Hohe Wand s vyhlídkou Skywalk
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

HOHE WAND - skalní vápencová stěna, lehká turistika

Hohe Wand (Vysoká stěna) je skalní vápencová plošina, jež je součástí rakouských Gutensteinských Alp, ležící nedaleko města Wiener Neustadt. Náhorní plošina je dlouhá asi 8 km, je porostlá lesy a její část byla vyhlášena Přírodním parkem -(Naturpark Hohe Wand). Nejvyšším vrcholem pohoří je Plackles s výškou 1132 m.m.m., dalšími známými vrcholy jsou Bromberg (1078 m.n.m.) a Grosse Kanzel (1052 m.n.m.).

 

program:

odjezd z Brna v 6:30 hod. příjezd na Hohe Wand do obce Scheuchenstein (výhled na Hochschneeberg). Po prohlídce městečka (kostel, hřbitov, muzeum malíře F. Gauermana) vyhlídka Kleine Kanzel. Odpoledne přejezd k soutěsce Steinwandklamm v oblasti Gutensteinerských Alp. Během hodinového výstupu projdeme také Tureckou jeskyní (vlastní baterky nutné). Po výstupu budeme pokračovat kolem náhorního jezera k vyhlídce Haustein a kolem vodopádů řeky Pernitz do vesničky Mugendorf, kde bude čekat autobus. Středně náročná trasa, návrat asi v 21 hod.

cena 540 Kč

cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj., vstupy do soutěsek a na vyhlídky

 

nást. místa: Brno,  Olomouc, Přerov ( + 150 kč )

 

CK Victoria

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7.5. , 20.8.2022

 

Masiv Hohe Wand se nachází 50 km JZ od Vídně, je součástí Gutensteinských Alp a má status přírodního parku. Jde o vápencovou náhorní plošinu, která spadá takřka kolmými, až 250 metrů vysokými stěnami. Ze severu je ohraničena údolím Piestingtal a jižní hranici tvoří spojnice obcí Puchberg am Schneeberg a Willendorf. Západní hranici tvoří silnice stoupající do sedla Grünbacher Sattel, která pohoří odděluje od sousedního celku Dürre Wand. Na východě masiv prudce klesá do roviny u měst Zweiersdorf a Maiersdorf.

 

06.30 odjezd směr Mikulov, Vídeň, Wiener Neustadt, Hohe Wand.
10.00–17.00 celodenní turistika. Ze Stohlhoffu po vyznačených trasách, kovových žebřících a vyhlídkou Skywalk ke Grosse Kanzel a Kleine Kanzel k vyhlídkové věži. Mezi lesy a loukami se nachází zábavné centrum pro děti a malé zoo s přítulnými bílými lamami a kamzíky. Pro dospělé několik horských hospůdek a penzionů.

21.00 předpokládaný příjezd do Brna.

 

Cena  590 kčzahrnuje | dopravu autokarem, služby průvodce.

Cena nezahrnuje | případné vstupy a cestovní pojištění.

 

Vstupné do přírodní rezervace: dospělí 2 €; děti do 10 let zdarma (ceny z předchozí sezóny).

Sraz 15 min před odjezdem na stanovišti Čebusu č. 7 na starém autobusovém nádraží naproti hotelu Grand v Brně.

ck čebus

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.5.2022 590 Kčobjednat
20.8.2022 590 kčobjednat


Nezávazná objednávka


hohewand
hohe wand
Copyright © 2017  VARIETA Travel