Krajem Liptova a Nízkých Tater
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní pohodový turistický zájezd do oblasti Liptova, Chočských vrchů a Nízkých Tater, spojený s turistikou v nejatraktivnějších přírodních lokalitách tohoto kraje, kterou můžete zakončit ve vyhlášených geotermálních bazénech.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Odjezd časně ráno do NP VELKÁ FATRA do horské oblasti SMREKOVICA (přírodní rezervace pralesovitého charakteru), pohodová túra k vrcholu SKALNÁ ALPA (hřebenovkou po horských loukách), trasa cca 5 km/3 hod/ mapa trasy /. Pro zdatnější možné pokračování až na vrch RAKYTOV (1.567 m n. m., jeden z nejkrásnějších výhledů na okolní hory). Trasa cca 12 km/6 hod/ mapa trasy /. Návrat do výchozího bodu, odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 2.den: Snídaně, přejezd k obci KALAMENY trasa přes LIPTOVSKÝ HRAD (nejvýše položený středověký hrad-zřícenina, na Slovensku - 993 m n. m). Sestup do sedla pod Královou a dál přes Kalameny do obce LÚČKY (termální lázně Aqua - Vitalpark Lúčky s venkovními bazény a s teplotou vody 28 - 38° stupňů. Možnost relaxace po túře. (Trasa cca 9 km /4-5 hod/ mapa trasy /). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 3.den: Po snídani túra jednou z nejkrásnějších roklin Slovenska - PROSIECKÁ DOLINA (divoký, romantický, krasový kaňon). SVORAD (nejvyšší bod Prosiecké doliny, nálevkovitý krasový závrt, tzv. „Jóbové prepadlisko”). Cesta přes Velké Borové (zde možno ukončit 1. část trasy), dál na OBLAZY (seskupení historických mlýnů z 19. stol.). Za Oblazy soutěska KVAČIANSKÁ DOLINA (úchvatná skalní soutěska). Túra končí ve vesnici Kvačany. Trasa - cca 11 km /5 hod/ mapa trasy /. Přejezd k přehradě LIPTOVSKÁ MARA („Liptovské moře“, možnost koupání). V případě špatného počasí možná návštěva termálního koupaliště BEŠEŇOVÁ (komplex velmi oblíbený díky geotermální vodě. Možnost návštěvy a relaxace po túře). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 4.den: Po snídani, odjezd do DEMÄNOVSKÉ DOLINY, lanovkou pod CHOPOK (2.024 m n. m). Výstup na vrchol, úchvatný panoramatický výhled. Pro zdatnější možnost pokračování na ĎUMBIER (nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2.045 m n. m., trasa - cca 8 km /4 - 5 hod/ mapa trasy /), nebo lehčí a kratší hřebenovou trasou na DEREŠE (2.004 m n. m., trasa - cca 3 km /2 hod/ mapa trasy /). V případě nepříznivého počasí návštěva Demänovské jeskyně. Večeře a nocleh.

 

 5.den: Snídaně lanovkou na MALINO BRDO (lyžařské středisko a ski park Ružomberok), výjezd lanovkou na MALINNÉ (1.209 m n. m., krásné výhledy na oblast Liptova). Výšlap přes vrch VTÁČNIK (1.090 m n. m.) do ČUTKOVSKÉ DOLINY (jedna ze vstupních bran do národního parku Velká Fatra obklopená nádhernými lesy). Sestup dolinou, krátká odbočka do Čutkovskej tiesňavy a soutěsky ZA DÍROU (kaňonovitá roklina s několika menšími vodopády). Dále kolem travertinového geologického útvaru ČERVENÁ SKALA, kolem Koliby „U dobrého pastiera“ k busu. Trasa cca 10 km/3 - 4 hod/ mapa trasy /. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

 

 UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ  

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 CENA ZAHRNUJE 

 - doprava zájezdovým autobusem,
- poplatky a parkovné,
- 4x nocleh,
- 4x snídaně,
- průvodce CK,
- kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku. 

 CENA NEZAHRNUJE 

vstupné do placených objektů, lanocky, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“ + připojištění COVID - popis připojištění naleznete zde

 PŘÍPLATKY  

 - jednolůžkový pokoj
- připojištění COVID 28.- Kč/den

 

 

Doporučené kapesné na vstupy: 80,- EUR.

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

 

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vsetín, Valašské Meziřičí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Jednotlivé termíny ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
SVK-11/22 3.8.2022 7.8.2022 Cena: 6 790,- KčCena pro nového klienta: 6340,- Kč *Cena pro stálého klienta: 6190,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel