ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Když se řekne Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart nebo Konstantinovy Lázně, tak není třeba mnoho dodávat. Každý si jistě představí noblesní kolonády s léčivými prameny a lázeňskou atmosférou. V tomto zájezdu budeme vhodně kombinovat procházky lázněmi s připravenými výlety na kole. Při výletech rozmanitou krajinou Slavkovského lesa poznáme oblast nazývanou Lázeňský trojúhelník.

PROGRAM

 

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách (cca v 7:30). Průjezd nástupními místy ČR. Odpoledne ubytování v Konstantinových Lázních. Seznamovací návštěva lázeňského městečka. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti západočeských lázní. Každé z lázeňských míst na západě Čech má svou jedinečnou atmosféru a během zájezdu postupně navštívíme Karlovy VaryFrantiškovy Lázně, Mariánské Lázně i Lázně Kynžvart. Jeden výlet nás přes poutní místo Maria Loreto zavede po zrušené železnici do Chebu se souborem starých hrázděných domů nazvaných Špalíček. Nevynecháme ani rezervaci bahenních sopek SOOS. Na náhorní planině Slavkovského lesa se projdeme po chodníčcích Kladských rašelinišť a projedeme i přes bývalou lázeňskou obec s charakterizujícím názvem Prameny. Při výletu v okolí Konstantinových Lázní zavítáme ke zřícenině hradu Švamberk a také do Polžic blízko Bezdružic spojených se šlechtickým rodem Harantů. Spatříme architektonický skvost, premonstrátský klášter v Teplé. Stranou nenecháme meandrem řeky Ohře obklopený Loket, kterému dominuje gotický hrad. Cestou po cyklostezce údolím Ohře do světově proslulých Karlových Varů spatříme Svatošské skály. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd, k večeru příjezd do Ostravy.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Výlety na kole vedou po vedlejších silnicích a tam, kde je to možné, tak i po cyklostezkách. Výlety jsou připraveny tak, aby je zvládnul každý běžný cykloturista. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle příjemné, ale nelze vyloučit možnost dešťových srážek nebo výjimečně i chladnějších dnů

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
12.06. - 17.06. 2023 6 ZAL123 14 700 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
06.09. - 11.09. 2023 6 ZAL223 14 700 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

5x v *** hotelu v Konstantinových Lázních ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Wellness centrum s relaxačním bazénem a saunami za poplatek (cca 300 m od hotelu).
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.6.2023 17.6.2023 14700 Kčobjednat
6.9.2023 11.9.2023 14700 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel