Pobytově poznávací zájezd Albánie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

12 denní autobusový pobytově - poznávací zájezd Albánie kombinovaný s pobytem u moře na břehu Valonského zálivu s panoramatem albánských hor. Při plánovaných výletech, které jsou v programu zájezdu, navštívíte všechny významné památky a přírodní krásy a přitom se budete vracet za odpočinkem k mořskému pobřeží.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst (dopoledne), cesta do Chorvatska.
 

2.den: Cesta Chorvatskem do Černé Hory dle časových možností zastávka ve městě BUDVA (centrum Budvanské riviéry, město s tisíciletou historií), pokračování cesty na ubytování. Nocleh.


3.den: Ráno po snídani odjezd do Albánie, ROZAFAT (výstup na pevnost u Skadaru s výhledem na soutok tří řek a Skadarské jezero), dále zastávka v KRUJI (sídelní hrad, věž, unikátní etnografické muzeum, bazar a dervišský klášter), v podvečer příjezd na ubytování ve Valonské zátoce s výhledem na Karaburunský poloostrov v místech, kde se Jadranské moře stýká s mořem Jónským. Večeře a nocleh.


4.den: Po snídani dopoledne odjezd do VLORË (živé město s krásnou mešitou Muradia, muzeum albánské nezávislosti - 1912, náměstí Vlajky, Památník nezávislosti s panoramatickým výhledem na město), fakultativně možnost navštívit KANINË (vesnice v horách s rozvalinami pevnosti a nádherným výhledem na moře), ZVËRNEC (středověký klášter na ostrůvku uprostřed laguny, na cestě množství opuštěných bunkrů). Večeře a nocleh.


5.den: Snídaně, volno u moře - slunění, koupání, možnost ochutnat rybí speciality a dary moře v blízkých restauracích nebo v hotelu. Večeře a nocleh.


6.den: Snídaně, výlet autobusem do BERATU (UNESCO, město „Tisíce a jednoho okna“, návštěva horního „bílého města“ s desítkou byzantských kostelíků a slavným muzeem ikon malíře Onufriho a jeho školy, dolní Staré město s několika mešitami, křesťanská čtvrt Gorica), APOLLONIE (vykopávky antické lokality s ostatky chrámu boha Apolóna a středověkým klášterem Panny Marie), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


7.den: Snídaně, volno u moře - slunění, koupání, možnost ochutnat rybí speciality a dary moře v blízkých restauracích nebo v hotelu. Večeře a nocleh.


8.den: Po snídani, přejezd nádhernými serpentinami LLOGARSKÉHO PRŮSMYKU (1.027 m n. m.) do BUTRINTU (UNESCO, nejvýznamnější historická památka Albánie - zříceniny antického města, akropole, lázně, divadlo), cestou zpět GJIROKASTËR (UNESCO, malebné městečko proslulé svoji tradiční kamennou architekturou, hrad, etnomuzeum v rodném domě Envera Hodži, pestrý trh). Večeře a nocleh.


9.den: Snídaně, volno u moře - slunění, koupání, možnost ochutnat rybí speciality a dary moře v blízkých restauracích nebo v hotelu. Večeře a nocleh.


10.den: Po snídani odjezd z Vlörského zálivu do DURRËS (přístavní město - antický amfiteátr, zachovalé byzantské hradby, hezká mešita), přejezd po dálnici do hlavního města TIRANY (Skanderbegovo náměstí, náměstí Matky Terezy v univerzitní čtvrti, návštěva Ethem Begovy mešity, možnost návštěvy Národního muzea s bohatými sbírkami), přejezd do Černé Hory. Nocleh.


11.den: Ráno po snídani odjezd do KOTORU (UNESCO, krátká zastávka v historickém městě v Boce Kotorské), dále cesta do Chorvatska.


12.den: Cesta Chorvatskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst dopoledne.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Černé Hoře a v Albánii v hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů v Albánii je polopenze (večeře - snídaně), v Černé Hoře jsou snídaně.

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, 9x ubytování (7x ubytování v Albánii s polopenzí, 2x ubytování v Černé Hoře se snídaní), pobytová taxa, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: 
vstupy do placených objektů, místního průvodce, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 60,- EUR 

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Jednotlivé termíny

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
ALB-01/21 17.9.2021 28.9.2021 Cena: 15 990,- KčCena pro nového klienta: 15390,- Kč *Cena pro stálého klienta: 15240,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)  

 CK VSACANZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

17.9.2021 28.9.2021 15990 kČobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel