Semmering- první horská železnice
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

první horská železnice v Alpách - trasa vede krásnou přírodou přes údolí s hrady a zámky...

odjezd z Olomouce, Prostějova, Vyškova, Brna ...

Semering- za slavnou horskou železnicí a za dobrým vínem do Rustu u Nezid.jezera

program:    

cca v 5 hod odjezd z Olomouce .do známého horského městečka Semmering. Zde půjdeme od nádraží 2 km k vyhlídce Schilling Blick a reozhledně, odkud se nám naskytnou úžasné pohledy na některé viadukty trati, která byla vybudována v 50 letech 19 stol a již tehdy byla označována za technický div. Po prohlídce zajímavostí Semmeringu odjedeme k Nezider.jezeru, kde navštívíme Rusr, město čápů a vyhlášeného vína, kde stojí za zmínku histor.domy, jejich dvory a zahrádky, které jsou upraveny na útulné vinárničky. Návrat do ČR cca ve 23 hod. 

cena 890 kč za osobu zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj. 

Ck B.Fantasy  IČO 41187571

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

termín: 11.7.2020

Průsmyk Semmering byl odedávna nejkratší přirozenou cestou z Vídně do jižního Rakouska a k pobřeží Jadranu. Proto zde vznikla více než 150 lety první horská železnice na světě, která vyvrátila dosavadní představy o možnostech železniční dopravy. Od roku 1998 je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kolem nejzajímavějšího úseku mezi Semmeringem a Payerbach-Reichenau vede naučná stezka, ze které budeme obdivovat nejen unikátní viadukty a tunely, ale i okolní romantickou horskou přírodu. 

 

Program zájezdu:

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd do Mürzuschlagu, kde navštívíme Muzeum Jižní dráhy a potom se přesuneme na sedlo Semmering, kde začíná naučná stezka, kopírující trať. Kolem vyhlídky s dřevěnou rozhlednou Doppelreiterwarte, odkud je pohled hned na několik míst tratě. Pozorovat můžete, jak se vlak vlní po svazích hor a pomalu stoupá z údolí k vrcholovému tunelu. Jen o kousek dál je pak další vyhlídka – 20-Schilling-Blick. Tady budete mít skutečně stejný pohled na obloukový patrový viadukt Kalte Rine a skálu Pollereswand, jako měli Rakušané desítky let na své dvacetišilinkové bankovce. Cesta vede dál kolem míst, která jste viděli z vyhlídek - okolo mostů, viaduktů a tunelů - a putování ukončíme v Payerbach-Reichenau, kde nás bude čekat autobus.

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

 

cena 1100 Kč

 

Náročnost: 

Turistika po naučné stezce podél horské trati má spíše klesající tendenci. Cca 21 km. Vhodné pro všechny věkové kategorie, i rodiny s dětmi, které jsou zvyklé na turistické výšlapy. 

Nástupní místa: 

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje: 

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH. 

Cena nezahrnuje: 

Strava, vstup do muzea (cca 6 €), cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění

CK VLHA

Nezávazná objednávka


Semering
Copyright © 2017  VARIETA Travel