Ptačí soutěska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Město Spital am Pyhrn leží mezi hoským masivem Warscheneck a Haller Mauern. Láká řadu turistů, nejen díky nejrychlejší kolejové lanovce v Evropě, k vidění je zde také překrásný klášter, nebo Rakouské muzeum skalních obrazů. Ptačí soutěska byla objevena již v roce 1906. V té době byla však schůdná pouze pro zkušené turisty. Dnes je stezka upravená tak, aby byla přístupná všem, dospělým, seniorům i dětem.  Ptačí soutěska nabízí v létě překásnou podívanou a relax. Po příjezdu se vydáme na společný výstup po dřevěných žebřících a schodech kolem skal a prýštících vodopádů. Výstup končí na horské chatě Bosruckhütte. Po cestě vás bude doprovázet řeka, která sem přitéká z hor a tvoří desítky menších či větších vodopádů, na které je velmi krásná podívaná. Soutěska je schůdná při každém počasí. Od 1. května je rokle otevřená jednosměrným systémem.

Program:

 

Po příjezdu do městečka Spital am Pyhrn následuje pěší túra Ptačí soutěskou s průvodcem dále společný výstup k chatě Bosruckhütte, která trvá přibližně 5 hodin. Soutěska je schůdná při každém počasí. Z hlediska bezpečnosti je vhodná jak pro děti tak i pro seniory.

Plánovaný odjezd z Ptačí soutěsky je v podvečerních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, pojištění CK proti úpadku, služby průvodce v autobuse.

 

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Hulín 150 Kč, Otrokovice, Přerov 200 Kč, Prostějov 300 Kč, Olomouc 250 Kč, Brno 300 Kč, ( na vyžádání Ostrava a Frýdek - Místek  400 Kč). Nástupní místa platí při minimálním počtu 6 osob. Orientační ceny vstupů: dospělý 5,70 EUR, děti (6 – 15 let)  3,80 EUR.

ck km travel

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel