Národní parky Chorvatska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Krka -  Paklenica - Biokovo - Plitvice

 

NP PAKLENICA – Scenérie kaňonu je nádherná a divoká. Po několika stech metrech se dostanete do nejužší a nejatraktivnější části kaňonu, soutěsky nazývané Klenac. Kaňon je zde široký pouze 30 - 40 m, vápencové stěny vysoké až 400 m jej svírají z obou stran.

 

NP KRKA - Kolem vodopádu vede 1900 m dlouhá okružní naučná stezka, po které je pohyb jednosměrný, bývalé vodní mlýny byly obnoveny a slouží jako prezentace starých řemesel. Můžete si prohlédnout pozůstatky vodní elektrárny Krk z roku 1895, která jako první na světě osvětlila město vynález Nikola Tesly.

 

POHOŘÍ BIOKOVO - je nádherné mohutné pohoří táhne se nad Makarskou riviérou, výšky dosahuje toto pohoří horou Sveti Jure o nadmořské výšce 1762 m; vzdušnou čarou je od moře vzdálen pouhé  3 km.

 

NP PLITIVCE -  Je to soustava 16 jezer, propojených vodopády a kaskádami, Říčka Plitvice, která dala jezerní soustavě jméno. nespojuje žádná jezera, ale spadá vysokým vodopádem z boku do kaňonu pod nejníže položeným jezírkem Novakovića Brod.  

Program zájezdu:

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách

 

2. den: ráno příjezd do NP Paklenica – krasový říční kaňon, prohlídka,  příjezd do Zadaru prohlídka města, ubytování, večeře  

 

3. den: po snídani odjezd do NP Krka.  Celý tok Krky je dlouhý od pramene u města Kninu po ústí u Šibeniku 72,5 km. Národní park zahrnuje téměř celý tok řeky Krky od Kninu až po Skradin a dolní tok řeky Čikoly – vodopády Skradinski Buk, příjezd do Šibenika (nebo Skradin) – prohlídka města. Trogir – ubytování, po večeři prohlídka nočního Trogiru. 

 

4. den: po snídani zastávka ve městě Kaštel (prohlídka), přejezd do Splitu – prohlídka města volno, pak město Omiš – starobylé pirátského městečko, prohlídka města, přejezd na ubytování (Makarská), večeře.

 

5. den: snídaně, individuální volno, možnost fakultativního výletu na pohoří Biokovo s vyhlídkou Skywalk večeře.  

 

6. den: po snídani odjezd na NP Plitvice – národní park s terasovitě položenými tyrkysovými jezery, vodopády a travertinovými kaskádami, místo natáčení příběhů o Vinnetouovi prohlídka odjezd do ČR

 

7. den: návrat do ČR v ranních hodinách

 

Cena zahrnuje: dopravu lux. busem, 4x ubytování s polopenzí, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:vstupy, cestovní pojištění   tarif K5S cena 364,- Kč/osoba

ck valaškaZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.4.2024 21.4.2024 9490 Kčobjednat
7.10.2024 13.10.2024 9490 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel