Toskánsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Malebná krajina se štíhlými cypřiši, oblými kopečky a starými městečky nás bude provázet každým výletem. Projedeme vinohrady, olivovými háji, kaštanovými lesy. Odpočívat budeme také v termálních lázních s příjemně teplou vodou. Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristickou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Spatříme malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

 

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Prahy (cca v 7:00), průjezd nástupními místy. Cesta do Itálie. Večer dojezd na ubytování v hotelu v severní Itálii.

2. den – snídaně v hotelu. Cesta Itálií. Odpoledne návštěva malebného toskánského městečka Pienza. K večeru dojezd do místa pobytu. Ubytování. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu vnitrozemím jižního Toskánska. Poznáme historická městečka na skalních útesech - jako Pitigliano a Sorano z dob dávné civilizace Etrusků. Pojedeme po šikovně zvolených trasách malebnými krajinnými zákoutími přes zapomenuté vesničky v okolí mohutného sopečného kuželu hory Monte Amiata. Z vrcholu vyhaslé sopky se nám otevře kouzelný pohled na velkou část Toskánska. Navštívíme městečka se zachovalými středověkými jádry s uzoučkými uličkami, kde jako by se před staletími zastavil čas - například Civita di Bagnoregio . Během výletů pojedeme často mezi vinohrady, okolo hradů, cypřišovými alejemi – malebnou krajinou Toskánska. Jeden výlet nás zavede k jezeru Lago di Bolsena. K odpočinku využijeme i termální prameny vyvěrající v této oblasti, ať už přírodní kaskády Saturnia nebo další klasické termální lázně. Prohlédneme si také staré římské lázně Bagno Vignoni. Polopenze.

9. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR. Příjezd do Plzně v pozdních večerních hodinách. 10. den - příjezd do Prahy v nočních hodinách. 

 

 

Charakteristika výletů

Trasy výletů jsou vedeny dílem po úbočí hory Monte Amiata, dílem v pahorkatině kolem ní po málo frekventovaných vedlejších silničkách s asfaltovým povrchem. Přestože využíváme faktu, že jsme ubytováni v městečku na úbočí hory, a tedy trasy vedou často spíše z kopce, i opravdový cykloturista si přijde na své ve zvlněné a členité toskánské krajině. Klima je s výjimkou nejvyšších poloh výrazně teplejší než ve střední Evropě.

  

Nástupní místa na trase u dálnice:    Praha – Plzeň  

Ubytování 

1x v tranzitním hotelu řetězcového typu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením v severní Itálii (cestou do Toskánska).
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou v tranzitním hotelu 700 Kč/noc.
7x v rodinném hotelu v 1 a 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
U hotelu bazén.
1lůžkový pokoj v pobytovém místě bez příplatku.

Stravování

1x snídaně v hotelu (cestou do Toskánska).
7x italská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 4 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

CK EUROCYKL

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

vyprodáno

5.9.2021 13.9.2021 19700 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel