PŘÍMOŘSKÉ PERLY CHORVATSKA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

6 denní autobusový zájezd do oblasti středního Jadranu spojený s návštěvou míst, která jsou perlami zdejšího pobřeží. Ať už jsou to do UNESCO zapsaná města Split a Trogir, či o nic méně historicky významná města Šibenik a Zadar nebo přírodní skvosty v národních parcích Plitvická jezera, Paklenica a Krka.

1. den

Odjezd v odpoledních až večerních hodninách dle nástupních míst do Chorvatska.

 

 

2. den

Příjezd do NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA (v masivu Velebit zařezané mohutné kaňony - Velká a Malá Paklenica tvořily kulisy k natáčení scén ze slavných filmů o Vinnetouovi. Lehká vycházka v oblasti Velké Paklenice). Přejezd do ZADARU (univerzitní město a srdce severní Dalmácie bohaté na historické památky - rotunda sv. Donáta, bazilika sv. Anastázie, zbytky římského fóra, nebo Náměstí pěti studní, světově unikátní Mořské varhany, soustava píšťal, které hrají působením mořských vln). Odpoledne odjezd na ubytování. Večeře a nocleh

 

3. den

Po snídani odjezd do TROGIRU (UNESCO. Řekové, Římané a Benátčané - všichni vládci města, kteří se tady od 2. století před Kristem vystřídali zde zanechali otisk své kultury. Historické centrum si dodnes zachovává svůj středověký ráz. Katedrála svatého Vavřince a renesanční paláce, pevnost Kamerlengo, věž svatého Marka), přejezd do SPLITU (UNESCO, největší město Dalmácie okouzlí svým šarmem a pozoruhodnými kontrasty. Najdete tady mimořádné množství kulturních památek - antický Diokleciánův palác). V podvečer návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

 

4. den

Ráno po snídani cesta do ŠIBENIKU (UNESCO. Historické městečko v severní Dalmácii si zachovalo starobylý ráz i díky středověkým pevnostem. Ta nejmohutnější - námořní pevnost sv. Mikuláše, byla zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO, stejně jako katedrála sv. Jakuba. Prohlídka historického centra, Knížecí palác a Biskupský palác, renesanční radnice, křivolaké uličky starého města), odjezd do NÁRODNÍHO PARKU KRKA (soustava peřejí, kaskád a vodopádů na jedné z nejpozoruhodnějších řek v jadranském přímoří. Procházka kolem vodopádů Skradinski buk, s přes 400 metrů dlouhými peřejemi s výškovým rozdílem bezmála 50 m). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

 

5. den

Po snídani odjezd PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO. Unikátní soustava jezer a vodopádů u řeky Korana. Tyrkysová jezera, impozantní vodopády, bílé skály - tato úchvatná panoramata využili západoněmečtí filmaři ke zfilmovaní románů Karla Maye a nastartovali tak turistický boom v této oblasti. Návštěva tohoto přírodního ráje patří k tomu nejlepšímu, co chorvatská příroda nabízí). V podvečer odjezd zpět do ČR.

 

6. den

Cesta zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

 

Ubytování a strava

Noclehy v Chorvatsku na jednom místě v přímořském letovisku v hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování formou polopenze.

 

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 3x nocleh v Chorvatsku, 3x polopenze, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

80,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.5.2024 12.5.2024 9990 Kčobjednat
14.9.2024 19.9.2024 9990 kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel