Český ráj, Maloskalsko, Hruboskalsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

4 denní poznávací turistický zájezd do nejkrásnějších oblastí Českého ráje, ležícího na obou březích řeky Jizery, uprostřed přírody plné bizarních skalních měst a hradů s návštěvou symbolu oblasti hradu “Trosky” a navíc nejvyšší hora Českého ráje Kozákov, kde se nacházejí skutečné drahokamy.

1.den

Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách. Zřícenina skalního hradu ROTŠTEJN vtesaná do bloku pískovcových skal se známým skalním oknem s krásnými pohledy na Trosky. Poté lehká turistika v malebných BESEDICKÝCH SKALÁCH (skalní bludiště Kalich s nádhernými skalními útvary, Skalní město Chléviště, Hořákova vyhlídka, Husníkova vyhlídka, vrch Sokol). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den

Po snídani odjezd na půvabnou cca 8 km dlouhou trasu v HRUBOSKALSKU. Prohlídka zámku HRUBÁ SKÁLA (renesanční zámek na pískovcových skalách v místě středověkého hradu, ze zámecké věže výhled na krásy Českého ráje), přechod k hradu VALDŠTEJN (nejstarší hrad Českého ráje, možnost prohlídky). Přejezd na symbol Českého ráje hrad TROSKY (z dálky viditelná dominanta skalních měst s dvěma věžemi Pannou a Babou), přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Po snídani návštěva zámku HRUBÝ ROHOZEC (nejstarší stavební památka Turnovska, krásné klasicistní a empírové interiéry, prohlídka), dále po turistické značce ke zřícenině skalního hradu VRANOV - PANTHEON umístěného na strmém skalním bradle s množstvím schodišť, skalních místnůstek, sklepení, různých branek a teras (prohlídka, nádherné výhledy na údolí Jizery a celou oblast Maloskalska). Pokračování k hradu FRÝDŠTEJN (hrad s věží, kde se točila známá pohádka o „Princezně Jasněnce a létajícím ševci” - prohlídka). Odpoledne zastávka v MALÉ SKÁLE (vyhledávané rekreační středisko ležící v malebném údolí řeky Jizery se skalním hradem Vranov - Panteon), procházka podél řeky Jizery, osobní volno. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1 

4.den

Po snídani prohlídka BOZKOVSKÝCH DOLOMITOVÝCH JESKYNÍ s bohatou krápníkovou výzdobou a podzemním jezírkem, které je největší v Čechách. (Délka dosud objevených prostor je více než 1000 m a výškovým rozpětím 43 m jsou nejdelšími dolomitovými jeskyněmi v České republice, délka zpřístupněného prostoru je 350 m).Poté magická a nejvyšší hora Českého ráje KOZÁKOV (vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů. Výstup na věž, která slouží jako rozhledna s nádhernými výhledy. Návštěva Votrubcova lomu pod Kozákovem s možností hledání achátů, jaspisů, ametystů). Odpoledne odjezd zpět domů, návrat ve večerních hodinách.

 

 

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x nocleh, 3x polopenze, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, připojištění včetně storna 104,- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

 

Doporučené kapesné

1000,- Kč

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

ck vsacan

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.6.2023 18.6.2023 6650 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel