Telč, Jindřichův Hradec a zámek Červená Lhota
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se s námi do kraje, který se proslavil nejen svým rybníkářstvím, ale také zachovalými renesančními památkami. Nádherné náměstí v Telči, hrad a zámek v Jindřichově Hradci či zámek Červená Lhota berou dech.

 

Telč, Jindřichův Hradec, Červená Lhota - renesanční klenoty jižních Čech

 

 

Neděle    4. 6. 2017

sobota    22.7.2017 

Objednat si

Ojedinělé náměstí v Telči

Patří mezi nejvýznamnější památky UNESCO na Moravě. Město vás okouzlí historickým náměstím, které lemují renesanční domy se zachovalým podloubím. Městské panoráma nenarušené převýšenou panelovou výstavbou jako v mnoha jiných městech, můžete shlédnout z nejstařší místní památky, pozdně románské věže sv. Ducha.

Renesančním klenotem je telčský zámek, ceněné jsou především zachovalé interiéry, které přibližují život v 16. a 17. století.

Bontour - Rondel v JHHrad a zámek se středověkou kuchyní v Jindřichově Hradci

Hrado-zámecký areál v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Původní hrad byl přestavěn na renesanční zámek. Zajímavou částí prohlídky zámku je středověká kuchyně.

Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a zahrada, v níž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. V Rondelu se pořádají koncertní vystoupení.

Bontour Červený LhotaVodní zámek Červená Lhota

Prohlédneme si vodní zámek, který si “zahrál” ve slavné pohádce Zlatovláska. Původně středověká vodní tvrz byla přeměněna na renesanční zámek v 16. století.

Svoji dnešní novorenesanční podobu získala Červená Lhota na začátku 20. století, kdy musela být stavba upravena tak, aby dostála požavkům na bydlení té doby - rozšíření vnitřních prostor a vůbec první půdní vestavba.

 

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00. 

cena 500 Kč   ( děti a senioři  480 Kč)

cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce

cena nezahrnuje: vstupy

CK BONTOUR

***
 
Nezávazná objednávka


Červená Lhota
Copyright © 2017  VARIETA Travel