Solná Komora na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Solnohradsko patří k nejpůvabnějším oblastem Rakouska. Patří do severní části vápencových Alp a prostírá se mezi jezerem Fuschlsee na západě, předhůřím Alp na severu, pohořím Totesgebirge na východě a masívem Dachsteinu na jihu. Dominantou oblasti jsou průzračná jezera, jako jsou Wolfgangsee, Hallstättersee, Grundlsee, Attersee (výčet by mohl pokračovat), ve kterých se zrcadlí okolní vrcholy. Cyklotoulky Solnou komorou umocní návštěva malebných městeček, jako je Bad Ischls císařskou vilou, Hallstatt s jeho solnými doly, St.Wolfgang s unikátní parní zubačkou na vyhlídkový vrchol Schafberg a mnoha dalších.

 

Zájezd se jede zároveň se zájezdem Solná komora nejen s jógou a je možné absolvovat ranní a večerní cvičení jógy a nebo vyměnit cyklistický program za turistiku nebo relax u jezera.

 

1. den

Odjezd z ČR  po půlnoci, příjezd v dopoledních hodinách do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee.  Ubytování, pro zájemce lehká etapa kolem jezera Wolfgangsee do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory – St. Wolfgangu. Zpět přívozem přes jezero a po cyklostezce do místa ubytování. Cca 30 km.

Varianta bez kol: prohlídka St.Gilgenu a možnost si vyjet lanovkou na vyhlídkový vrchol nad St.Gilgenem Zwölferhorn.

2. den 

Ze St.Gilgenu k jezeru Fuschlsee se zámkem Fuschl na břehu jezera. Odtud 2 varianty tras:

1. Dále k jezeru Hintersee přes EbenauTalgau, podél jezera Mondsee zpět do St. Gilgenu. Cca 45 – 60 km.

2. Z Fuschl am See vystoupáme nad jezero Fuschl, dále do Talgau po cyklostezce do města Modsee s krásným barokním kostelem, objedeme jezero Irrsee a zpět kolem jezera Mondsee do St.Gilgenu. Cca 60 – 70 km

3. den

Ze St. Gilgenu po cyklostezce do Stroblu, přes Russbach k jezeru Schwarzensee, přes horské louky, prudkým sjezdem k jezeru Attersee. Přejedeme k jezeru Mondsee a zpět do St.Gilgenu.  Cca 45 km  Možnost prodloužení kolem jezera Attersee nebo Mondsee.

Varianta II. – objezd hory Schafberg, přes horské louky a s občerstvením na horské salaši Buchberghütte. Cca 45 km

4. den

Autobusem do Altaussee a odtud přes horské salaše Blaalm, údolím Rettenbachtal do císařského Bad Ischlu, známého díky sídla císařovny Sissi. Zajedeme do starobylého St.Wolfgangu na úpatí hory Schafberg. Odsud se můžeme přeplavit výletní lodí na druhou stranu jezera Wolfgangsee a zpět do St. Gilgenu. Cca 40 – 50 km

Tuto etapu lze výrazně ztížit výjezdem po panoramatické cestě pod vrchol Loser, odkud je nádherný výhled na celou Solnou komoru (výjezd 12 km – sjezd stejnou cestou).

5. den 

Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu . Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly. Nálezy z 8 – 4 stol.př.n.l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. Odtud kolem jezera do Obertraunu, a objedeme Hallstattské jezero po cyklostezce – místy po lávkách přímo nad vodou. Odjezd z parkoviště u jezera v odpoledních hodinách. 

Varianta II. bez kol – možnost navštívit světoznámé solné doly a nebo věnovat delší čas prohlídce Hallstattu.

 

 

Nástupní místa

 

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

 

 

Náročnost :

Solná Komora je protkaná velkým množstvím cyklostezek různé obtížnosti. Stezky kolem jezer nejsou příliš obtížné, ale vyjedeme i do kopců. Vždy budou doporučeny různé varianty zkrácení či prodloužení etap. Cyklistické etapy lze vždy zaměnit za relax u jezera.

Vhodné pro všechny druhy kol, na etapu údolím Rettenbachtal je nutné trekové či horské kolo.

Ubytování:

4 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St.Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek 1 200 Kč lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet).

Stravování:

Rakouská polopenze – bohatá snídaně formou bufetu,  k večeři výběr ze dvou variant – masitá a bezmasá.

Cena zájezdu za osobu:

Dle rakouského ubytovatele se mohou ceny ubytování s polopenzí v příštím roce zvýšit.

Pokud se přihlásí samostatní cestovatelé, najdeme vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

 • Spaní ve 4 lůžkových pokojích –   9.600 Kč
 • Spaní ve 2 lůžkových pokojích –  10.800 Kč

 

 

Cena zahrnuje

 

 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 4 x nocleh v mládežnickém hostelu
 • Rakouská polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH

 

Cena nezahrnuje

 

 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek
 • Lanovky a lodní lístky
 • Vše co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"
 • ck vlha

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

JEZERA SOLNÉ KOMORY

RAKOUSKO S NÁVŠTĚVOU SALCBURKU

 

Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odrazy na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka s historickými jádry, která nás budou lákat k příjemnému posezení – třeba u kávy a jablečného štrúdlu se šlehačkou. K Solné komoře také patří kvetoucí muškáty zavěšené pod okny domů. Pojedeme cyklostezkami nebo vedlejšími silničkami podél jezer a řek, okolo soutěsek, zelených luk s pasoucími se kravami. Navštívíme i Mozartovo město – majestátný Salcburk s malebnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevnost

 

PROGRAM

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Rakouskem na ubytování nedaleko Salcburku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti Solné komory. Projedeme se kolem Halštatského jezera a také známého krásného jezera Wolfgangsee. Využijeme cyklostezek mezi rozkvetlými alpskými loukami. Svezeme se okolo jezera Mondsee, kde část trasy vede i tunelem určeným pro cykloturisty. Podíváme se i na sousední protáhlé jezero Attersee ležící pod jednou z dominant zdejšího kraje - horou Schafberg. Nezapomeneme ani na Salcburk a na zámek Hellbrunn na předměstí Salcburku. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd autobusem do ČR. K večeru příjezd do ČR.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd do jezerní oblasti Solné komory, kde trasy výletů vedou nejčastěji údolími a kolem jezer a odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Jezdit budeme většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí odpovídá střední Evropě, ovšem může se projevit vliv nedalekých Alp.

 

TermínPočet dnůKódCena 
17.06. - 22.06. 2023 6 RAK123 18 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
01.07. - 06.07. 2023 6 RAK223 19 400 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

 

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

5x v penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Sleva za ubytování v penzionu v plně obsazených 4lůžkových (3 a 1lůžkový pokoj) neprůchozích apartmánech 500 Kč /osoba /pobyt.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x polopenze v restauraci penzionu. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK

 ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
5.7.2023 9.7.2023 od 9600 Kčobjednat
17.6.2023 22.6.2023 18900 Kčobjednat
1.7.2023 6.7.2023 19400 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel