Třebíč a Jaroměřice nad Rokytnou
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Historické město Český Krumlov láká návštěvníky svými křivolakými uličkami, romantickými zákoutími, krásnými měšťanskými domy a nad tím vším tyčící se impozantní zámek. Statní hrad a zámek Český Krumlov patří mezi nejvyhledávanější hrady a zámky České republiky. Jeho dnešní podobu utvářelo několik významných šlechtických rodů jako byli Vítkovci, Rožmberkové či Schwarzenbergové. K zámeckému areálu patří 11 hektarová zámecká zahrada, díky čemuž se tento areál řadí mezi nejrozlehlejší středoevropské zámecké komplexy. V zámecké zahradě se nachází oblíbené otáčivé hlediště.

Program:

Nejdříve zavítáme do Holašovic, kde podél návsi je vybudován jedinečný komplex usedlostí tzv. „selského baroka“ a od roku 1998 je zařazen do památek UNESCO. Dále pokračujeme do kláštera Zlatá Koruna. První písemná zmínka pochází z roku 1263. Založil jej český král Přemysl Otakar II. Klášterní komplex byl vybudován na poloostrově obtékaném Vltavou. V době rozkvětu sahalo panství od Českých Budějovic až k zemským hranicím. Během husitských válek dvakrát napaden a vypleněn. Později budovy kláštera sloužily jako továrna na výrobu hedvábí a dalšího zboží. Z vnější části kláštera se stala roku 1848 pak samostatná obec. Odpoledne přijedeme do Českého Krumlova. Při procházce městem uvidíme historické náměstí, radnici, dům Jakuba Krčína z Jelčan, podíváme se do městské čtvrti Latrán a na závěr společného programu navštívíme zámek i jeho zahrady spolu s otáčivým hledištěm. Individuálně pak můžete navštívit muzeum Voskových figurín, Art centrum Egona Schieleho a jiné. Odjezd z Českého Krumlova v podvečerních hodinách.

Vstupy a nepovinné poplatky

Státní hrad a zámek Český Krumlov: Renesanční a barokní apartmány - dospělí 210 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 6-18 let 110 Kč, studenti a senioři nad 65 let 170 Kč.

Klášter Zlatá Koruna: Klášter a kostel - dospělí 140 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 6-18 let 70 Kč, studenti a senioři nad 65 let 110 Kč.

Ceny jsou orientační. 

Cena obsahuje

 

  • autobusovou dopravu, průvodce v autobuse.

 

Cena neobsahuje

 

  • příplatek za nástupní místo, vstupy: Státní hrad a zámek Český Krumlov: dospělý 210 Kč, děti 6-15 let i studenti a senioři nad 65 let 150 Kč.
  • Minimální počet účastníků z jednotlivých nástupních míst je 6 osob. Při nižším počtu nemusí být nástupní místo realizováno.

 

Poznámka

Prosím, dodržujte instrukce a pokyny průvodce během zájezdu, domluvené časy a místa srazu. Nedodržením daných pokynů vám zaniká nárok na kompenzaci dodatečných nákladů ze strany CK.

 

Nástupní místa a orientační časy odjezdů

Časy odjezdů se mohou ještě měnit a budou upřesněny v pokynech na cestu.

ck km travel
Brno, Parkoviště u pekárny Delta. Jedná se o velké parkoviště na křižovatce cest Heršpická a Bohunická. Ve směru od centra sjezd na ulici Bohunická a vjezd na parkoviště přes ulici Teslova. Při cestě z dálnice (Praha, Olomouc) je to sjezd po ulici Teslova. Tramvajová zastávka - ústřední hřbitov smyčka. Tramvaje 2, 5. Parkování vozidel je možné přímo na parkovišti - zdarma. v ceně 05:00
Frýdek - Místek, Parkoviště u OD Tesco v Místku, poblíž autoservisu Karal Sobek +400 Kč  
Hodonín, Čerpací stanice ÖMV pod obchodem LIDL Hodonín v ceně  
Olomouc, Tř. Svobody ,,staré autobusové nádraží,, naproti Tržnice +300 Kč  
Ostrava, Moravská Ostrava, ul. 28 října, parkoviště naproti Domu kultury města Ostravy +400 Kč  
Otrokovice, Autobusová zastávka u OD Lidl +150 Kč  
Přerov, Parkoviště za kinem Hvězda, ulice Šírava +200 Kč  
Uherské Hradiště, Parkoviště u zimního stadionu +100 Kč
Copyright © 2017  VARIETA Travel