Petrohrad,Petrodvorce, Jantarová komnata
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Zájezd provádí česky mluvící místní průvodkyně Tatiana, která zná snad každý kout tohoto města. Navíc Vás provede ve veškerých interiérech a do památek Vás dostane téměř bez front.

program:

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách (dle předběžného letového řádu). Poté okružní jízda Petrohradem (Něvský prospekt, chrám  sv. Izáka, Zimní palác, křižník Aurora…), návštěva Petropavlovské pevnosti (místo odpočinku carského rodu Romanovců). Ubytování, nocleh.

2. den: Po snídani výlet do Petrodvorců, město nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles.  Místo je proslulé jako rezidence carů z dynastie Romanovců. Prohlídka unikátního paláce a parku z 18. a 19. století na pobřeží Baltského moře, v parku na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Odpoledne návštěva s průvodkyní Zimního Paláce a Ermitáže -  sbírka čítají přes 3 miliony položek, obrazy Rubense, Rembranta, Leonarda Da Vinciho…). Návrat na hotel, nocleh.

3. den: Po snídani fakultativní výlet za příplatek do Carskoje Sela – Puškinovo na prohlídku Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou (v rámci oslav třístého výročí založení Petrohradu byla rekonstruovaná jantarová komnata slavnostně předána veřejnosti 31. května 2003 při ceremonii kterou vedl spolkový kancléř Gerhard Schröder a ruský prezident Vladimir Putin). Poté prohlídka Ruského muzea s průvodcem (ruské umění – ikony, umění 17.-19. století – např. Šiškin, Repin, umění od 20.stol., lidové umění, dekorativní a užitkové).

4. den: Po snídani odjezd z hotelu se zavazadly. Prohlídka Petrohradu s průvodkyní – Kostel na Krvi, Isákova katedrála… Transfer na letiště, odlet z Petrohradu (v závislosti na čase odletu), návrat do Prahy.

Specifikace

Cena zahrnuje: zpáteční letenku, ubytování v hotelu 3* se snídaní v hotelu s vlastním příslušenstvím, transfer – letiště- hotel – letiště, licencovanou česky mluvící průvodkyni pro Petrohrad (průvodkyně žijící v Petrohradu), zavazadla dle podmínek letecké společnosti

Cena nezahrnuje: příplatek za pokoj 1/1 na vyžádání, vízum 2300 Kč (viz. příplatky), cestovní pojištění 144,- Kč/os/pobyt a 100 Kč/dítě do 14,99 let/pobyt, fakultativní výlet (viz. příplatky), individuální vstupné do památek (viz.pžíplatky)

Příplatky: vízum 2300 Kč (nutné dodat do CK cestovní pas, včetně fotografie pasového formátu a cestovní pojištění do Ruska - pas musí být platný 6 měsíců po návratu), fakultativní výlet do Puškinova  - Carskoje Sela včetně vstupného do Kateřinského paláce a Jantarové komnaty 1800 Kč/os

Předběžné ceny vstupného: Petrodvorec - 30 euro/osoba (nutné objednat předem), Zimní palác a Ermitáž - 15 euro/osoba (nutné objednat předem). Isakova katedrála cca 5 euro/osoba, Spasitel na krvi cca 5 euro/osoba, Petropavlovská pevnost cca 8 euro/osoba, Ruské muzeum cca 8 euro/osoba. (Vstupné bude zajištěno dle aktuálních možností pro zájemce dopředu – CK bude zájemce informovat o možnostech).

Podmínky pro vstup občana ČR na území Ruska: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rusko/cestovani/visa.html

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena. Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit. Během pobytu v Petrohradu budeme využívat hromadnou dopravu.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

 

termíny:

 

 

23.9.-26.9.2021    16990 Kč

21.10.-24.10.2021  15990 Kč

11.11.-14.11.2021   14990 Kč

9.12.-12.12.2021    14990 Kč

24.3.-27.3.2022      14990 Kč

21.4.-24.4.2022      16990 Kč

12.5.-15.5.2022      17990 Kč

16.6.-19.6.2022      19990 Kč

CK GR.TRAVEl

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Petrohrad

 

28.4.-1.5.2022   14249 Kč

9.6.-12.6.2022    15199 Kč

14.7.-17.7.2022   14819 Kč

18.8.-21.8.2022    14819 Kč

15.9.-18.9.2022     14059 Kč

 

 

 

 

1.den: Odlet z Prahy v poledních hodinách do Petrohradu. Transfer z letiště do hotelu, volno nebo fakultativně první část okružní jízdy Petrohradem pro seznámení s největšími pamětihodnostmi města, odjezd do hotelu, ubytování, fakultativně večeře, po večeři fakultativně výlet lodí po Něvě.

2.den:
 Po snídani volno k individuálním prohlídkám pamětihodností nebo fakultativní výlet do Petrodvorce, návštěva nádherných zahrad s fontánami, pozlacenými sochami a Velkým palácem, návrat do Petrohradu volno nebo fakultativně návštěva Ermitáže s průvodcem, večer fakultativně večeře, po večeři možnost fakultativní vstupenky na představení opery/baletu.


3.den:
 Po snídani volno k individuálnímu programu nebo fakultativní výlet do Puškina - Carského Sela – residence Kateřiny I., prohlídka paláce včetně Jantarové komnaty, návrat do Petrohradu, volno , nebo dokončení fakultativní okružní jízdy městem se zastávkou a prohlídkou chrámu sv. Izáka a Petropavlovské pevnosti., fakultativně návštěva Jussupovského paláce ,mj. s nádherným barokním divadlem a Rasputinovými komnatami , fakultativně večeře, večer fakultativně Ruský národní večer.


4.den:
 Snídaně, individuální volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy. 


*U pětidenních termínů:

4.den:
 Po snídani volno k individuálnímu programu ve městě – návštěvy muzeí, galerií, nákupy…ubytování, fakultativně večeře.


5.den: 
Snídaně, individuální volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

 


Fakultativní služby:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 3 noci Kč 3.490,-/ 4 noci Kč 4.390,-
• okružní jízdu včetně Sv. Izáka a Petropavlovské pevnosti Kč 1.990,-
• 3 večeře Kč 1.490,- / 4 večeře Kč 1.990,-
• Ermitáž s průvodcem Kč 1.790,- 
• Výlet lodí po Něvě Kč 1.290,- 
• Výlet do Puškina včetně vstupu Kč 2.190,- 
• Výlet do Petrodvorce včetně vstupu Kč 2.590,- 
• vstupenka opera/balet Kč 3.290,- 
• Jussupovský palác Kč 1.590,- 
• vstupenka Ruský národní večer Kč 1.790,- 
• ruské vízum Kč 300,-

 

K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/do), státní příslušnost +  dodat náležitosti k e-vízům - vyplněný formulář, kopii pasu, scan současné barevné fotografie pasového formátu (pokud si klient zakoupí tuto FS u nás)

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha-Petrohrad-Praha včetně tax a příplatků 
• 3/4 noclehy v hotelu***, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a bufetovou snídaní v centru města 
• transfery z/na letiště, průvodce dle společného programu 
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Informace:
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Cena nezahrnuje
• vstupy do památkových objektů neuvedené v programu 
• přepravu MHD

ck čedok

 

....................................................................................................................................................................................................................

 

 

PETROHRAD + Petrodvorce a Carské Selo s Jantarovou komnatou

 

 

Vychutnejte si Petrohrad se vším, co k němu patří! Je to nádherné město, ve kterém si užijete pravé a nefalšované Rusko.  Petrohrad založil car Petr Veliký, několik let bylo hlavním městem celé ruské velmoci a říká se, že je to “výkladní skříň ” ruského národa.                                                                                                                                                                           

 

Petrohrad je také kulturní metropolí Ruska a jedením z nejdůležitějších ruských přístavů. Je vystavěné na ostrovech řeky Něvy. Svým návštěvníkům nabízí množství nádherných památek. Je plný paláců, parků, muzeí a carského dědictví. Z každého kouta zde dýchá historie a kultura.

 

Seznámíme vás s jeho zajímavou historií a ukážeme všechny významné památky. Můžete se těšit na Ermitáž, Zimní palác, křižník Aurora, Petrodvorec, Carské Selo, Jantarovou komnatu a další památky.

 

 

Program

 

 • 1. den:

  Odlet z Prahy, přílet do Petrohradu, transfer na hotel, ubytování. Poté procházka Petrohradem. Uvidíte slavný křižník Aurora. Vstupní branou do města je Petropavlovská pevnost v jejímž areálu se nachází katedrála sv. Petra a Pavla kde jsou umístěny hrobky téměř všech ruských carů. Spatříte starý dřevěný domik, kde žil Petr Veliký I., Trojický most i Martova pole. Užijete si Něvský prospekt – hlavní petrohradskou tepnu. Je plná luxusních obchodů a restaurací kde si budete moci dopřát večeři. Je zde i nespočet kaváren, které navštěvovali známí ruští spisovatelé jako je Puškin, Gogol, Dostojevský či skladatelé třeba Čajkovský. Tou nejznámější je Literární kavárna, kde všichni zmínění posedávali a popíjeli kávu. Návrat na hotel, nocleh.

 • 2. den:

  Prohlídka Petrohradu: kolem říčky Mojka a Letního Sadu k Michajlovskému Inženýrskému zámku –  sídlo Státního ruského muzea. Shlédnete symbol města chrám Spasitele na Krvi – typický ruský chrám s mnoha kopulemi, je krásnou ukázkou staroruského stylu a uchovává nádherné mozaiky. Poté nejznámější ulice Petrohradu – Něvský prospekt, Aničkův most, památník Kateřiny Veliké, Alexandrinské divadlo, Gosťynův Dvůr. Uvidíte majestátní Kazaňský chrám s věhlasnou ikonou Matky Boží Kazaňské, který svým vzhledem dostane každého, je vybudován v klasicistním empíru a připomíná Baziliku Petra a Pavla v Římě. Poté osobní volno. Zájemci mohou navštívit jednu z největších uměleckých expozic na světě – slavnou Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. 3 miliony artefaktů v 6 krásných historických budovách a 4 hodiny prohlídky jsou nasycené tím nejlepším co zde mají. Je to fascinující cesta dějinami umění ve více než 300 sálech. Z ohromných sbírek Ermitáže se vám bude tajit dech. Alternativou mohou být i jiná muzea např. Fabergého muzeum vystavující šperky a umělecká vejce. Podvečer pokračování prohlídky: Palácové náměstí je srdcem města, pokocháme se jeho velkolepostí. Tento rozlehlý prostor, z něhož dýchá záliba carů ve velkoleposti, kde se Něvský prospekt střetá s Něvou a Palácovým nábřežím patří k nejkrásnějším na světě. Proběhly zde 3 revoluce – Krvavá 1905, Únorová 1917 a Říjnová 1917. Nejpůsobivější je zeleno-bílo-zlatý Zimní palác, byl carským sídlem a ohromí vás svou barokovou strukturou. Stojí zde majestátní budova generálního štábu ruské armády dlouhá 580 m, rozdělena vítězným obloukem zobrazujícím vítězství Ruska nad Napoleonem. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla. Poté se vydáme k budově Admirality, díky řadám bílých sloupů a bohatství reliéfů a soch je jedinečnou ukázkou ruského carského slohu. Již od roku 1717 zde bylo ústředí ruského námořnictva, dnes zde sídlí Ruská vojenská námořní akademie. Pak obdivuhodný pravoslavný chrám sv. Izáka jehož interiér je zdoben 400 kilogramy zlata, množstvím stříbra, drahých kamenů a nádhernými mozaikami. Vyhlídka ze střechy, na kterou vede 300 schodů nabízí krásné panorama a nezaměnitelné scenérie. Na náměstí Děkabristů shlédneme slavnou sochu Petra I. Měďnyj vsádnik. Zajímavá je také vyhlídka ze špice Vasilevského ostrova (Strelka) na město. Večer si můžete dopřát plavbu lodí po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a řece Něvě. Zájemci se mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou hlavně za bílých petrohradských nocí velkým lákadlem návštěvníků. Nocleh.

 • 3. den:

  Carské Selo a dech beroucí Jantarová komnata nazývaná osmým divem světa. Vydáme se jižně od Petrohradu do Carského Sela – rozsáhlé letní carské rezidenci obklopené parkem a zahradami (fakult.). Zde navštívíme Kateřinský palác s okázalými interiéry včetně unikátní Jantarové komnaty, na výzdobu, které bylo použito 6 tun cenného jantaru. Odpoledne návrat do Petrohradu. Čeká nás klášterní komplex ve Smolném z roku 1748, který vás upoutá vás svým modrobílým provedením. V areálu uvidíme Smolný palác, před kterým je socha Lenina, kostel i ústav pro výchovu šlechtických dívek. Zajímavostí je, že zde pracovala Leninova revoluční vláda.Z  této čtvrti pochází samotný prezident Ruské Federace Vladimír Putin. V případě zájmu lze podniknout okružní jízdu k Piskarevskému hřbitovu, Finskému nádraží a k nejvyšší budově Evropy – mrakodrapu Lakhta Center 462 m. Večer osobní volno v centru města, nocleh.

 • 4. den:

  Petrodvorce – výlet rychlolodí do „ruského Versailles“ (fakult). Nachází se zde proslulá carská residence z dynastie Romanovců  – Velký palác, který nechal postavit car Petr I. Veliký. Prohlédneme si velkolepý palác s impozantní fasádou i nádherný parkrozprostírající se na ploše 800 ha s více jak 170 fontánami. Uvidíte překrásný Dolní park s množstvím nádherných fontán, vodních hříček, altánků po stranách velkého Mořského kanálu. Nad ním se zvedá tkzv. Velká kaskáda se slavnou Samsonovou fontánou – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav. Můžete se zde toulat mezi zámečkem Marly a Zlatou horou kolem Lví kaskády k Evině a Adamově fontáně, Sluneční fontáně, Oranžérii, Římským fontánám Šachovnici, ale také k hříbku, umělému stromu, který zkrápí neopatrné návštěvníky. Nad palácem je Horní park s Neptunovou fontánou. Podvečer návrat do Petrohradu, kde si budete si užívat osobní volno. Nocleh.

 • 5. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Ceny vstupů a fakultativních výletů :

CENY JSOU UVEDENY V EURECH. VSTUPY NEJSOU POVINNÉ, KAŽDÝ SI VYBERE DLE ZÁJMU.

Carské Selo včetně vstupného do Kateřinského paláce a Jantarové komnaty 69, Petrodvorec 30, Zimní palác a Ermitáž 15, Isakova katedrála 5, Spasitel na krvi 5, Petropavlovská pevnost 8, Ruské muzeum 8.

 

Vízové informace:

Pro vstup do Petrohradu je nutné zajisti si elektronické vízum: http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html 

 

 

Ceny Last minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
912 1   (St) 8.9.2021 - (St) 15.9.2021 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky
912 2   (St) 13.10.2021 - (St) 20.10.2021 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
912 3   (St) 18.5.2022 - (St) 25.5.2022 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky
912 4   (St) 7.9.2022 - (St) 14.9.2022 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Petrohrad a Moskva - Praha
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
 • 7 x ubytování v hotelu*** (4x Petrohrad, 3x Moskva)
 • Rychlovlak Petrohrad - Moskva
 • Českého průvodce
 • Pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Ruské vstupní vízum 2500 Kč
 • 7 x snídani 2450 Kč
 • Vstupy do památek, místní taxy, fakultativní výlety, MHD

ck wisnar

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
8.9.2021 14.9.2022 objednat


Nezávazná objednávka


Petrohrad
Copyright © 2017  VARIETA Travel