Královská sídla Praha a Střední Čechy
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní putování po sídlech českých panovníků spojené s prohlídkou Prahy. Královská sídla Karlštejn, Křivoklát a samozřejmě pražský hrad patří ke klenotům naší architektury. Vydejte se s námi za poznáním míst, kde se psaly středověké dějiny království českého.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Brno do ČESKÉHO ŠTERNBERKA (jeden z našich nejstarších gotických hradů na břehu řeky Sázavy, půdorys ve tvaru osmicípé hvězdy, dle zakladatelského erbu rodu Divišovců - rytířský sál, kaple sv. Šebestiána, Žlutý salon, Orientální síň, dobové grafické listy), zámek KONOPIŠTĚ (poslední sídlo Františka Ferdinanda d´Este, lovecké sbírky a trofeje, Střelnice, Růžová zahrada). Po prohlídce odjezd na ubytování. Nocleh.

 

 2.den: Snídaně, odjezd na královský a císařský hrad KARLŠTEJN (významná národní kulturní památka, nejnavštěvovanější hrad u nás, Císařský palác, Mariánská věž, Audienční síň, Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše), po prohlídce odjezd do Českého krasu na KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ (jsou chráněny jako kulturní památka ČR, nejdelší jeskynní systém v Čechách, Koněpruské růžice, penězokazecká dílna), KŘIVOKLÁT (jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů, na hradě se natáčely pohádky: "Honza málem králem"," Anděl Páně" aj.). Odjezd na ubytování. Nocleh.

 

 3.den:  Po snídani odjezd do PRAHY (návštěva našeho hlavního města s jeho nejznámějšími památkami - Pražský hrad s chrámem sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Malá Strana, Karlův most, Kampa, Křižovnické náměstí, Židovské město, Staroměstské náměstí, Staroměstská radnice s Pražským Orlojem, Prašná brána, Obecní dům, Václavské náměstí). Odjezd na Moravu v odpoledních hodinách. Návrat v pozdních nočních hodinách dle nástupních míst.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

Ubytování v Praze v hotelu Krystal (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní.

 

CENA ZAHRNUJE:

- doprava autobusem
- parkovné a poplatky
- 2x ubytování se snídaní
- průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE:

- vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

PŘÍPLATKY:

 

- jednolůžkový pokoj 1190,- Kč
- připojištění storna zájezdu 60,- Kč

 PRŮVODCE ZÁJEZDU  

 


Doporučené kapesné na vstupy: 1000,- Kč
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

Jednotlivé termíny ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-01/22 8.9.2022 10.9.2022 Cena: 3 990,- KčCena pro nového klienta: 3840,- Kč *Cena pro stálého klienta: 3790,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)
Nezávazná objednávka


Praha
Karlštejn
Konopiště
Křivoklát
koněpruské jeskyně
Copyright © 2017  VARIETA Travel