Řecké ostrovy na lodi s kolem
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

POPIS ZÁJEZDU

Plavba začíná v přístavním městě Preveza, které je známé svou 22 kilometrovou pláží Monolith, bohatými dějinami a historickými památkámi. Podíváme se na slavný ostrov Ithaka, o kterém se říká, že byl domovem Odyssea, prozkoumáme nádhernou Kefalonii se slavnou pláží Myrtos a navštívíme proslulé jeskyně Dragoratti (Dračí jeskyně) a Melissani (jeskyní jezero). Na Lefkadě si vychutnáme pohodovou atmosféru přístavního městečka Nidri a zajedeme k vodopádům Dimosari. Užijeme si týden na palubě dřevěné motorové jachty

Program je orientační, a podle aktuální situace (vítr, počasí, provoz, aj.) se může měnit a upravovat.

1. den

Přílet do Prevezy, transfer z letiště do přístavu. Noc na palubě lodi v přístavu Preveza.

2. den 

Ráno poplujeme do přístavu Nidri na Lefkadě. Na kole projížďka vnitrozemím k vodopádu Dimosari. Poté budeme pokračovat na pláž Desimi, která se nachází v klidné zátoce s olivovým hájem. V této zátoce se nachází i jeskyně sv. Nicolasa, ke které zdatní plavci mohou doplavat nebo si lze na pláži půjčit šlapadlo. Návrat do přístavu Nidri. Etapa cca 20 – 27 km.

3. den 

Plavba z přístavu Nidri do malebného přístavního městečka Fiskardo na severu Kefalonie. Odtud vyrazíme na přejezdovou etapu. Vystoupáme na hřeben ostrova a pokračujeme působivou horskou silnicí po západním pobřeží Kefalonie, odkud jsou úžasné výhledy na poloostrov Assos a slavnou pláž Myrtos. Následně odbočíme do vnitrozemí a přejedeme ostrov do přístavu Agia Efimia. Etapa cca 35 – 45 km.

4. den 

Poplujeme se vykoupat na slavnou pláží pláž Antisamos, kde se natáčely některé ze scén filmu „Mandolína kapitána Corelliho. Odpoledne výjezd na kole po zajímavostech v blízkém okolí – jeskyně Dragoratti, jeskynní jezírka Melissani, vodní mlýn v Karavomilos a ruiny vesničky Vlachaty.  Etapa cca 25 – 30km

5. den 

Ráno vyplujeme směr ostrov Ithaca. Domov bájného krále Odyssea je kopcovitý ostrov s nádhernou krajinou. Podnikneme královskou okružní  po Ithace z výchozího místa přístavu Vathy. Během etapy se můžeme kochat typickým charakterem Jónských ostrovů daleko od vyšlapaných turistických cest: pokroucené olivovníky, křišťálově čistá voda a přátelští ostrované – na Ithace se jako by zastavil čas. Tato etapa je náročnější, cca 40 km a vystoupáme až do 560 m n.m. Je možné zvolit i alternativní variantu.

6. den

Ráno se vydáme směrem k věhlasné pláži Gidaki, kde si můžeme zaplavat a kochat se nesčetnými odstíny modré barvy moře. Odpoledne si vyjedeme na kolech ke krásné vesničce Perahori, přezdívané balkón Ithaky. Poté se vydáme přes olivové háje k překrásným plážím Filiatro a Sarakiniko. Etapa cca 20 – 25 km.

7. den 

Plavba z Ithaky do přístavu Preveza.

Po připlutí dle chuti prohlídka města Preveza nebo cyklistická etapa podél nejdelší pláže v Evropě Monolith a antického města Nicopolis. Toto město bylo postaveno římským císařem Augustem na počest vítězné bitvy nad Marcus Antonius a egyptská královna Kleopatra.

Etapa cca 25 km.

8. den 

Odjezdový den, program přizpůsobíme dle času odletu

 

Náročnost:

Záměrem tohoto zájezdu není najezdit co nejvíce kilometrů na kole, ale užít si krásy řeckých ostrovů, vychutnat si plavbu a poznat zajímává místa na ostrovech (jeskyně, jezírka, místní taverny, vodopády, a hlavně nádherné pláže). Cyklisté si přijdou na své při dvou etapách s překrásnými výhledy. Na Kefalonii nás bude čekat přejezdová etapa z přístavu Fiskardo přes vesničku Assos na pláž Myrthos s dojezdem do Agia Efimia (cca 45 km). Na ostrově Ithaka okružní etapa po ostrově (cca 40 km).

Tento zájezd je možný absolvovat i bez cyklistického programu a místo kola si půjčovat skútr. V každém přístavu je půjčovna skútru ve vzdálenosti do 300 metrů od přístavu, cena půjčovného se pohybuje od 25 – 40 Euro/den, záleží na typu a místě.

Doprava:

Letecky z Prahy (nebo Vídně) 

Ubytování:

Ve dvoulůžkových kajutách se sociálním zařízením a klimatizací

Stravování:

Polopenze formou bufetu, připravovaná na lodi místním kuchařem

 

CENA ZÁJEZDU

Cena zahrnuje
 • 8-denní plavbu na palubě dřevěné motorové jachty s posádkou
 • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000?Kč
 • transfer z/na letiště v Řecku
 • týdenní plavba na dřevěné motorové jachtě s místní posádkou
 • 7 nocí ve dvoulůžkových kabinách se soc. zařízením
 • 7 x polopenze
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • lodní taxa 80 EUR (platí se na místě)
 • stravování během dne
 • zapůjčení kol dle vlastního výběru (elektrokola, horské, trekové): 200– 260 EUR/ týden
 • cestovní pojištění do zahraničí
 • vstupy do památek
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

CK VLHAZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.5.2024 31.5.2024 38900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel