eurovíkend v Moskvě
 
Způsob dopravy:

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Moskvy. Projdete se po Rudém náměstí, budete obdivovat proslulý Kreml, užijete si okružní jízdu stanicemi moskevského metra i vyhlídkovou plavbu. Prohlédnete si klášterní městečko Sergijev Posad či matrjošky v Muzeu hraček. Ponořte se s námi do carského Ruska a poznejte Moskvu!

To nejlepší z Moskvy 

 

26.1.-30.1.2022    20990 kč

23.2.-27.2.2022    20990 kč

1.6.-5.6.2022        21990 kč

21.9.-25.9.2022    21990 kč

 

 

 

Program zájezdu   

 

1.den  Přílet do .Moskvy, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka centrem města s průvodcem. 

 

2 den Dnes se budeme věnovat Moskvě a nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či Chrám Vasila Blaženého.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního Chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM.

 

Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car. Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“, Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři nebo nákupům, např. ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin, a ochutnat některé ruské speciality.

 

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

3.den Společně se dnes vydáme do městečka Sergijev Posad, odpoledne návrat a pro zájemce návštěva nejvýznamnější moskevské galerie.

Ráno se vlakem vypravíme na výlet do jednoho z nejdůležitějších náboženských center v zemi, klášterního městečka Sergijev Posad, které je srdcem ruské pravoslavné církve. Navštívíme komplex zdejšího kláštera, jehož modré a zlaté kupole tvoří nezapomenutelné panorama. Po prohlídce se vydáme do centra města, na hlavní náměstí obklopené kavárnami a obchůdky a také tržnicí s řemeslnými výrobky. Zájemci budou moci v individuálním volnu navštívit Muzeum hraček, jejichž výroba má ve městě mnohaletou tradici. Údajně zde dokonce byla vyrobena vůbec první matrjoška.

Odpoledne se vrátíme zpět do Moskvy a budeme si moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém uvidíme cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

 

4.den Dnes nás čeká návštěva největšího významného kláštera, hřbitova s hroby významných ruských osobností a také plavba lodí.

Ráno se vydáme na prohlídku do poklidného areálu Novoděvičího kláštera, který je největším moskevským ženským klášterem. Nedaleko se rozkládá také Novoděvičí hřbitov, na kterém jsou pohřbeny ty největší ruské osobnosti, ať již z uměleckého či politického života (Čechov, Gogol, Jelcin aj.). Po prohlídce hřbitova a kláštera nás bude vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem - z hladiny řeky Moskvy.

Dopravíme se do centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Poté se vydáme k ohromnému Chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

 

5.den Individuální program, v závislosti na čase odletu možnost návštěvy některého z moskevských muzeí.

Komu muzea nebudou po chuti, může volný čas využít k návštěvě dalších pamětihodností či si jen užít atmosféru města. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Co už máte v ceně?

 • letenku Praha – Moskva – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vízum do Ruska (cena 2 400 Kč/os.)
 • jízdné po Moskvě
 • vstup do památek
 • doporučené kapesné minimálně 13 500 RUB/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • Hotel v blízkosti zastávky MHD s dobrou dostupností do centra města.

Jak je to s jídlem?

 • Snídaně v hotelu formou bufetu.
 • Během dne časový prostor a doporučení průvodce k možnostem občerstvení.

Ck RADY Na CESTU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Matička Moskva 

 

 

 

4 denní eurovíkend

2 výlety s českým průvodcem

ubytování ve 3* hotelu se snídaní

odlet z Prahy v 10.50h, návrat do Prahy v 17.10 hod

 

 

Program zájezdu 

1. den: Praha–Moskva
Odlet z Prahy, přílet do Moskvy, uvítání průvodce na letišti, transfer, základní info o Moskvě, ubytování v hotelu. 

2. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, celodenní prohlídka města s česky hovořícím průvodcem. Okružní jízda vás seznámí s nejznámějšími pamětihodnostmi Moskvy, uvidíte Lomonosovu státní univerzitu na Vrabčích horách s panoramatickým výhledem na město, Park Vítězství, Vítězný oblouk, světoznámou čtvrť umělců Starý Arbat a historickou Tverskou třídu. 

3. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, půldenní prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem – Rudé náměstí s jeho nejvýznamnějšími památkami – Chrám Vasila Blaženého, Kazaňská katedrála, Leninovo mauzoleum, Spasská věž. V odpoledních hodinách fakultativně možnost navštívit Treťjakovskou státní galerii – nejvýznamnější galerii ruského umění na světě. 

4. den
Snídaně, volno, transfer s průvodcem na letiště, odlet do Prahy. 

V ceně zájezdu je zahrnuto 

 • 3 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, letecká doprava včetně všech poplatků, zákonné pojištění CK, 2× prohlídka Moskvy s česky nebo slovensky hovořícím průvodcem, transfer z/na letiště. 

V ceně zájezdu není zahrnuto 

 • Cestovní pojištění, vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety nad rámec programu a spropitné. 

Upozornění 

 • Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 16 osob. Změna programu vyhrazena 

CK EXIM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 • ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RUSKO -MOSKVA

 

 

Program

1. den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Moskvy.

Na letišti nás vyzvedne česky hovořící průvodce, s nímž se vydáme do hotelu. Po cestě se zastavíme na Vrabčích horách, odkud si užijeme nádherný výhled na malebný záliv řeky Moskvy, zahrady, park i ohromující budovy.

Poté se ubytujeme v hotelu, v němž zůstaneme tři noci.

2. den: Spolu s průvodcem vyrazíme poznávat centrum města. Hlavní pozornost dnes zaměříme na Rudé náměstí, obklopené kremelskými zdmi, Leninovým mauzoleem a chrámem Vasila Blaženého. Prohlédneme si i bránu Vzkříšení, obchodní dům GUM a Státní historické muzeum. Nezapomeneme ani na nejstarší městský park v Moskvě, tzv. Alexandrovský, v němž lze najít mnoho půvabných míst se sochami, kašnami a mozaikami.

Odpoledne je možné navštívit některé z nespočtu moskevských muzeí, či samostatně vyrazit na televizní věž Ostankino nebo si užít projížďku lodí po řece.

3. den: Po snídani se vydáme znovu poznávat centrum Moskvy. Spolu s česky mluvícím licencovaným průvodcem navštívíme Kreml (vstupné v ceně zájezdu včetně průvodce) a poté uvidíme park Vítězství, Bílý dům, Arbat, Katedrálu svatého Spasitele, Lomonosovu univerzitu a mnohá další proslulá místa.

Nezapomeneme ani na nádherné moskevské metro, které je považováno za nejkrásnější na světě. Spolu s průvodcem navštívíme fascinující stanice, jako je např. Komsolmolskaja či Kurskaya.

Odpolední se vydáme do slavného VDNK, tedy na Výstavy úspěchů ekonomiky, která je největším výstavním a odpočinkovým komplexem na světě.

Večer mohou zájemci sami vyrazit do proslulého kamenného cirkusu Nikulin, jehož tradice sahá až do roku 1880.

4. den: Po snídani nás čeká odhlášení z hotelu, transfer na letiště s česky mluvícím průvodcem a odlet do Prahy.

Upozornění: zájezd je nevhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Specifikace

Cena zahrnuje:  Letenku Praha - Moskva - Praha, ubytování v hotelu 3* se snídaní v hotelu s vlastním příslušenstvím, transfer – letiště - hotel - letiště, průvodce po celou dobu zájezdu (česky mluvící průvodce), vstupné do Kremlu včetně licencovaného průvodce, kabinové zavazadlo/os. dle podmínek dané letecké společnosti, povinné pojištění CK a povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje: Příplatek za pokoj 1/1 na vyžádání, vízum 2300 Kč (viz. příplatky), cestovní pojištění 144 Kč/os/pobyt a 100 Kč/dítě do 14,99 let/pobyt, jízdné hromadnou dopravou, individuální vstupné do památek,.

Příplatky: vízum 2300 Kč (nutné dodat do CK cestovní pas, včetně fotografie pasového formátu a cestovního pojištění do Ruska - pas musí být platný 6 měsíců po návratu).

Předběžné ceny vstupného: Moskevský státní cirkus cena dle kategorie (doporučujeme od 960 Kč), plavba po řece Moskva 680 Kč, Ostankinská televizní věž 890 Kč, jízdné hromadnou dopravou 1 jízda metrem 30 RUB.

Upozornění:

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas,
 • zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem,
 • servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu,
 • ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 15. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla,
 • některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy, taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně, často jsou zaváděny nahodile a jejich výše se mění, upřesnění výše tax Vám zašleme nejpozději v Pokynech k zájezdu,
 • během pobytu v dané destinaci můžeme využívat hromadnou dopravu, hromadná doprava není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce,
 • výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak,
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě,
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně,
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak,
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu, 30 osob pro autobusovou dopravu, pokud není uvedeno jinak,
 • podmínky pro vstup občana ČR (EHS) na území daného státu naleznete na mzv.cz – vyhledejte daný stát
 • ck gr.travel

 

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel