Moskva + Petrohrad+ Jantarová komnata
 
Způsob dopravy:

Dvě nejkrásnější ruská města a největší z pokladů Ruska – smršť zážitků pro nadšené cestovatele. Jdeme na to! Objevíte skrytá zákoutí Petrohradu, projdete se po Něvském propektu a nevyjdete z úžasu nad díly Ermitáže či nad krásou chrámu Vzkříšení Krista. Nevynecháte moskevský Kreml, poplujete do úchvatných Petrodvorců a vydáte se do Carského Sela s Kateřinským palácem. Připraveni zažít Rusko? Dopřejte si Petrohrad, Moskvu i Jantarovou komnatu v jednom

program:

23.5.-30.5.2022   31990 Kč

13.6.-20.6.2022    31990 Kč

11.7.-18.7.2022     31990 Kč

 

Přílet do Moskvy, následný přesun na hotel a ubytování. Po odpočinku se vydáme na podvečerní procházkau městem a povečeříme v některém z podniků na ulici Arbat, nejrušnějsí ulici v Moskvě.

Po ubytování v Moskvě budeme mít čas zavítat do centra města a společně si dáme typickou ruskou večeři ve čtvrti Arbat. Ulice Arbat patří k nejstarším ulicím v Moskvě a její počátky sahají až do 15. století, kdy vznikla z obchodní cesty z Moskvy směrem na Smolensk. S touto třídou je též spjat ruský básník Alexandr Sergejevič Puškin, který pobýval v domě číslo 53 a má zde své muzeum a památník. Dnes je tato rušná ulice jedním z nejnavštěvovanějších míst města. Najdete tu bezpočet hospůdek, kavárniček a obchodů se suvenýry, všude narazíte na místní umělce, kteří hrají na různé hudební nástroje a malují obrazy.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

Dnes se budeme věnovat Moskvě a jejím nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či chrám Vasila Blaženého.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM.

Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car

Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři s ochutnávkou některých ruských specialit nebo k nákupům. V případě zájmu lze absolvovat večerní vyhlídku na město z mrakodrapu Moscow City.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

Dnes nás čeká plavba lodí včetně panoramatu řeky Moskvy a odpoledne návštěva Treťjakovské galerie.

Po snídani se dopravíme centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Zavítáme také do zbrusu nového a ultramoderního parku Zaryadye, kde budeme moct obdivovat panorama Kremlu a centra města z unikátního vysokého mostu, který vede jen do poloviny řeky Moskvy. Poté se vydáme k ohromnému chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy, a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let. Poté vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem – z hladiny řeky Moskvy

Odpoledne si zájemci budou moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém lze vidět cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. 

Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO. 

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

Přejezd vlakem z Moskvy do Petrohradu. Po ubytování si ještě užijeme příjemnou procházku po Něvském prospektu v centru města.

Vlaky Sapsan nasazené na trati Moskva–Petrohrad dosahují rychlosti až 250 kilometrů za hodinu a představují to nejmodernější, co můžete na ruských kolejích vidět. Cesta vlakem trvá cca čtyři hodiny. Po příjezdu následuje ubytování v hotelu.

V podvečer se vydáme na příjemnou procházku po Něvském prospektu, hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské.

Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

Dnešní den věnujeme procházce městem a nejvýznamnějším petrohradským pamětihodnostem, v čele se Zimním palácem ukrývajícím slavnou obrazárnu Ermitáž.

Ráno se vydáme ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem. Zájemci budou moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodneme prozkoumat.

V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Zájemci se na závěr dne budou moci vydat na plavbu lodí po petrohradských kanálech, konkrétně po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a řece Něvě. 

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

 

Ráno se vypravíme na fakultativní výlet k Carskému Selu ukrývající dechberoucí Jantarovou komnatu. V noci nás pak v Petrohradu čeká prohlídka otevřených mostů nad řekou Něvou.

Po snídani se vydáme směrem na jih od Petrohradu. Dorazíme k usedlosti Carské Selorozsáhlé letní carské rezidenci obklopené parkem a zahradami. Společně navštívíme Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu, která byla původně vyrobena v dnešním Německu, ale později byla darována carovi Petru Velikému a převezena do Ruska. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem šest tun cenného jantaru.

Po prohlídce komnaty se vydáme na procházku po přílehájícím palácovém parku. Dále bude možné individuálně navštivit i vedlejší Alexandrovský park, kde se nachází Alexandrovský palác či například 12 malých domečků postavených v čínském stylu. 

V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde nás čeká večerní individuální volno, které bude každý moci využít podle libosti. Později se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou hlavně za bílých petrohradských nocí jedním z hlavních magnetů města.

V pozdních večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

Dnes uvidíme hrobky ruských carů v katedrále sv. Petra a Pavla. Odpoledne poplujeme rychlolodí do Petrodvorců, „ruského Versailles“, kde nás čeká návštěva rozsáhlého palácového areálu.

Ráno se vydáme k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Půjdeme společně přes Strelku Vasiljevského ostrova ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II.

Odpoledne nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Jistě neodoláme procházce po zámeckém parku. Pro něj je charakteristické zejména velké množství fontán, celkem byste jich tady napočítali na 170. Dechberoucí je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav.

Po návratu možnost individuálního programu a ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuá

 

Dle letového řádu po snídani individuální program nebo rovnou transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Moskva a Petrohrad – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 3x ubytování v 3* hotelu v Moskvě
 • 4x ubytování v 3* hotelu v Petrohradě
 • 7x snídaně
 • vlaková jízdenka z Moskvy do Petrohradu
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vízum do Ruska: 2 400 Kč/os.
 • doporučené kapesné: minimálně 24 000 RUB/os./pobyt
 • jízdné v navštívených městech
 • vstupné na místě
 • výlet do Petrodvorců
 • fakultativní výlet do Carského Sela
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 900 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotely v blízkosti centra Petrohradu a Moskvy
 • hotel je dostupný metrem do centra města

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu
 • v průběhu prohlídky bude možné zakoupit jídlo během některé z přestávek na místech s možností občerstvení
 • ck rady na cestu
 • --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MOSKVA A PETROHRAD

 

 

Program

 

 

 

 • 1. den:

  Odlet z Prahy, přílet do Petrohradu, transfer na hotel, ubytování. Poté procházka Petrohradem: slavný křižník Aurora, Petropavlovská pevnost, katedrála sv. Petra a Pavla s hrobkami ruských carů. Spatříte starý dřevěný domik, kde žil Petr Veliký I., Trojický most i Martova pole. Užijete si nejznámější ulici Petrohradu – Něvský prospekt, která tvoří hlavní tepnu města plnou luxusních obchodů, kaváren a restaurací kde si budete moci dopřát večeři.  Nocleh.

 • 2. den:

  Prohlídka Petrohradu: kolem říčky Mojka a Letního Sadu se vydáme k Michajlovskému Inženýrskému zámku, sídla Státního ruského muzea. Shlédneme symbol města – chrám Spasitele na Krvi, typický ruský chrám s mnoha kopulemi,který je ukázkou staroruského stylu. Poté Něvský prospekt, Aničkův most, památník Kateřiny Veliké, Alexandrinské divadlo, Gosťynův Dvůr i majestátní Kazaňský chrám, který připomíná Baziliku sv. Petra a Pavla v Římě. Pak slavná Ermitáž – volno k návštěvě jedné z největších uměleckých expozic sídlící v prostorách Zimního paláce. Poté pokračování prohlídky: pokocháte se velkolepým Palácovým náměstím tvořící srdce města. Rozlehlý prostor, z něhož dýchá záliba carů ve velkoleposti patří k nejkrásnějším na světě. Nejpůsobivější je zeleno-bílo-zlatý Zimní palác, který byl carským sídlem, a také majestátní budova Generálního štábu ruské armády, rozdělena vítězným obloukem zobrazujícím vítězství Ruska nad Napoleonem. Uprostřed se tyčí Alexandrův sloup. Pak budova Admirality, která je jedinečnou ukázkou ruského carského slohu. Spatříte také obdivuhodný pravoslavný chrám sv. Izáka jehož interiér je zdoben 400 kilogramy zlata, množstvím stříbra, drahých kamenů a nádhernými mozaikami. Vyhlídka ze střechy nabízí krásné panorama a nezaměnitelné scenérie. Na náměstí Děkabristů shlédneme slavnou sochu Petra I. Měďnyj vsádnik. Zajímavá je vyhlídka na město ze špice Vasilevského ostrova (Strelka). Večer si užijete plavbu lodí po Gribojedově kanále řeky Mojky a Něvy. Velkým lákadlem je noční prohlídka otevřených zvedacích mostů nad Něvou. Nocleh.

 • 3. den:

  Vydáme se jižně od Petrohradu do Carského Sela, do rozsáhlé carské rezidenci obklopené parkem a zahradami (fakult.). Navštívíme Kateřinský palác s okázalými interiéry i dech beroucí Jantarovou komnatu. Na její unikátní výzdobu bylo použito 6 tun cenného jantaru. Odpoledne návrat do Petrohradu. Čeká nás klášterní komplex ve Smolném. Uvidíte Smolný palác, před kterým je socha Lenina, kostel i ústav pro výchovu šlechtických dívek. Pracovala zde Leninova revoluční vláda. Možnost okružní jízdy k Piskarevskému hřbitovu, Finskému nádraží a k nejvyšší budově Evropy – mrakodrapu Lakhta Center 462 m. Večer osobní volno v centru města. Nocleh.

 • 4. den:

  Petrodvorce – výlet rychlolodí do „ruského Versailles“ (fakult), kde se nachází proslulá carská rezidence  – Velký palác, který nechal postavit car Petr I. Veliký.  Prohlédneme si velkolepý palác s impozantní fasádou i nádherný park s více jak 170 fontánami. Projdeme se Dolním parkem s množstvím nádherných fontán, vodních hříček a altánků a takéHorním parkem s Neptunovou fontánou. Uvidíte Velkou kaskádu se slavnou Samsonovou fontánou. Podvečer návrat do Petrohradu, kde si budete si užívat osobní volno. Nocleh.

 • 5. den:

  Přejezd moderním rychlovlakem do Ruského hlavního města Moskvy. (Vlak dosahuje rychlosti až 250 km za hodinu, cesta trvá přibližně 4 hodiny) Po příjezdu přesun na hotel, krátký odpočinek. Poté se seznámíme s historickým středem Moskvy v okolíRudého náměstí, kde kulisy tvoří velkolepý Kreml, chrám Vasila Blaženého, GUM a park Zarjadska, kde z terasy nad řekou Moskvou uvidíte panorama města. Pak chrám Krista Spasitele – největší pravoslavný chrám na světě se zlatými kupolemi, přes řeku uvidíte majestátní panorama Kremlu. Projdeme se také po známé pěší ulici Arbat. Najdete zde spoustu kaváren, hospůdek, restaurací a obchodů. Místní umělci zde hrají na hudební nástroje a malují obrazy.  Možnost večere v typické restauraci s ruskými specialitami. Večer zajedeme k nejstarší a největší univerzitě v Rusku, k majestátní Lomonosově univerzitě. Náleží k ní rozlehlý areál s velkou parkovou plochou, botanickou zahradou, odkud opět uvidíte rozhled na celé město. Nocleh.

 • 6. den:

  Prohlídka Kremlu, kterému dominuje pevnost, jejíž červené opevnění ukrývá chrámy, paláce, muzea ale i oficiální sídlo ruského prezidenta. Začneme na Rudém náměstí, kde se odehrály důležité události z dějin. Uvidíte Spasskou věž s obrovskými hodinami. Můžete navštívit Mauzoleum V. I. Lenina.  Nejznámější stavbou náměstí je impozantní Chrám Vasila Blaženého, pozornost poutá svou pestrou fasádou a jeho věžičky připomínají plameny hořících svíček. Poté se vydáme kolem zajímavé stavby Státního historického muzea a Žukovovy sochy do Alexandrovského sadu. Vstupenky do Kremlu se prodávají vedle manéže u Trojické brány, kterou se dostaneme do velkolepého areálu Kremlu – srdci celého Ruska, odkud je celá federace ovládána již po staletí.  Spatříte sídlo prezidentského úřadu Senátní palác, Státní palác, největší zvon na světě Car kolkol, dělo Car puška, Zvonici Ivana Velikého i Fasetový palác.

  Na Chrámovém náměstí uvidíte nádherné chrámy: Archandělský, Nanebevzetí Panny Marie, Uspenský  – kde korunovali nové cary a našli zde místo posledního odpočinku všichni důležití představitelé krajiny a také chrám Zvěstování, který využívali carové na rodinné události jako svatby či křtiny. Za nimi se tyčí dominantní stavba – Velký kremelský palác. Můžete si prohlédnout expozice Zbrojnice s muzeem zbraní a Klenotnici, kde uvidíte vzácné korunovační klenoty a dary, které získali caři.                                                                                                                Uvidíte také nákupní a volnočasové centrum Ochotnyj Rjad. Projdeme se kolem Státní Dumy a majestátní budovy „Velkého divadla“ – Bolšoj těatr. Poté nás čeká MCC  – moderní administrativní čtvrť s mrakodrapy. Zážitkem je výhled z nejvyšší vyhlídky v Evropě z mrakodrapu Oka ve výšce 354 m, kde uvidíte celou Moskvu z ptačí perspektivy: od od Poklonné hory, přes Lužniky s olympijským stadionem, Novoděvičí klášter, Arbat, Kreml i na vzdálené Ostankino.  V podvečer možnost vyhlídkové plavby lodí, během níž uvidíte významné památky z hladiny řeky Moskvy. Večer si můžete dopřát večeři s ochutnávkou ruských specialit. Nocleh.

 • 7. den:

  Společně navštívíme Výstaviště VDNCH  – velkolepý areál s nádhernými pavilony s typickou architekturou  bývalých  svazových republik  SSSR, kde  vše září barvami a zlatem. Za návštěvu stojí zajímavé Muzeum kosmonautiky. Uvidíte také Památník dobyvatelů kosmu s přilehlým muzeem dobývání vesmíru. Spatříte nejvyšší věž Evropy Ostankino.                                                                                                                                                   K VDNCH pojedememetrem, jehož okázalé stanice jsou opravdovými uměleckými díly a právem zvány podzemním palácem. Každá jedinečná a byly zapsány do UNESCO. Poté si užijete osobní volno. Doporučujeme navštívit Treťjakovskou galeri, která je považována za největší sbírku ruského umění na světě. Můžete prozkoumat známý obchodní dům GUM. Zájemci o vojenskou techniku se mohou už ráno individuálně vydat do Kubinky, kde se nalézá park Patriot a obdivované tankové muzeum. Nocleh.

 • 8. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem, přesun na letiště, zpáteční let do Prahy.

   

   

  Ceny Last minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  912 1   (St) 8.9.2021 - (St) 15.9.2021 20.990 Kč 22.990 Kč Doprava Letecky
  912 2   (St) 13.10.2021 - (St) 20.10.2021 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
  912 3   (St) 18.5.2022 - (St) 25.5.2022 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky
  912 4   (St) 7.9.2022 - (St) 14.9.2022 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky

   


   

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Petrohrad a Moskva - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 7 x ubytování v hotelu*** (4x Petrohrad, 3x Moskva)
  • Rychlovlak Petrohrad - Moskva
  • Českého průvodce
  • Pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Ruské vstupní vízum 2500 Kč
  • 7 x snídani 2450 Kč
  • Vstupy do památek, místní taxy, fakultativní výlety, MHD
  • ck wisnar

   

 

 

 

Nezávazná objednávka


Moskva
Petrohrad
Copyright © 2017  VARIETA Travel