Český ráj, Maloskalsko, Hruboskalsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

4 denní poznávací turistický zájezd do nejkrásnějších oblastí Českého ráje, ležícího na obou březích řeky Jizery, uprostřed přírody plné bizarních skalních měst a hradů s návštěvou symbolu oblasti hradu “Trosky” a navíc nejvyšší hora Českého ráje Kozákov, kde se nacházejí skutečné drahokamy.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 1.den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách. Zřícenina skalního hradu ROTŠTEJN vtesaná do bloku pískovcových skal se známým skalním oknem s krásnými pohledy na Trosky. Poté lehká turistika v malebných BESEDICKÝCH SKALÁCH (skalní bludiště Kalich s nádhernými skalními útvary, Skalní město Chléviště, Hořákova vyhlídka, Husníkova vyhlídka, vrch Sokol). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 2.den:  Po snídani odjezd na půvabnou cca 8 km dlouhou trasu v HRUBOSKALSKU. Prohlídka zámku HRUBÁ SKÁLA (renesanční zámek na pískovcových skalách v místě středověkého hradu, ze zámecké věže výhled na krásy Českého ráje), přechod k hradu VALDŠTEJN (nejstarší hrad Českého ráje, možnost prohlídky). Přejezd na symbol Českého ráje hrad TROSKY (z dálky viditelná dominanta skalních měst s dvěma věžemi Pannou a Babou), přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 3.den:  Po snídani návštěva zámku HRUBÝ ROHOZEC (nejstarší stavební památka Turnovska, krásné klasicistní a empírové interiéry, prohlídka), dále po turistické značce ke zřícenině skalního hradu VRANOV - PANTHEON umístěného na strmém skalním bradle s množstvím schodišť, skalních místnůstek, sklepení, různých branek a teras (prohlídka, nádherné výhledy na údolí Jizery a celou oblast Maloskalska). Pokračování k hradu FRÝDŠTEJN (hrad s věží, kde se točila známá pohádka o „Princezně Jasněnce a létajícím ševci” - prohlídka). Odpoledne zastávka v MALÉ SKÁLE (možnost občerstvení ve známém „Hostinci u Boučků” - roubená usedlost z 19. století), procházka podél řeky Jizery, osobní volno. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

 

 4.den:  Po snídani prohlídka BOZKOVSKÝCH DOLOMITOVÝCH JESKYNÍ s bohatou krápníkovou výzdobou a podzemním jezírkem, které je největší v Čechách. Poté magická a nejvyšší hora Českého ráje KOZÁKOV (vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů. Výstup na věž, která slouží jako rozhledna s nádhernými výhledy. Návštěva Votrubcova lomu pod Kozákovem s možností hledání achátů, jaspisů, ametystů, návštěva Muzea drahých kamenů v Kozákově). Odpoledne odjezd zpět domů, návrat ve večerních hodinách.
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze.

 

CENA ZAHRNUJE:

- doprava zájezdovým autobusem
- poplatky a parkovné
- 3x nocleh
- 3x polopenze
- průvodce,
- zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE:

- vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


PŘÍPLATKY:

- jednolůžkový pokoj 890,-
- připojištění včetně storna 80,- Kč

 

Doporučené kapesné na vstupy: 900,- Kč

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

 

Jednotlivé termíny  ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-45/22 11.5.2022 14.5.2022 Cena: 5 350,- KčCena pro nového klienta: 4950,- Kč *Cena pro stálého klienta: 4850,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.5.2022 14.5.2022 5350 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel