Český kras a okolí
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 4 denní zájezd do Českého krasu, romantické a mnohotvárné krajiny plné bohatých lesů, krasových kaňonů, roklí i hluboce zařezané řeky Berounky, která se tu proplétá mezi skalami a dotváří zdejší kouzelnou krajinu. V této oblasti se také odehrávaly dramata a příběhy úsvitu našich dějin, ať již v legendami opředeném Tetíně, Karlštejně, či na Svaté Hoře v Příbrami.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd brzy ráno do oblasti Český kras, VELKÁ AMERIKA (český Grand Canyon, přírodní klenot chráněné krajinné oblasti Český kras. Bývalý vápencový lom, kde se točilo několik filmů, včetně legendárního „Limonádový Joe”. Turistická vycházka k dalším lomům MEXIKO MALÁ AMERIKA). Pokračování po turistické značce až k hradu KARLŠTEJN (královský a císařský hrad, poklad Království českého. Císařský palác, Audienční síň, Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Ráno přejezd do HORNICKÉHO MUZEA PŘÍBRAM (Největší hornické muzeum v České republice, založené již v roku 1886, se spoustou unikátních expozic v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anens-kého dolu. Projížďka důlní štolou, prohlídka unikátních historických těžebních strojů, sfárání do podzemí). Přejezd do příbramské poutní SVATÉ HORY (mariánská barokní perla a jedno z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie, kaplemi a muzeem), dále ZÁMEK HOŘOVICE (ranně barokní zámek spjatý s pány z Vrbna a Bruntálu a hesenským kurfiřtem Friedrichem Wilhelmem. Prohlídka). Ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Po snídani přejezd do ŠTĚCHOVIC (zastávka u secesního kostela sv. Jana Nepomuckého), PŘEHRADA ŠTĚCHOVICE (jedna z prvních přehrad na Vltavě, která „zatopila“ legendární Svatojánské proudy, a ke které se váže řada pověstí. Jedna z nich tvrdí, že v základech hráze je ukryt legendární nacistický poklad. Přehrada s nejvyšším zdymadlem v ČR. Exkurze do provozu elektrárny). NS SVATOJÁNSKÉ PROUDY (naučná stezka romantickým skalnatým údolím Vltavy nad bývalými legendárními Svatojánskými proudy, které bývaly postrachem vorařů, ale zároveň místo, které vyhledávali první vodáci a kde vznikla první tramská osada „Ztracenka“. Dle situace možnost absolvovat úsek lodí) KOSTEL SVATÉHO PETRA A PAVLA (netradiční barokní stavba významného architekta J. B. Santiniho ve Slapech z r. 1716). Ubytování. Večeře a nocleh.


4.den: Snídaně, TETÍN (legendami a pověstmi opředené místo z úsvitu našich dějin, spojováno s pobytem sv. Ludmily a jejího vnuka sv. Václava, významná oblast z počátku křesťanství a nástupu Přemyslovců, románský kostel sv. Kateřiny a sv. Jana Nepomuckého. Z bývalého hradiště vyhlídky na Berounku), SVATÝ JAN POD SKALOU (v údolí CHKO Český kras se nachází poutní kostel Narození sv. Jana Křtitele a bývalý Benediktinský klášter. V 9. století tu pobýval první český křesťanský poustevník Ivan. Vchod do poutníkovy jeskyně je v kostele postaveném C. Luragem). Odpoledne odjezd na Moravu zpět do nástupních míst. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.


Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 80,- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CZE-58/21 12.8.2021 15.8.2021

Cena: 4 890,- Kč

Cena pro nového klienta: 4490,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 4390,- Kč **

(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.8.2021 15.8.2021 4890 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel