eurovíkend v Lisabonu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

odlet za Prahy, ubytování ve 4* hotel v Lisabonu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s Lisabonem pocházkou po hlavní ose historické části města:  Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, hlavní tepna Av. Da Liberdede, kolem sochy Marquese da Plombal na náměstí Praca dos Restauradores. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos, náměstí Praca da Figuerira. Úzkými uličkami starého města se dostaneme ke hradu Castelo de Sao Jorge, který stojí na nejvyšším bodě městského vrchu a nabízí excelentní výhledy na město. Poté projížďka slavnou žlutou tramvají č.28 jež vám ukáže to pravé kouzlo Lisabonu. Osobní volno k posezení a občerstvení v restauracích a barech starého města. Návrat na hotel. Nocleh.
 • 2. den:
  Prohlídka Lisabonu začne na jednom z největších a nejkrásnějších náměstí Terreiro do Paco na nábřeží řeky Tejo. Nedaleko odsud je náměstí Praca do Commercio, kde stával původní královský palác zničený zemětřesením, nový palác slouží jako vládní budovy. Triumfální oblouk  Arco da Victoria je vstupní bránou do staré čtvrti Baixy. Zajímavý je také kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po Rua Augusta– mozaikou dlážděná ulice lemovaná butiky, kavárnami, která tvoří hlavní tepnu Baixe. Své kouzlo mají i boční uličky pojmenovány podle řemesel, kudy povede procházka po nejstarší čtvrti Alfama, tvořená úzkými křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Od Katedrály Sé zamíříme na náměstí Slunečních brana zastavíme se na Trhu zlodějky - Fiera da Ladra, který má stoletou tradici. Spatříme také kostel sv.Rocha či Diamantový dům, náměstí Praca Rossio -oficiálně náměstí Dona Pedra IV., které bylo v minulosti dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek.  Zde osobní volno, možnost posezení nad specialitou Baclhau což je treska na místní způsob či dalšími zdejšími specialitami. V podvečer výjezd historickým výtahem - Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do čtvrti bohémů Bairro Alto, kde se nalézá torzo Karmelitského kláštera, zničeného zemětřesením. Ve čtvrti jsou k vidění domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas. Je zde množství možností k posezení u dobrého vína a tradičního jídla. Večer návrat na hotel, osobní volno, možnost návštěvy klubů s typickou hudbou Fado, nebo večerních procházek. Nocleh.
 • 3. den:
  Pokračování prohlídky západní části Lisabonu – čtvrti Belém v ústí řeky Tejo, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Na nábřeží se nalézá jeden ze symbolů města - vodní hrad Torre de Belém. Přes stejnojmený park se dostaneme k památníku Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku. Projdeme se ulicí Bartolomeu Dias. Následně uvidíte Památník zámořských objevů, budete mít možnost návštívit muzeum námořnictví  - Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví. Klášter sv.Jeronýma Vás zaujme svou velkolepostí i architekturou. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři.  Poté kouzelné náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio Jardim Vasco da Gama. V těchto místech se nalézá centrum čtvrti Belém se svými restauracemi a pekárnami jež jsou spojeny s tradicí typických pudinkových koláčů Pastéis de Belém, které se zde pečou již více než 200 let a které budete mít možnost ochutnat. Nedaleko se nalézá  Tropický park s jezírky, Orientální zahradou s velkou branou v čínském slohu. Palacio de Belem – letní palác hraběte de Aveiras je dnes sídlo Portugalského presidenta, zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque pojmenované podle prvního Portugalského místokrále Indie. Neomanuelský sloup nese sochu tohoto muže a jsou na něm vytesány příběhy z jeho života. Na řadu příjde Most 25.dubna který je podobný Golden Gate Bridge ze San Francisca. Je dlouhý 2 km, vede po něm i železniční trať. Za mostem se nalézá slavná socha Krista - Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro. Poté osobní volno: zájemci mohou navštívit Parque das Nacoes - bývalé centrum veké světové výstavy, kde uvidíte věž Torre Vasco da Gama s vyhlídkou na stejnojmenný slavný most Vasco de Gama, jedné z dominant Lisabonu. Navštívit zde budete moci známé vodní zahrady nebo velkolepé Oceanario de Lisboa, které patří k největším na světě. Zájemci o nákupy s příjdou na své v moderním schoping centru Vasco de Gama. Návrat na hotel, nocleh.
 • 4. den:
  Fakultativní výlet místní dopravou do asi 30 km vzdálené historické Sintry. Sintra bývala královské letní sídlo a patří k nejnavštěvovanějším místům Portugalska. Na zalesněných úbočích zdejších kopců zde stojí staré paláce a panské domy. Město ja na seznamu světového dědictví UNESCO.V rámci svého osobního volna v Sintře a na doporučení průvodce budete moci navštívit některé z památek. Přímo v centru města stojí působivý Palácio Nacional de Sintra řečený Paço Real tedy Královský palác. Od 14. století sloužil jako letní sídlo portugalských králů a vyznačuje se nádherným vnitřním zařízením, k němuž patří i jedna z nejstarších a nejcennějších sbírek azulejos v celém Portugalsku. Na dalším kopci stojí ve výšce 450 m nad mořem Palácio da Pena, extravagantní palác z roku 1840, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Byl postaven  pro královnu Marii II. jejím bláznivě zamilovaným manželem Ferdinandem. Další možností jak strávit čas v Sintře je možnost  navštívit starý hrad Castelo dos Mouros z 8. století. Výhled z hradu je však úžasný. Později odpoledne návrat vlakem do Lisabonu. Osobní volno v hlavním městě Portugalska. Nocleh.
 • 5. den:
  Osobní volno dle časových dispozic před odletem, možnost návštěvy některého z muzeí, projížďky lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného úhlu než jste jej při pěších procházkách mohli zažít. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
745 1   (Čt) 19.5.2022 - (Po) 23.5.2022 16.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky
745 2   (Čt) 13.10.2022 - (Po) 17.10.2022 16.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • 4 x ubytování v hotelu *** v dostupnosti MHD
 • průvodce
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
 • 4 x snídaně hotel 1.690 Kč
 • Transfery z a na letiště 20 EUR
 • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
 • Odbavené zavazadlo 20-23 kg dle podmínek letecké společnosti 1.800 Kč
 • ck wisnar

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Lisabon + pohádková Sintra + Malebné město Évora (UNESCO) s návštěvou vyhlášeného vinařství

 

10.11.-14.11.2021

14990 Kč

 

Program

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, transfer na hotel. Dle časových možností procházka Lisabonem přes živé náměstí Rossio, Praca da Figueira, k historickému výtahu Elevador de Santa Justa a na náměstí Praca do Commercio. Ochutnávka místního třešňového likéru Ginjinha.

 

2. den: Po snídani prohlídka města Lisabonu. Nejprve se vydáme do čtvri Belém. Uvidíme strážní věž Torre de Belém (UNESCO), Památník objevitelů a klášter Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), kde spočívá mořeplavec Vasco de Gama. Ochutnáme pudinkové koláče Pastéis de Belém, které jsou po celém Portugalsku známé jako Pastel de Nata. Poté se vrátíme do centra Lisabonu, kde můžeme společně poobědvat v některé z tradičních místních restaurací. Historickou žlutou tramvají pojedeme do čtvrti Alfama s úzkými křivolakými uličkami a úchvatnými výhledy. Z vyhlídky Largo das Portas do Sol si prohlédneme kostel s klášterem Sv. Vincenta a národní Panteon. Z vyhlídky Sv. Lucie se nám otevře krásný pohled na červené střechy domů starého města a na řeku Tejo. Katedrála Sé z 12. stol., kostelík a rodný dům Sv. Antonína, jednoho z hlavních patronů města. Večerní procházky čtvrtí Baixa nebo Bairro Alto s ulicemi plnými typických restaurací, barů a taveren. Možnost posezení u výborných portugalských vín. V případě zájmu večeře nebo posezení u portugalského vína s typickou portugalskou hudbou Fado.

 

3. den: Po snídani možnost fakultativního výletu (za příplatek) do pohádkové oblasti jménem Sintra, která je díky množství památek, paláců a zahrad zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme zahrady Palácio Nacional da Pena (znáte z každé fotografie Sintry). Podíváme se do centra městečka Sintra Vila, projdeme se po malých dlážděných uličkách a ochutnáme místní speciality Travesseiros a Queijadas. Uvidíme Palácio Nacional de Sintra a navštívíme komplex Quinta De Regaleira s tajemnými zahradami a podzemními tunely. Dále přejedeme na nejzápadnější mys kontinentální Evropy Cabo da Roca, projdeme se po útesech a vychutnáme si pohled na Atlantský Oceán. Návrat do Lisabonu.

 

4. den: Po snídani možnost celodenního fakultativního výletu (za příplatek) do historické Évory, která je už od roku 1986 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní o ní říkají, že je jako ´špatně střežené tajemství´. Město ukryté za starými hradbami se v průběhu století téměř vůbec nezměnilo. Budovy a ulice si zachovávají svůj šarm a atmosféru. Ráno přejedeme přes jeden z Lisabonských mostů. Pak už nás cesta povede do srdce Alenteja, kraje vína, korku, oliv, dobrého jídla a bohaté historie. Navštívíme kostel Svatého Františka s kostnicí, která je vyzdobená ostatky asi 5000 mnichů. Projdeme se po náměstí Praca do Giraldo a nevynecháme návštěvu katedrály Sé de Évora. Prohlédneme si Dianin Chrám, nejzachovalejší antickou památku v Portugalsku. Na závěr se přesuneme do vyhlášeného vinařství, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka s ochutnávkou.

 

5. den: V ranních/poledních hodinách transfer na letiště, návrat do Prahy.

 

Specifikace

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Lisabon - Praha, 1x kabinové zavazadlo/os. dle podmínek dané letecké společnosti, 4x ubytování v hotelu 2 – 3*, 3x snídaně, transfer letiště – hotel - letiště, průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK a povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání, komplexní cestovní pojištění 180 Kč/pobyt a 125 Kč/dítě do 14,99 let/pobyt, fakultativní výlet Sintra a Cabo da Roca 1690 Kč, fakultativní výlet Évora 1500 Kč/os. pobytová taxa 2 - 3 euro/os./noc (platí se při příjezdu), individuální vstupné do památek, jízdné hromadnou dopravou.

Předběžné ceny vstupného a jízdného: Celodenní jízdné po Lisabonu 6,40 eur, Památník objevitelů 6 eur, vyhlídková plošina výtahu Santa Justa 1,50 eur, zahrady Paláce Pena 7,50 eur, palác a zahrady Quinta da Regaleira 8 eur, kostel Svatého Františka s kostnicí 5 eur, Sé de Évora 3,50 eur.

 

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
 • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu, 30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát.
 • Upozornění: zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.
 • ck grand travel

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.5.2022 23.5.2022 od 16990 Kčobjednat
13.10.2022 17.10.2022 od 16990 Kčobjednat
10.11.2021 14.11.2021 14990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Lisabon
Copyright © 2017  VARIETA Travel