• 1. den

  Odjezd z Brna v nočních hodinách.

  2. den

   

  V ranních hodinách přijedeme k nejznámějšímu NP Chorvatska - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO). Před samotnou prohlídkou se občerstvíme. Park Plitvická jezera patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer a vytvoří bezmála stovku vodopádů. To vše na pouhých sedmi kilometrech! Podle pověsti jezera vznikla v době velkého sucha, kdy se všichni obyvatelé modlili alespoň za jedinou kapku vody. Nad lidem se tehdy slitovala Černá královna a spolu s větrem a hromy přivolala onen vytoužený déšť. Ten pak trval mnoho dní, dokud se nevytvořila samotná jezera. Naučná stezka nás povede kolem řady kaskádovitých travertinových jezírek s průzračně čistou vodou, vzájemně propojených soustavou vodopády. Sestava krasových jezer zde udivuje svou malebností návštěvníky od nepaměti. I proto si zdejší krajinu vybrali filmaři jako dějiště filmu Poklad na Stříbrném jezeře, kdy se kolem jezer proháněl Vinnetou. Tyrkysová až smaragdově třpytivá hladina, kterou jsme mohli v tomto filmu obdivovat, tak není trikem, ale skutečnou realitou. Tu můžeme poznat na vlastní oči. Máme možnost vybrat si z několika tras různých délek. Prohlídku je možné kombinovat s plavbou lodí po jednom z jezer, část je také možné absolvovat vláčkem po silnici. Ve večerních hodinách se ubytujeme.

   

  3. den

   

  Po snídani navštívíme ZADAR, živé srdce celé severní Dalmácie, které se pyšní dvěma novodobými technicky unikátními atrakcemi: Mořskými varhanami ve schodech do moře a vizuální show Pozdrav slunci. Jelikož jde o historické město, neopomenem se projít po antickém fóru, navštívit katedrálu sv. Anastázie s vyhlídkovou věží, kostel sv. Donáta nebo muzeum antického skla. Následně zavítám do NP PAKLENICA, který tvoří 2 kaňony - Velika i sousední Mala Paklenica. Nachází se v jižní části pohoří Velebit a jde o skutečný horský kaňon s výškou stěn až 700 m. Kolmé stěny kaňonu se nacházejí při vstupu do parku v bezprostřední blízkosti moře. Kvůli tomu je tento národní park jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších horolezeckých lokalit v Evropě. Nás však nečeká šplhání, ale procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Naučné trasy, které na některých místech doprovázejí potůčky, nás provedou Národním parkem Paklenica kolem hlubokých rokli, spatříme chráněné druhy motýlů, neobvyklé ptáky, vzácné rostliny, jakož i díla lidských rukou - paklenické vodní mlýny. V soutěsce Velika Paklenica se natáčely některé scény ze slavných filmů o indiánském náčelníkovi Vinnetouovi. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

   

  4. den

  Příjezd do Brna v ranních hodinách.

  Cena zahrnuje

  dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

  Cena nezahrnuje

  vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 400 HRK.

  Příplatky

  jednolůžkový pokoj - 790 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

  Poznámka

  Plánovaný odjezd z Brna - 22:00, předpokládaný příjezd do Brna 05:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

 • ck časad tišnov