Královská sídla Praha a Střední Čechy
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní putování po sídlech českých panovníků spojené s prohlídkou Prahy. Královská sídla Karlštejn, Křivoklát a samozřejmě pražský hrad patří ke klenotům naší architektury. Vydejte se s námi za poznáním míst, kde se psaly středověké dějiny království českého.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 

1.den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Brno do ČESKÉHO ŠTERNBERKA (jeden z našich nejstarších gotických hradů na břehu řeky Sázavy, půdorys ve tvaru osmicípé hvězdy, dle zakladatelského erbu rodu Divišovců - rytířský sál, kaple sv. Šebestiána, Žlutý salon, Orientální síň, dobové grafické listy), zámek KONOPIŠTĚ (poslední sídlo Františka Ferdinanda d´Este, lovecké sbírky a trofeje, Střelnice, Růžová zahrada). Po prohlídce odjezd na ubytování. Nocleh.


2.den: Snídaně, odjezd na královský a císařský hrad KARLŠTEJN (významná národní kulturní památka, nejnavštěvovanější hrad u nás, Císařský palác, Mariánská věž, Audienční síň, Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše), po prohlídce odjezd do Českého krasu na KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ (jsou chráněny jako kulturní památka ČR, nejdelší jeskynní systém v Čechách, Koněpruské růžice, penězokazecká dílna), KŘIVOKLÁT (jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů, na hradě se natáčely pohádky: Honza málem králem, Anděl Páně aj.). Odjezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Po snídani odjezd do PRAHY (návštěva naše-ho hlavního města s jeho nejznámějšími památkami
- Pražský hrad s chrámem sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Malá Strana, Karlův most, Kampa, Křižovnické náměstí, Židovské město, Staroměstské náměstí, Staroměstská radnice s Pražským Orlojem, Prašná brána, Obecní dům, Václavské náměstí). Odjezd na Moravu v odpoledních hodinách. Návrat v pozdních nočních hodinách dle nástupních míst.

 

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní.

 

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.


Cena nezahrnuje: 
vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 60,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 1000,- Kč
 

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

ck vsacan

 

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-01/21 10.9.2021 12.9.2021

Cena: 3 650,- Kč

Cena pro nového klienta: 3500,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 3450,- Kč **

(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

super last minute

10.9.2021 12.9.2021 3650 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Praha
Karlštejn
Konopiště
Křivoklát
koněpruské jeskyně
Copyright © 2017  VARIETA Travel