Český ráj, Kuks a Babiččino údolí
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

JIČÍN • PRACHOVSKÉ SKÁLY • HRUBÁ SKÁLA • TROSKY • KOST • DĚTENICE • KUKS • RATIBOŘICE • BABIČČINO ÚDOLÍ

Program zájezdu   

14.9.-17.9.2023   5067 kč

 

1. den:

Ráno odjezd z Brna směrem do starobylého Jičína, Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Procházka centrem města s Valdštejnským zámkem a historickým náměstím s řadou barokních domů. Určitě si nenecháme ujít výstup na známou věž nad Valdickou bránou s krásnými výhledy do okolí. Procházkou se pak vydáme k reprezentativní Valdštejnské lodžii s barokním letohrádkem Albrechta z Valdštejna a parkem s ojedinělými dřevinami. Zajímavá je i expozice Valdštejnských snů, kde se můžeme interaktivním způsobem seznámit se znalostmi astrologie i astronomie v 1. polovině 17. stol. Odpoledne navštívíme erozí vytvořené skalní město Prachovských skal, jedné z nejstarších přírodních rezervací v ČR. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, vystoupáme po schodištích vytesaných do skály a protáhneme se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany velkého prohlídkového okruhu. (Pro fyzicky méně zdatné turisty je možné absolvovat malý okruh, který trvá jen ? hodiny a zahrnuje dvě nejznámější vyhlídky.) K večeru odjezd na ubytování do Turnova.

2. den

Po snídani odjedeme do města Sobotka, kde budeme moci navštívit barokní lovecký zámeček Humprecht postavený na kruhovém půdorysu jako napodobenina Galatské věže v Istanbulu. Blízko soboteckého náměstí najdeme Šolcův statek, krásnou ukázku typické architektury českých roubenek. Projdeme se vesnickou památkovou rezervací Vesec u Sobotky s unikátně dochovaným souborem staveb pojizerských roubenek. Okolo poledne odjedeme k hradu Kost, jednomu z nejzachovalejších gotických hradů, který se mohutně vypíná na pískovcovém ostrohu uzavírajícím tři údolí Českého ráje. Po prohlídce hradu přejedeme k zámku Dětenice s možností prohlídky barokního zámku, ale především návštěvy zámeckého pivovaru s prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, ledárny i historických sklepů. Je zde možno spatřit ukázku výroby piva z 18. stol. podle původní receptury. Možnost posezení ve Středověké krčmě, která je dnes součástí pivovaru. Zde se přeneseme do opravdového středověku stolováním, obsluhou, oblečením i výběrem jídel a nápojů. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Tento den budeme věnovat srdci Českého ráje, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme k zámku Hrubá skála, kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu Trosky. Uděláme krátkou procházku Hruboskalským skalním městem proslaveným scénami z řady českých pohádek. Poté již přejedeme do centra Českého ráje na hrad Trosky, kterému dominují dvě věže Panna a Baba. Za pěkného počasí je z vyhlídky věže Panna vidět i Prahu, České středohoří či Krkonoše. Vystoupáme na obě věže s krásnými výhledy. Odpoledne přejedeme do vesničky Sněhov a navštívíme zahradu plnou bylinek. Zde absolvujeme prohlídku zahrady s odborným výkladem i ochutnávkou bylinných čajů a určitě neopomeneme ani nakoupit některý ze zdejších voňavých produktů. Po návratu do Turnova se podíváme na náměstí Českého ráje, kde navštívíme i Galerii Granát. Zde nám představí jeden z nejslavnějších produktů této oblasti - český granát. Dozvíme se něco o jeho těžbě a podíváme na broušení i na hotové granátové šperky.

4. den:

Po snídani odjedeme do Kuksu s kdysi rozsáhlým komplexem lázní, zámku a dalších staveb, z nichž je dnes asi nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a unikátní barokní lékárnou. Při prohlídce areálu špitálu můžeme navštívit i lapidárium s ojedinělou sbírkou soch symbolizujících alegorie lidských ctností a neřestí od Matyáše Brauna. Odpoledne přejedeme do Ratibořic a navštívíme Babiččino údolí. Vydáme se procházkou kolem Rudrova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Po procházce údolím odjezd z Ratibořic a večer příjezd do Brna.

 

Cena zahrnuje

•dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování v 3* hotelu
• 3x snídani
• průvodcovské služby

 

cena nezahrnuje:   jednolůžkový pokoj 1.600 Kč
• předpokládaná částka na vstupy 800 Kč
Slevy:
• 3.osoba na přistýlce - 500 Kč

ck emma

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Adršpašské skály, Kuks, Josefov Třebechovický betlém ***

 

TO NEJLEPŠÍ Z VÝCHODNÍCH ČECH - ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY - BROUMOVSKÉ STĚNY - KUKS - JOSEFOV - TŘEBECHOVICKÝ BETLÉM

 

1.6.-3.6.2022   3890 kč

 

 

Popis:

 

Areál místního zámku v Kuksu je znám svými vzácnými barokními sochami a expozicí barokního lékárenství. Po prohlídce zámku nasleduje návštěva areálu Braunova betlému, jenž je součástí lázeňského komplexu v Kuksu. Přejezd do Polska - v malebném údolí mezi kopci Orlických hor a skalnatými plošinami Stolových hor se nachází jedno z nejstarších evropských lázní - město Kudowa-Zdrój. Areál je po staletí známý léčivými účinky minerálních vod, jejichž prameny vyvěrají v samém srdci lázní - v Lázeňském parku.

Adršpašské skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy - prohlídka s průvodcem, možnost projížďky po skalním jezírku na pramici. Odpoledne návštěva oblasti Broumovských stěn a procházky a výhledy do okolí. Na programu je návštěva města Josefov a prohlídka místní podzemní pevnosti postavené za doby rakouské monarchie. Místní raritou je to, že se celá podzemní trasa prochází pouze za svitu svíček, což ji činí velice atraktivní. Muzeum v Třebechovicích s unikátním mechanickým betlémem patří mezi naše nejvzácnější lidové umělecké památky.

 

1. den odjezd v časných ranních hodinách z nástupních míst. Příjezd do města Kuks a prohlídka areálu místního zámku, který je znám svými vzácnými barokními sochami a expozicí barokního lékárenství. Po prohlídce zámku návštěva areálu Braunova betlému, jenž je součástí lázeňského komplexu v Kuksu.

Přejezd do Polska V malebném údolí mezi kopci Orlických hor a skalnatými plošinami Stolových hor se nachází jedno z nejstarších evropských lázní - město Kudowa-Zdrój. Areál je po staletí známý léčivými účinky minerálních vod, jejichž prameny vyvěrají v samém srdci lázní - v Lázeňském parku. Přejezd na ubytování, večeře

 

2. den po snídani odjezd do Adršpašských skal, které jsou největším a nejdivočejším

skalním městem střední Evropy. Prohlídka s průvodcem, možnost projížďky po skalním jezírku na pramici.

Odpoledne návštěva oblasti Broumovských stěn a procházky a výhledy do okolí. V případě nepříznivého počasí náhradní program po domluvě s průvodcem (klášter nebo dřevěný kostel v Broumově apod.)

Přejezd zpět na ubytování, večeře

 

3. den po snídani odjezd do Josefova a prohlídka místní podzemní pevnosti postavené za doby rakouské monarchie.  Místní raritou je to, že se celá podzemní trasa prochází pouze za svitu svíček, což ji činí velice atraktivní.

Odpoledne návštěva muzea v Třebechovicích s unikátním mechanickým betlémem, jenž patří mezi naše nejvzácnější lidové umělecké památky.

Návrat do nástupních míst.

ck valaška

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

14.9.2023 17.9.2023 5067 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


hrad Trosky
hrad Kost
Babič.údolí
zámek Dětenice
Copyright © 2017  VARIETA Travel