Madrid+ Toledo+ Segovia
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Španělský temperament z první ruky… Energie, půvab i historie v jednom – to nejzajímavější z Madridu, a navíc nádherná města Toledo a Segovia. Objevíte vše, co stojí za zážitek: královský palác v Madridu, úchvatnou toledskou katedrálu či segovijský palác Alcázar. Dáte si vynikající tapas ve slavné tržnici San Miguel a vychutnáte si pohodu madridských parků. Poznávejte jako cestovatel a zažijte atmosféru Madridu, Toleda i Segovie během jediného zájezdu!

 

To nejlepší z Madridu + TOLEDO

 

27.4.-2.5.2022     20990 Kč

18.5.-23.5.2022   19990 Kč

28.9.-3.10.2022    19990 Kč

 

 

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madridu. Zhlédnete královský palác a proslulé galerie, zastavíte se ve slavné tržnici San Miguel i u stejně slavné sochy Dona Quijota. Nevynecháte býčí arénu a budete obdivovat historické památky úchvatného Toleda. Vychutnejte si s námi španělskou atmosféru a poznejte Madrid!

 

1.den Po ubytování půjdeme na večerní procházku do historického centra města.

Přílet v pozdních odpoledních hodinách, ubytování a krátká procházka po centru středověkou čtvrtí směrem k náměstí Plaza Santa Ana, kde se nachází největší koncentrace restaurací, klubů a kaváren v Madridu.  

 

2 den Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Začneme na Puerta del Sol (socha Medvěda – symbol Madridu) a půjdeme po třídě Calle Mayor na krásné náměstí Plaza Mayor, které je nejdůležitějším madridským náměstím. Kolem řady památek (kostelíků a městských šlechtických sídel – San Isidro el Real, Biskupská kaple, kostel Sv. Františka) dojdeme na Plaza de Orient, kde uvidíme královský palác, královské zahrady Campo de Moro a prohlédneme si katedrálu Almudena.

Dále budeme pokračovat na nejstarší náměstí v Madridu – Plaza de la Villa. Hlavní budova na tomto náměstí Casa de la Villa sloužila už od roku 1696 jako Ayuntamiento de Madrid (městská radnice). Na oběd se zastavíme ve slavné kryté tržnici San Miguel a na „zákusek“ můžeme zajít do slavné cukrárny San Ginés, která servíruje Churros s čokoládou už od roku 1894.

Přes Plaza de Espa?a (slavná socha Dona Quijota) půjdeme směrem k Parque de la Montaňa, kde se nachází chrám Templo de Debod v egyptském stylu a kaple Sv. Antonína s Goyovými freskami. Projížďka lanovkou nad parky (6 €).

 

3.den Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některého z muzeí.

Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlet, během kterého uvidíte historické město Toledo.

Toledo je úžasné město, kde na relativně malém prostoru můžeme vidět římské, maurské (arabské), židovské a křesťanské památky. Historická jedinečnost Toleda byla deklarována v roce 1986 zápisem na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Město se může pochlubit zachovalými vstupními bránami – „Alcántara“ a „Bisagra“, které připomínají arabskou nadvládu. Těmi projdeme do města, po cestě je možné navštívit mešity „Cristo de la Luz“ (10. stol.) a „las Tornerías“ (11. stol.).

Dále naše kroky povedou ke křesťanské pevnosti Alcázar. Určitě si nenecháme ujít velkolepou gotickou katedrálu – jde o ohromnou stavbu, jejíž délka je 140 a šířka 130 metrů. Tato pětilodní katedrála má 22 bočních kaplí a v jejím nitru se mimo jiné nachází muzeum s obrazy slavných malířů (Goya, El Greco, Velásquez, Tizian a další).

Dále budeme pokračovat kolem radnice a biskupského paláce ke kostelu Santo Tomé se slavným obrazem El Greca. Nevynecháme ani muzeum tohoto slavného malíře. V židovské čtvrti navštívíme synagogy El Tránsito a Santa María la Blanca. Z křesťanských památek stojí určitě za návštěvu klášter San Juan de los Reyes. Prohlídku Toleda ukončíme na mostě Svatého Martina, odkud je krásný výhled na okolní památky.

 

4 den Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Po populární Gran Vía s řadou obchůdků se suvenýry, půjdeme k náměstí Cibeles se známou fontánou a budovou Palacio de Telecomunicaciones, která je současným sídlem radnice.

Při procházce po bulváru Paseo del Prado uvidíme 3 slavné galerie – Prado, Centro de Arte Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza, které skrývají řadu významných děl od autorů jako Goya, Velázquez, Bosch, El Greco, Degas atd. Odpoledne je můžete navštívit (nebo k večeru, kdy jsou opět pro občany EU na dvě hodiny zdarma).

Dojdeme na historické vlakové nádraží Atocha, které je upraveno na tropický skleník. Poté se vydáme do parku Retiro, prvního a největšího parku v Madridu s řadou soch, fontán, paláců i tichých zákoutí.

Pro zájemce přesun k býčí aréně Las Ventas.

Také možnost návštěvy dalších muzeí: Archeologického (zdarma v sobotu odpoledne), Museo de América nebo Muzea voskových figurín.

Možnost prohlídky Stadionu Real Madridu nebo návštěva královské botanické zahrady

 

5 den V dopoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

 

Co už máte v ceně:

letenka Praha–Madrid–Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže) transfer letiště–Madrid (hotel)–letiště 5x ubytování v hotelu 5x kontinentální snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě) výlet do historického Toleda pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje: přesuny v Madridu (místní doprava, MHD) vstupné na místě fakultativní výlet do El Escorialu a Segovie doporučené kapesné cca 200 EUR/osoba/pobyt cestovní pojištění příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 700 Kč 

ck rady na cestu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MADRID A TOLEDO

6.4.-10.4.2022   od 13990 Kč

 

 

Program

 

 • 1. den:

  Odlet z Prahy, přílet do Madridu, transfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s Madridem. Procházka po hlavní ose Calle Mayor – Calle de Alcala. Tradiční západ slunce na náměstí Puerta Del Sol a večerní život města s nekonečnou energií v oblasti tohoto známého náměstí. Návrat na hotel. Nocleh.

 • 2. den:

  Prohlídka Starého Madridu začne na jednom z nejoblíbenějších míst Madriďanů na Plaza de Espaňa, kterému dominují dva mrakodapy – Torre de Madrid a Edifficio Espaňa. Socha Cervantese se sousoším Dona Quijote jedoucím na koni Rocinanto a na oslu jedoucím Sancho Panza se nalézá uprostřed. Odsud se vydáme k Real Monasterio de la Encarnacion – klášteru řádu Augustinů postaveném v místě původního Alcazaru. Nedaleko se nalézá Plaza Oriente lemované sochami králů i královen, důležité místo, kde se schromažďoval madridský lid při různých příležitostech. Spatříme zde Teatro Real, Jardines de Sabatini a lesopark Campo del Moro. Hlavní dominantou této části města je Palazo Real – rozlehlý a přepychový královský palác jež slouží jako sídlo královské rodiny. Budeme zde také obdivovat Plaza de la Armeria a Armeria Real – královskou zbrojnici a Katedrálu Nostra Siňora de la Almudena. V těchto místech oceníte osobní volno, po kterém budeme pokračovat ke kostelu San Francisco na Placa de la Paja jež bylo v minulosti obchodním centrem středověkého Madridu. Zde uvidíte gotickou Capilla del Obispo. Dále se vydáme na Plaza Conde Barajas a Plaza de la Villa k historické věži Torre de los Lujanes. Shlédneme Casa de Cisneros, Cassa de la Villa, Basiliku San Miguel. Nenecháme si ujít také Mercato de San Miguel – pravý místní trh, kde budeme mít osobní volno. Poté se podíváme na Plaza Mayor –  jendo z nejkrásnějších náměstí Madridu, bylo naplánováno jako amfiteátr,  okolní budovy s balkony jako hlediště. Je opravdu architektonickým klenotem, odehrávaly se zde všechny významné události země, probíhaly zde korunovace ale i popravy. Je lemováno spoustou kaváren, cukráren, barů a restaurací – ideální místo k dalšímu osobnímu volnu. Poblíž se nalézá spleť starých madridských uliček, kde pocítíte kouzlo pravého starého Madridu – Plaza Provincia s Palacio de Santa Kruz, Colegiata de San Isidro. Calle Paz nás přivede na slavné Plaza de Puerta del Sol – náměstí Sluneční brány se sochou medvěda – symbolu města. Nalézá se zde obchodní dům El Corte Ingléz, spousta obchodů a restaurací – ideální místo na osobní volno. Podvečer se podíváme na  Plaza San Martin a ke klášteru Monastiro de Las Descalzas Reales. Malebnými uličkami se dostaneme ke španělskému parlamentu – Congreso de los Diputatos, sídlu kortesů. Večer návrat na hotel nebo individ. volno v centru. Nocleh.

 • 3. den:

  Návštěva Burbonského Madridu – části města s parky, muzei a paláci, jež navazují na historické centrum. Prohlídku zahájíme na Puerta de Alcala – brána vytesaná z žuly jež je jedním ze symbolů Madridu. Nalézá se na Plaza de La Independencia, odkud se projdeme kolem impozantních palácových staveb jako je Palacio de Comunicaciones, Palacio de Linares na Plaza de Cibeles, kterému dominuje nádherná fontána se sochou římské bohyně Kybele. Na řadu přijde procházka po Paseo del Prado – náměstí podle vzoru Piazza Navona v Římě. Na jeho konci se nalézá známé museum Thyssen-Bornemisza a Plaza de Canovas del Castillo s jedinečnou Neptunovou fontánou. Budete moci obdivovat Hotel Ritz a Monumento del Dos de Mayo. Na řadu přijde osobní volno k návštěvě parků a muzeíí v této oblasti. Unikátní je Parque del Buen Retiro s jezerem, růžovým sadem, křišťálovým palácem a botanickou zahradou s 30.000 druhů stromů  a rostlin z celého světa. Zájemci o umění si nenechají ujít věhlasné Museo del Prado. Nalézají se zde další muzea jako Vojenské, Námořní, Národní Archeologické muzeum i budova Národní knihovny. Večer návrat na hotel nebo individ. volno. Nocleh.

 • 4. den:

  Toledo – vydáme se za poznáním historického města,  jež se tyčí na návrší nad řekou Tajo a za svými mocnými hradbami schovává tejemství spojené s obrovskou historií. Ani ne hodina jízdy vlakem z Madridu nás přivede k branám města. Vnoříme se a do jeho historických ulic a uliček lemovaných starými kamennými domy, paláci, kostely a pevností Alcazar. Dříve než přejdeme po mostě Puente de Alcantara přes řeku Tajo nás uchvátí nezapomenutelný pohled na impozantní siluetu města. Středověké uličky nás přivedou k Alcazáru – opevněnému paláci Karla V., velkolepé gotické katedrále s nádhernou vyřezávanou výzdobou a rozlehlým rajským dvorem. Spatříme také kostel de Santo Tomé, sinagogu Santa Maria la Blanca, klášter de San Juan de los Reyes, či kostel Santiago del Arrabel. Osobní volno. Pozdní odpoledne návrat do Madridu, nocleh.

 • 5. den:

  Dle časových dispozic osobní volno před odletem. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

   

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  740 1   (St) 6.4.2022 - (Ne) 10.4.2022 13.990 Kč 15.590 Kč Doprava Letecky

   


   

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Madrid – Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu IBIS nebo podobném v dostupnosti MHD
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, vlak do Toleda 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel 1.690 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Odbavené zavazadlo do 10kg 900 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • ck wisnar

   

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
6.4.2022 10.4.2022 od 13990 Kčobjednat
27.4.2022 2.5.2022 20990 Kčobjednat
18.5.2022 23.5.2022 19990 Kčobjednat
28.9.2022 3.10.2022 19990 Kčobjednat

Popis2


Nezávazná objednávka


Madrid
Toledo
Copyright © 2017  VARIETA Travel