Krušné hory z české i saské strany
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

4 denní poznávací zájezd do Krušných hor, které navštívíme jak z české, tak i saské strany. Zdejší historie je protkána zajímavými místy, jako jsou kláštery, lázně, zámky i hrady význačných šlechtických rodů či od středověku trvající hornickou činností. Navštívíte i repliku hradu Hněvín s výhledy do okolí, či méně známý hrad Hauenštejn.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách do DUCHCOVA, (zámek známý pobytem G. Casanovy), HNĚVÍN (replika starého hradu, jedna z největších dominant Mostecka a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří). MOST (kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl přesunut o 841 m, aby byl zachráněn před těžbou). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 2.den: Po snídani odjezd do města JÁCHYMOV (známý unikátními radonovými lázněmi, prohlídka královské mincovny a štoly č. 1, která je součástí hornického muzea. Štola je dlouhá 260 m a připomíná nejen způsob dobývání nerostů v minulém století, ale také utrpení politických věžňů, kteří byli nuceni v této a podobných štolách těžce pracovat). Procházka po naučné stezce - BOŽÍDARSKÁ RAŠELINIŠTĚ, výjezd na KLÍNOVEC, prohlídka Krušných hor z rozhledny. BOŽÍ DAR (hraniční přechod, sídlo Ježíška) ležící pod nejvyšším bodem Krušných hor Klínovcem (1.243 m n. m.). Přejezd do ANNABERG-BUCHHOLZ (historické hornické město, ke kterému patří též řemeslné umění či řezbářství, barokní radnice, gotický kostel sv. Anny, jeden z nejzářnějších příkladů pozdní gotiky). Při návratu na ubytování zastávka v lázeňském centru Jáchymova. Večeře a nocleh.

 

 3.den: Po snídani přejezd do městečka OSTROV (v centru města naleznete novogotickou radnici, vzácný románský kostel sv. Jakuba a řadu měšťanských domů. Dominantou je zámek, nejen názvem přiláká palác princů, zámecké zahrady, prohlídka raně barokního areálu piaristického kláštera, postaveného ve druhé polovině 17. století), krátká zastávka v hornickém regionu Krušnohoří, který byl zapsán na Seznam UNESCO v r. 2019 u tzv. RUDÉ VĚŽE SMRTI, jenž je součástí smutné historie 50. let 20. stol. Přejezd na hrad HAUENŠTEJN (hrad, který byl v 19. stol. přestavěn v prostorný zámek ve stylu anglické novogotiky). Dále návštěva bývalých lázní KYSELKA (Mattoniho muzeum, Trinkhalle, Mattoniho vodopád), přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 4.den: Po snídani KADAŇ (bývalé královské město, Žatecká brána s barbakánem, hrad s opevněním, Mírové náměstí, Katova ulička). PANENSKÝ TÝNEC (místo, o kterém se tvrdí, že je nabito pozitivní energií a především magickou silou v gotickém kostele Panny Marie). Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ 

Ubytování v turistickém hotelu na Božím daru (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 

CENA ZAHRNUJE:

- doprava autobusem
- parkovné a poplatky
- 3x ubytování s polopenzí
- průvodce,
-1x cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE:

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


PŘÍPLATKY:

- jednolůžkový pokoj 890,- Kč
- připojištění storna zájezdu 60,- Kč

 PRŮVODCE ZÁJEZDU  

 

 Doporučené kapesné na vstupy: cca 800,- Kč.

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

Jednotlivé termíny ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-65/22 3.6.2022 6.6.2022 Cena: 5 590,- KčCena pro nového klienta: 5190,- Kč *Cena pro stálého klienta: 5090,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.6.2022 6.6.2022 5590 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Adršpach
Copyright © 2017  VARIETA Travel