eurovíkend v Lisabonu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

odlet za Prahy, ubytování ve 4* hotel v Lisabonu

Program 

 • 1. den:

  Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel.

  Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s městem procházkou po hlavní ose historické části: Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, nádherná alej Av. Da Liberdade, jež je hlavní tepnou mezi starým a novým Lisabonem. Spojuje náměstí Marquese da Plombal a náměstí Praca dos Restauradores, jehož charakteristickým rysem je vysoký obelisk z 19. stol na počest získání nezávislosti. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos i rušné náměstí Praca da Figuerira se sochou krále Jana I.

  Úzkými uličkami starého města vystoupáme k nejvýše položené památce Lisabonu – Castelo de Sao Jorge, který trůní vysoko nad střechami města. Z hradního návrší spatříte fascinující výhledy nejen na město a řeku Tejo.

  Vychutnáme si jízdu  slavnou žlutou tramvají č.28  a zažijete pravé kouzlo Lisabonu.

  Osobní volno k posezení v restauracích a barech starého města. Nocleh.

 • 2. den:

  Prohlídku začneme na Terreiro do Paco, jednom z nejkrásnějších náměstí na nábřeží řeky Tejo jež představovala pro město od nepaměti životní tepnu a okno do světa. Projdeme se náměstím Praca do Commercio s jezdeckou sochou krále Josefa I, kde stával královský plalác.

  Triumfální oblouk Arco da Victoria je vstupní bránou do čtvrti BAIXA – jádro Lisabonu a obchodním centrum, kde sídlí banky, kanceláře a obchody. Zaujme vás kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po pěší zóně Rua Augusta – okázalé hlavní tepně dlážděné mozaikou, lemovanou butiky, obchody a kavárnami, fasády kterých jsou bohatě zdobeny azulejos.

  Neopakovatelné kouzlo má nejstarší čtvrť ALFAMA, která bývala nejvěhlasnější části Lisabonu. Tvoří historické srdce města s křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Shlédneme nejstarší katedrálu Sé, na jejíž místě se honosila maurská mešita. Zamíříme na náměstí Slunečních bran a zastavíme se na Trhu zlodějky – Fiera da Ladra se stoletou tradicí. Uvidíte také kostel sv.Rocha, či Diamantový dům. Vychutnáme si náměstí Rossio jež bývalo dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek, a dnes se zde nalézají tradiční kavárny, divadla a restaurace, a je oblíbeným místem setkání. Osobní volno, možnost ochutnat specialitu z tresky Baclhau.

  V podvečer výjezd historickým výtahem Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do fascinující čtvrti bohémů BAIRRO ALTO, která leží vysoko nad městem a má svou osobitou atmosféru. Uvidíte domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas a je plná nejoriginálnějších butiků. Nalézá se zde torzo karmelitského kostela – I greja do Carmo. Jistě oceníte osobní volno, jelikož je zde spousta možností k posezení a ochutnávce tradičních specialit. Zájemci mohou navštívit kluby s typickou hudbou Fado. Nocleh.

 • 3. den:

  Prohlédneme si čtvrť BELÉM, kde je cítit ducha objevitelské doby, kdy odvážní mořeplavci odstartovali zlatý věk Portugalska. Ve velkolepých budovách se odrážejí ty nejvýznamnější epochy portugalské historie. V ústí řeky Tejo spatříte symbol portugalské námořní moci – věž Torre de Belém, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Je to místo, které mořeplavci vídali jako první, když opouštěli Portugalsko a zároveň první, které pozorovali z dálky, když se vraceli zpět.

  Uvidíte Památník objevitelů – Padrao dos Descombrimentos, vypínající se v podobě lodní přídě, který symbolizuje portugalskou národní hrdost. Je lemován sochami významných historických osobností, jež se podílely na námořních výpravách.

  Zájemci mohou navštívit Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví.

  Shlédnete památník Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku.

  Nemineme ani pekárny spojeny s tradicí pudinkových koláčů pastéis de nata, které se zde pečou více než 200 let.

  Poté se můžete těšit na velkolepý klášter Mosteiro Dos Jeronimos, krerý jako pomník bohatství věku zámořských objevů zosobňuje vrchol manuelské architektury. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři. V okolí se nalézá náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio a Jardim Vasco da Gama. Nedaleko Tropický park s jezírky a Orientální zahradou.

  Shlédnete také Palacio de Belem, sídlo prezidenta a zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque.

  Zajímavostí bude  vysutý most Ponte 25 de Abril, který připomíná Golden Gate ze San Francisca. Za ním se nalézá slavná socha Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro.

  Poté se vydáme do moderní části města k TORRE VASCO DA GAMA, která byla postavena pro Expo 98, jako  symbol portugalských objevných plaveb. Tvar věže představuje plachtu karavely, lodi, která Portugalsku dopomohla k pokoření oceánů. Je odsud pěkná vyhlídka na stejnojmenný most mořeplavce – Ponte Vasco da Gama, jež je se svými 17,1 km jedním z nejdelších mostů v Evropě a plní úlohu šesti proudé dálnice!

  Poté oceníte osobní volno – můžete navštívit Park národů – Parque das Nacoes, jež nabízí skvělé restaurace, ale i nákupní a zábavní možnosti. Navštívit Oceanario de Lisboa, jedno z největších akvárií a prohlédnout si neskutečně zajímavý podmořský svět. V moderním schoping centru Vasco de Gama se můžete oddat nákupům. Nocleh.

 • 4. den:

  Čeká nás svěží mořský vzduch a památka UNESCO – SINTRA – bývalé letní královské sídlo, které obklopuje krásná příroda. Je zasazena do bohatě zalesněných kopců s úchvatným výhledem na moře. Stojí zde monumentální paláce i panské domy, které jsou jak vystřiženy z obrázku. Dominantou je extravagantní pestrobarevný palác Palácio da Pena, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Shlédneme i působivý Palácio Nacional de Sintra s nádherným vnitřním zařízením. Úžasná vyhlídka je z maurského hradu Castelo dos Mouros. Projdeme se po centrální části Sintry, uvidíme dům Quinta da Regaleira. Kouzelná je také procházka po zahradách s labyrintem cestiček ve svahu, který je osázen kaméliemi, hortenziemi a kapradinami, jejichž porosty jsou proloženy jezírky, fontánkami, terasami a sochami. Velkým lákadlem a také nejzáhadnějším objektem v celém areálu je spirálová studna zasvěcení, která symbolicky kopíruje iniciační rituál templářů.

  Zájemci si mohou dopřát jízdu taxíkem kolem moře na divoký a drsný mys Cabo da Roca –  nejzápadnější bod evropské pevniny. Zajímavá je také jízda kolem pobřeží oceánu s výhledem na mořský příboj.

  Večer návrat zpět do Lisabonu. Nocleh.

 • 5. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Možnost návštěvy muzeí, projížďka lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného pohledu. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  745 2   (Čt) 18.5.2023 - (Po) 22.5.2023 17.990 Kč 19.990 Kč Doprava Letecky
  745 3   (Čt) 12.10.2023 - (Po) 16.10.2023 17.990 Kč 19.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu *** v dostupnosti MHD
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel 1.790 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo 20-23 kg dle podmínek letecké společnosti 1.900 Kč

Informace

 • Odlety z Prahy
 • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
 • ck wisnar

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

prodloužený víkend v Lisabonu

 

 

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu - nezaměnitelné a neopakovatelné portugalské metropole vystavěné na sedmi pahorcích. Po příletu transfer z letiště do hotelu, dle časových možností okružní jízda Lisabonem, ubytování v hotelu. Individuální volno nebo dle časových možností návštěva centra Lisabonu s průvodcem, nocleh.


2. den:
 Snídaně v hotelu, pěší prohlídka centra Lisabonu zahrnující čtyři hlavní náměstí Praça do Comércio, Praça dos Restauradores s obeliskem a Praça da Figueira se sochou krále Jana I. a náměstí Rossio (kdysi aréna pro býčí zápasy, vojenské přehlídky, či popravy), hlavní třídu Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody. Dále zaujme novogotický volně stojící 32 metrů vysoký výtah Elevador de Santa Justa, pevnost Castelo de Sao Horte (původní královské sídlo s vyhlídkami na panorama města). Odpoledne individuální volno pro nákupy a návštěvu památek, muzeí, galerií nebo fakultativní romantická plavba lodí podél pobřeží Lisabonu. Návrat na hotel, individuální večerní program, fakultativně večeře, nocleh.


3. den:
 Snídaně v hotelu, možnost individuálního programu pro nákupy a návštěvu památek, muzeí, galeri nebo celodenní fakultativní výlet do okolí portugalské metropole – Queluz (královský rokokový letohrádek, nádherné palácové zahrady). Průjezd pohořím Serra de Sintra, které nabízí příjemnou změnu oproti jinak v létě horkému a suchému podnebí zbytku země, s lesy a romanticky uspořádanými parky plnými exotických rostlin vyzařujícími až mystickou atmosféru, která v 19. století přitahovala mnoho romantiků. Ti zde nechali vystavět své paláce a dali tím vzniknout městu pohádkových paláců - Sintra, dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka města, volno. Odjezd do Cabo da Roca s majákem na vrcholku 140 m vysokého impozantního útesu - nejzápadnějšího místa evropské pevniny, které bylo ve středověku považováno za konec světa. Večer návrat na hotel, individuální večeřní program, fakultativně večeře, nocleh.


4. den: 
Snídaně na hotelu, individuální dopolední program, dle letového řádu odjezd od hotelu na letiště a odlet do Prahy.

 

• 2 večeře v restauraci v Lisabonu: 1.290 Kč
• Romantická plavba lodí podél pobřeží Lisabonu: 790 Kč
• Celodenní výlet do okolí Lisabonu: Queluz-Sintra-Cabo da Roca 1.290 Kč
• Možnost ubytování na jednolůžkovém pokoji: příplatek 2.790 Kč

Fakultativní výlety jsou organizovány při minimálním počtu 10 osob.

 

• Leteckou dopravu Praha-Lisabon-Praha včetně tax a příplatků
• 3 noclehy s kontinentální snídaní v ceně, hotel Roma *** v centrální části Lisabonu, pokoje s příslušenstvím 
• Transfery autokarem z/na letiště
• Okružní jízda Lisabonem v ceně
• Služby průvodce po celou dobu zájezdu
• Zákonné pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.


 

Cena nezahrnuje:
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič - cca 3 €/osobu/den
• místní pobytovou taxu (cca 2 €/osobu/noc)

Vstupy do památek a jízdné MHD si hradí účastníci zájezdu sami na místě. 
Změna hotelu vyhrazena. Program zájezdu může být upraven dle změny letového řádu nebo aktuální situace na místě. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
  

Orientační ceny některých vstupů (v EUR):
Lisabon:

Belémská věž: 6 € (do 12 let zdarma, nad 65 let 50% sleva)
Klášter sv. Jeronýma: 10 €, do kostela vstup volný (do 12 let zdarma, nad 65 let 50% sleva)
Kombinovaná vstupenka:
Klášter sv. Jeronýma + Archeologické muzeum: 12 €
Hrad sv. Jiří: 8,5 € (do 10 let zdarma, studenti do 25 a senioři nad 65 let: 5 €)

Lisabonská karta (Lisboa Card):

Zdarma MHD,metro, busy, tramvaje, výtahy, 28 muzeí a památek   
24 hodinová: 19 € (12 € děti 4-15 let)   
48 hodinová: 32 € (18 € děti 4-15 let)

Sintra:

Palác da Pena + park: 11,50 € (6-17 let, nad 65 let: 9 €) – nelze koupit vstup jen do paláce     
Park (samotný): 7,50 € (6-17 let, nad 65 let: 6 €)
Národní palác Sintra: 9 € (6-17 let, nad 65 let: 7,50 €)
Maurský hrad: 7,50 € (6-17 let, nad 65 let: 6 €)

Queluz:

Palác + zahrady: 9 € (6-17 let, nad 65 let: 7,50 €) – nelze koupit vstup jen do paláce
Zahrady (samotné): 4 € (6-17 let, nad 65 let: 3 €)  


UPOZORNĚNÍ:
Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení. 

Doporučujeme si před cestou vyhotovit fotokopie cestovních dokladů (zadní strany s fotografií) a nenosit je spolu s originály. V případě ztráty či odcizení se tím urychlí vyřizování formalit na zastupitelském úřadě.

 

 

 

7.4.-10.4.2023    20590 kč  velikonoce

5.5.-8.5.2023   17250 Kč

19.5.-22.5.2023   15350 Kč

26.5.-29.5.2023   15350 Kč

15.6.-18.6.2023   17759 Kč

5.7.-8.7.2023   16799 kč

20.7.-23.7. 2023   18909 Kč

24.8.-27.8.2023  18239 Kč

12.10.-15.10.2023  19479 Kč

28.10.-31.10.2023  19679 Kč

ck čedok

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.5.2023 22.5.2023 od 17990 Kčobjednat
12.10.2023 16.10.2023 od 17990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Lisabon
Copyright © 2017  VARIETA Travel