Slovinsko - přes Julské Alpy k jadran.pobřeží
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

O Slovinsku lze jednoznačně prohlásit, že je to "malá země pro velkou dovolenou". Většinu rozlohy země pokrývají hory, kopce a kopečky, takže nás rozhodně nečeká fádní bicyklování po rovinách. Vychutnáme si všechny krásy Slovinska - Alpy na severu země, krasové útvary s tajuplnými jeskyněmi na jihu i poježdění či plážovou pohodu na slovinském pobřeží. Komu se zachce trochu adrenalinu, může vyzkoušet i rafting v průzračných vodách řeky Soči či canyoning na Sušci. Jako vždy pojedeme nalehko, bus většinou v poledne potkáme, takže dál se můžete svézt. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů.

 

Julské Alpy na kole

 

 2.7.-7.7.2021     7800 Kč

 

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek ...to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat  nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce, vybudované na zrušené železniční trati.

 

 

1. den úterý 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. 

2. den středa 

Ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků) 

3. den čtvrtek 

Z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře. 

4. den pátek 

Autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny Jelje, Konjská Dolina, Zajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km 

5. den sobota 

Z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Po cyklostezce pokračujeme do Gozdu Martuljek a pěší výšlap k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 35 km. 

6. den neděle 

Z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) - památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Vystoupíme až k němu a projdeme se za jeho padající vodou. Sjezd zpět do Mojstrany, kde nás bude čekat autobus. Cca 35 km.

 

Naložení kol a odjezd zpět do ČR. Noční příjezd domů.

 

Náročnost : 

Přestože se budeme pohybovat ve vysokých horách, etapy nejsou příliš náročné, ale do kopce také vyjedeme. Většina tras vede po asfaltu, ale také vyjedeme na šotolinové cesty. Některé etapy budou s podporou autobusu (navezení nebo návrat z etapy). Zájemci si budou moci k etapám přidat další kilometry, a tím náročnost navýšit. 

 

Vhodné pro horská a treková kola.

 

Ubytování: 

4 x ubytování v apartmánech s možností vaření ve vybavených kuchyňkách. Apartmány mají kapacitu 4 nebo 5 lůžek. Apartmány mají ložnici (2-3 místa na spaní) a rozkládací gauč (2 místa na spaní) v obytné kuchyňce. 

Stravování: 

1x společná večeře v místní restauraci (ochutnáme slovinské speciality)

 

Další stravování je ve vlastní režii - apartmány mají vybavené kuchyňky, můžeme i zajistit polopenzi ve vedlejším hotelu (za příplatek). V těsné blízkosti ubytování je velmi dobře zásobený supermarket, kde lze nakoupit všechny potraviny v podobné cenové relaci jako u nás. V Kranjské Goře je dostatek restaurací s výtečnou kuchyní. 

 

Nástupní místa: 

Prostějov, Olomouc, Lipník, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Brno, Mikulov

 

Cena zájezdu za osobu:

 

Pokud se přihlásí samostatní cestovatelé, najdeme vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

 

Spaní ve 4 – 5 osobách v apartmánu – 7.800 Kč
Spaní ve 3 osobách v apartmánu – 8.800 Kč
Spaní ve 2 osobách v apartmánu – 9.800 Kč

 

Cena zahrnuje

 

 • Doprava osob a přeprava kol
 • 4 x ubytování v apartmánech
 • 1x společná večeře v místní restauraci
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH

 

Cena nezahrnuje

 

 • Stravu (kromě 1 společné večeře v místní restauraci)
 • Pojištění do zahraničí
 • Vstupné (do památek, soutěsek apod.)
 • Plavba po jezeře
 • Zapůjčení loďky
 • ck vlha

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

POD JULSKÝMI ALPAMI - I.

 

SLOVINSKO S VÝLETEM DO ITÁLIE A RAKOUSKA

 

Pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp se rozprostírají náhorní plošiny a kouzelná údolí, která přímo zvou cykloturisty k projížďkám. Slovinci v posledních letech udělali velmi mnoho pro rozvoj cykloturistiky. Důkazem je mimo řady značených tras i vybudování cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí údolím řeky Sávy až na italskou stranu hor. Pochopitelně si tuto nabídku nemůžeme nechat ujít. Slovinci rovněž výborně pečují o zázemí pro cykloturisty. Denně se můžeme několik hodin koupat a relaxovat v bazénovém komplexu s masážními tryskami a vířivkou. A to vše v ceně pobytu. Přidáme-li k tomu ještě skvělou stravu, je zážitek úplný.

 

 

PROGRAM

 

1. den – ranní odjezd z Ostravy (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR, cesta Rakouskem, večer příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.

 


2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v podhůří, údolích a po planinách Julských Alp. Jádrem našich výletů budou údolí v okolí Kranjské Gory na úpatí hor. Zajedeme se podívat do Planice na skokanské můstky proslavené rekordy v letech na lyžích. Navštívíme romantický vývěr řeky Sávy Dolinky i divoký vývěr Sávy Bohinjky. Trasa cyklovýletu z lesnaté planiny Poklujka, známé biatlonovým stadiónem, nás zavede k lesknoucí se hladině Bohinjského jezera. Údolím řeky Radovny dojedeme ke známému jezeru Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček MojstranaStara Fužina a Rateče s typickou alpskou architekturou. Do lůna Julských Alp se vydáme údolími Vrata Radovny. V maximální míře využijeme cyklostezku po zrušené železnici a zavítáme po ní i k Mangartským jezerům v Itálii. Zájemci si budou moci vyjet i po slavné alpské silnici na sedlo Vršič. Příznivci pěších výletů budou mít prostor vypravit se turistickou trasou k vodopádům Martuljek nebo vrchol Vošce Karavankách, v hraničních horách s Rakouskem. Polopenze.

 


7. den – snídaně. Ráno odjezd. K večeru příjezd do ČR.

 

 

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd s rozmanitými trasami co do povrchu, délky volitelných tras a převýšení. Od vyasfaltované cyklostezky po zrušené železnici s minimálním sklonem až po výjezdy do údolí Julských Alp. Při zájezdu je možnost téměř každý den si zvolit trasu podle svých schopností nebo momentální nálady. Klima v oblasti Julských Alp má podhorský charakter a příjemná je v té souvislosti každodenní možnost relaxace v bazénu

 

 

TermínPočet dnů Cena 
01.07. - 07.07. 2021 7   17 200 Kč POSL. 8 MÍST
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v ***hotelu ve Slovinsku v podhůří Julských Alp ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. 
Na hotelu k dispozici vnitřní bazén.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2500Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK

ck eurocykl

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.7.2021 7.7.2021 7800 Kčobjednat
1.7.2021 7.7.2021 17200 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel