Oravský hrad a Socha Ježiše Krista v obci Klin
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

 

Oravský hrad, který je vybudovaný na skále nad řekou Orava v Oravském Podzámku jako „orlí hnízdo“. Hrad začali budovat na místě starého dřevěného hrádku po tatarském vpádu v roce 1241. Z původně malé pevnosti ze 13.století vznikl v průběhu následujících staletí rozsáhlý hradní areál, který má dnes 154 místností. V minulosti byl župním hradem a sídlem Oravského hradního panství. Patřila mu téměř celá Orava. Budovy a interiér hradu nesou rysy románského slohu, gotiky, renesance, baroka i moderních slohů. Hrad je totiž stále živý komplex, jehož vývoj se dodnes nezastavil.

 

Po prohlídce hradu přejdeme do obci Klin nedaleko vodní nádrže Oravská přehrada se nachází kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Monument se tyčí na kopci Grapa v nadmořské výšce 686 metrů. Výška sochy je devět a půl metru, rozpětí rukou mě sedm metrů a váží 23 tun.

Návrat domů.

 

Termíny

25.5.2024

 

 

Cena od 950

 

Cena zahrnuje: průvodce, pojištění CK, dopravu

Cena nezahrnuje: vstup cca 10 Eur - základní okruh A(cena vstupného je platná ke dni 23.9.2022, v průběhu roku se může změnit, vybírá průvodce v autobuse) pojištění léčebných výloh

Nástupní místa: Lutín, Prostějov, Olomouc

ck minitransZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

25.5.2024 950 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel