Moravský Kras, Macocha, Brněnská přehrada
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Moravský kras

 

je největším a nejvýznamnějším krasovým územím v České republice. Leží severně od Brna a s plochou 94 km2 devonských vápenců (šířka 3 - 5 km, délka 25 km) je součástí Drahanské vrchoviny.

 

Propast Macocha  je největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Hloubka propasti je 138 metrů. Propast si  mohou návštěvníci volně  prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků.  Návštěva dna propasti je od roku 1914  nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní.

Program zájezdu:

 

Program zájezdu:

Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách. Prohlídka jeskyní začíná prostorou Předního dómu, jehož vchod hlídá největší stalaktit jeskyní - Strážce. Sifonovitá chodba vede do Hlinitých síní, které sousedí se Středním dómem, u jehož stropu je nepřístupná Krystalová chodba. Za Stalagmitovou chodbou klesá dno jeskyně do Zadního dómu, odkud se návštěvníci dostanou až na dno Macochy, kde končí tzv. Suchá cesta. Mohou se tu pokochat pohledem na dno propasti a na Horní a Dolní jezírko, která napájí říčka Punkva. Teď přichází na řadu Vodní cesta - plavba na loďkách po podzemní Punkvě. Vodní dómy mezi dnem Macochy a Pustým žlebem jsou výsledkem činnosti mocného proudu vody, která si tudy pod tlakem hledala cestu na povrch.

 

cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce

cena nezahrnuje: vstupy

 

ck valaška

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel