Kašperské Hory, Šumava, Německo, Telč
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1.DEN:V ranních hodinách odjezd z Ostravy a dále po trase Brno směr ŠUMAVA. Navštívíme město KAŠPERSKÉ HORY, které leží v nadmořské výšce 740 m. n. m., je to středisko střední Šumavy, město v horské poloze na jižním svahu nad Opoleneckým a Zlatým potokem a údolím Otavy, nejvýše položené gotické město v Čechách, kde si dáme oběd či kávičku. Prohlédneme si RADNICI A RADNIČNÍ PODZEMÍ nebo MUZEUM ŠUMAVY, HISTORICKÝCH MOTOCYKLŮ A HRAČEK. Následně nás čeká prohlídka HRADU KAŠPERK, kt.je postavený v gotickém stylu a je to nejvýše položený královský hrad v České republice (886 m. n. m.) Nechal ho postavit sám Karel IV. v roce 1356 ze dvou  důvodů, a to 

ochrana tzv. Zlaté stezky, která vedla Kašperskými horami, a také chtěl zajistit ochranu hranic s Bavorskem, se kterým sousedí. 

Následuje přejezd na ubytování do 20 km vzdáleného ZADOVA do HOTELU CHURÁŇOV 3* Večeře, po večeři klienti mohou využít za poplatek využít saunu či vířivku, nebo se jít projít do okolí a nadýchat se čistého šumavského vzduchu. Nocleh.

 

2.DEN:Ráno snídaně, následuje odjezd autobusem do NĚMECKA, kde si uděláme lanovkou výlet na VELKÝ JAVOR, německy GROSSER ARBER, nejvyšší horu Šumavy  vysokou 1.456 metrů. Velký Javor leží 5 kilometrů od města Bayerisch Einstein. Po vyvezení lanovkou na vrchol se nám bude naskýtat neskutečný výhled na krásy Šumavy jak

z německé, tak z české strany a uvidíme také VELKÉ A MALÉ JAVORSKÉ JEZERO, která jsou ledovcového původu, a za dobrého počasí můžeme dohlédnout až na RAKOUSKÉ ALPY. Stojí zde také vojenská stanice a meteorologické vysílače. Na vrcholu je možné se projít a navštívit KAPLI SV. BARTOLOMĚJE postavenou v roce 1956. Příroda na Velkém Javoru se blíží spíše už vysokohorskému typu, je velmi specifická. Po návratu lanovkou zpět do autobusu následuje přejezd 17 km zpět do ČR na ŠPIČÁK, Odtud si uděláme výlet k ČERTOVU A ČERNÉMU JEZERU. K Čertovu jezeru se váže pověst, že jej vyryl ďábel, kterému dívka, kterou si chtěl s sebou odnést, přivázala k ocasu kámen. ČERNÉ JEZERO je největší jezero v ČR a zároveň také největší karové ledovcové jezero. Ze ŠPIČÁKU  se vydáme procházkou 2,5 km k ČERTOVU JEZERU, poté další 2,5 km k ČERNÉMU JEZERU, následuje návrat do 3,5 km do ŠPIČÁCKÉ SEDLO, celkem ujdeme asi 8,5 km časová náročnost je zhruba 2,5-3 hodiny. Poté se vrátíme zpět do hotelu, kdo che může si zajít na ROZHLEDNU ZADOV. Večeře, nocleh.

 

3.DEN:Ráno bohatá snídaně a odjezd autobusem do 28 km vzdálené obce VCHYNICE TETOV I. a z parkoviště ANTÝGL se vydáme na nenáročnou túru pro všechny - STEZKOU POVYDŘÍ. Trasa má 7 km a je středně náročná, časová náročnost zhruba 3,5 hodiny. Stezka vede romantickým kaňonem podél HORSKÉ ŘÍČKY VYDRY s obrovskými balvany. Tato trasa je považována za jedno z nejromantičtějších míst celé Šumavy. Po cestě je 7 informačních panelů, kde se o Povydří atd. Na stezce uvidíme viklany, obří hrnce a kamenné moře.  Z ANTÝGLU půjdeme k TURNEROVĚ CHATĚ, kde je možnost občerstvení a kávičky. Poté dojdeme až do ČEŇKOVY PILY, zde možnost dalšího občerstvení a lehkého obědu. Čeňkova pila byla postavena Čeňkem Bubeníčkem a opravdu sloužila jako pila, dnes je na tomto místě menší osada. Po krásně túře, obědě a odpočinku přejezd do 3 km vzdálené obce SRNÍ, kde navštívíme VLČÍ VÝBĚH. Dozvíme se zde něco více o životě vlků, a užijeme si vycházku přímo nad výběhem mezi vlky. Prohlídka s průvodcem zabere cca 2 hodiny a je dlouhá 2 km. Cestou zpět krátká zastávka v MODRAVĚ nebo v obci KVILDA. Večeře, nocleh.

 

4.DEN: Po snídani odjezd domů, po cestě si uděláme zastávku TELČI, kde si prohlédneme nádherné NÁMĚSTÍ, renesanční ZÁMEK či ZÁMECKÉ PODZEMÍ, které začalo vznikat společně s někdejším gotickým hradem, předchůdcem dnešního renesančního sídla, a prohlídka vám zároveň připomene filmy, které se v Telči natáčely – třeba pohádky Pyšná princezna, Jak se budí princezny či Z pekla štěstí.. Město Telč je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Není se čemu divit. Domy na náměstí jsou v renesančním a gotickém stylu, náměstí je ještě k tomu lemováno podloubím, které tomu dodává tu správnou atmosféru. Ve večerních hodinách návrat.

 

Změna programu vyhrazena.

Při objednání do 31.1.2021 FM SLEVA 3% FM.

JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ BEZ PŘÍPLATKU!


 

NÁSTUPNÍ/VÝSTUPNÍ MÍSTA: HAVÍŘOV, OSTRAVA, FRÝDEK-MÍSTEK, HRANICE, OLOMOUC, BRNO.

PŘÍPLATKY:POJIŠTĚNÍ VČETNĚ STORNA ZÁJEZDU 36 KČ/DEN/OSOBA.

ck relax adriatic

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel