastávka pod zříceninou hradu HAZMBURK, poté přejezd na barokní zámek LIBOCHOVICE (působivá ukázka šlechtické rezidence z konce 17. století, která patří mezi nejvýznamnější raně barokní stavby v Čechách, prohlídka). Odpoledne odjezd. Návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování s polopenzí, průvodce, 1x cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:
 vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 40,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč a 20,- EUR.

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-71/21 16.7.2021 18.7.2021

Cena: 3 990,- Kč

Cena pro nového klienta: 3840,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 3790,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.7.2021 18.7.2021 3990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Kutná Hora
Copyright © 2017  VARIETA Travel