Český ráj - Maloskalsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací turistický zájezd do oblasti Českého ráje tzv. Maloskalska, ležícího na obou březích řeky Jizery, uprostřed přírody plné bizarních skalních měst a skalních hradů a navíc nejvyšší hora Českého ráje Kozákov, kde se nacházejí skutečné drahokamy.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách. Zřícenina skalního hradu ROTŠTEJN vtesaná do bloku pískovcových skal se známým skalním oknem s krásnými pohledy na Trosky. Poté lehká turistika v malebných BESEDICKÝCH SKALÁCH (skalní bludiště Kalich s nádhernými skalními útvary, Skalní město Chléviště, Hořákova vyhlídka, Husníkova vyhlídka, vrch Sokol). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Po snídani z Malé Skály po turistické značce ke zřícenině skalního hradu VRANOV - PANTHEON umístěného na strmém skalním bradle s množstvím schodišť, skalních místnůstek, sklepení, různých branek a teras (prohlídka, nádherné výhledy na údolí Jizery a celou oblast Maloskalska). Pokračování k hradu FRÝDŠTEJN (hrad s věží, kde se točila známá pohádka o „Princezně Jasněnce a létajícím ševci” - prohlídka). Odpoledne zastávka v MALÉ SKÁLE (možnost občerstvení ve známem „Hostinci u Boučků” - roubená usedlost z 19.století), procházka podél řeky Jizery, osobní volno. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Po snídani prohlídka BOZKOVSKÝCH DOLOMITOVÝCH JESKYNÍ s bohatou krápníkovou výzdobou a podzemním jezírkem, které je největší v Čechách. Poté magická a nejvyšší hora Českého ráje KOZÁKOV (vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů. Výstup na věž, která slouží jako rozhledna s nádhernými výhledy. Návštěva Votrubcova lomu pod Kozákovem s možností hledání achátů, jaspisů, ametystů, návštěva Muzea drahých kamenů v Kozákově). Odpoledne odjezd zpět domů, návrat ve večerních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 2x nocleh, 2x polopenze, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, připojištění včetně storna 60,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 500,- Kč
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

 

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-18/21 21.5.2021 23.5.2021

Cena: 3 750,- Kč

Cena pro nového klienta: 3600,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 3550,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)  ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.5.2021 23.5.2021 3750 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Č.Krumlov
Copyright © 2017  VARIETA Travel