zámek Laxenburg a Neziderské jezero
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

LAXENBURG - NEZIDERSKÉ JEZERO - RUST - EISENSTADT

První zastávka bude návštěva zatopeného sádrovcového dolu Seegrotte, kde nás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. Během druhé světové války "Seegrotte" bylo zabaveno německými vojenskými silami. V podzemí byla vybudována továrna na letadla. Bylo zde vyrobeno jednoho z prvních jetfighters světa, "Heinkel He 162 Salamander". Toto letadlo bylo jednou z tajných zbraní německého Luftwaffe.

Další návštěvou bude klášter Heiligenkreuz  je údajně nejstarším cisterciáckým klášterem, který od doby svého založení nepřetržitě funguje až dodnes a zároveň je údajně největším středověkým klášterem.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou do Laxenburgu, kde navštívíme vodní zámek Franzesburg. Císař František II. nechal postavit tuto napodobeninu středověkého hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera. Laxenburský zámecký park, která má rozlohu 280 hektarů, je považován za ukázkový příklad historického zahradnického umění 18. a 19. století. Zámecký park Laxenburg je jako celek pod památkovou ochranou a celý je zapsán na seznamu Natura 2000. Franzesburg je spjat s císařovnou Sisi, která zde strávila medové týdny s císařem Františkem Josefem. Na zámku Laxenburg sa narodil i její syn korunní princ Rudolf. Laxenburg je místo, kde si můžete odpočinout - projít se po parku, projet se vláčkem či loďkou po jezeře

 

Cena 710 Kč zahrnuje:

  • dopravu autobusem s WC a klimatizací, služby průvodce

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění, vstupné 
  • ck minitrans


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.5.2022 710 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Seegrotte
Copyright © 2017  VARIETA Travel