vinobraní v Retzu
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Každoroční slavnost, při které teče z kašny víno místo vody

Dolnorakouské město Retz patří jistě k místům, které návštěvníka nezklamou. Již při pohledu do jeho historie lze vyčíst, že jeho založení nebylo náhodné. Retz je proslulým městem dobrého a kvalitního vína. Byl to právě tento chutný mok, který výrazným způsobem přispěl retzským měšťanům k velkému bohatství. V roce v 2021 se jedná již o 67. ročník této slavnosti.

VINOBRANÍ V RETZU

Z obou kašen na náměstí vytéká víno - z  první červené, z druhé bílé. Oblíbené tradiční vinobraní s bohatým programem. Slavnostní ohňostroj.

 

25.9. (neděle)                                       750 Kč
Po slevě za včasný nákup do 31.8.   700 Kč

                                  

Cena zahrnuje:       dopravu autobusem, průvodce

Cena nezahrnuje:   9 euro vstupné na vinobraní (děti do 14 let zdarma) – vybírá průvodce v autobuse.

Zážitkový vinný sklep s průvodcem a ochutnávkou - 330 Kč, děti a mladiství (6 - 18 let, bez vzorku vína) - 190 Kč, děti do 6 let v doprovodu platící dospělé osoby zdarma. Ceny jsou včetně rezervačního poplatku, je nutné platit předem při koupi zájezdu.

Možno dokoupit:    komplexní cestovní pojištění 34 Kč, včetně připojištění COVID 51 Kč.

 

Program: Odjezd v ranních hodinách přes Znojmo do malebného rakouského historického města Retz, kde se pravidelně koná tradiční vinobraní. Cestou krátká zastávka u zdejšího větrného mlýna z 2. pol. 18. století, v současnosti jediného provozuschopného větrného mlýna v Rakousku. Prohlídka města s účastí na tradiční slavnosti vinobraní - Weinlesefest na náměstí. Nebudou chybět ani dvě proslulé kašny, ve kterých se během vinobraní změní voda ve víno - z jedné proudí bílé a z druhé červené. Vrcholem slavnosti je odpolední průvod vinařů a místních zemědělců s kapelami a alegorickými vozy. Součástí vinobraní jsou také trhy na náměstí, kde můžete ochutnat nejen různá vína, ale i místní speciality. Čeká Vás prohlídka největšího historického vinného sklepa Rakouska – Retzer Erlebniskeller. Celý sklepní labyrint se rozkládá v délce 20 km pod městským jádrem a je tedy delší než uliční síť nad zemí. Sklepy vyhloubené v mořském písku zasahují až do hloubky 20 m a nachází se v některých částech až ve 3 patrech nad sebou. Upozorňujeme, že ve sklepení panuje po celý rok konstantní teplota mezi 10 a 12 °C, zvolte tedy vhodné oblečení. Prohlídka trvá cca 1,5 hodiny a zahrnuje krátký výklad o historii města a jeden ochutnávkový vzorek vína v oblastní vinotéce Retzer Land.

Celá akce je zakončena velkým ohňostrojem.

Návrat do nástupních míst cca 22.30 – 23.00 hodin.

 

Doporučení: na víno je dobré mít vlastní pohárek.

OLOMOUC  PROSTĚJOV  VYŠKOV

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Olomouc       7.00 Hynaisova ulice –letadlo, 7.05 bus zastávka Fak.nem Brněnská ulice směr Prostějov (Olomouc je svozovým místem a doprava může být zajištěna osobním autem, mikrobusem podle počtu.)

Prostějov      7.20 hl.nádraží st. H, 7.25 MHD Plumlovská sídl.,  7.30 MHD Brněnská Poslední halíř 

Vyškov          7.50 Duk.tř. zastávka u gymnázia 

Brodek u PV, Rousínov a Brno na vyžádání     

ck ftlZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

25.9.2022 750 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel