Taurenská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

V srdci Rakouska pod hřebeny Vysokých Taur se vine údolí řeky Salzach a rozprostírá se Zellerské jezero se známým turistickým magnetem na svém břehu, městečkem Zell am See. V této oblasti se budeme během zájezdu pohybovat z velké části po samostatných cyklostezkách oddělených od silničního provozu. Jako v řadě jiných údolí i zde je vyznačena cyklotrasa podél řeky a my ji budeme na kolech sledovat téměř od pramenů, od mohutných a burácejících Krimmelských vodopádů. Nezůstane jen u této trasy. Zavítáme i do dalších údolí znějících ozvěnou kravských zvonců stád popásajících se na úbočích. Čeká nás prostě alpská romantika v celé své přitažlivosti.

Program

1. den – ranní odjezd z ČR. Cesta přes nástupní místa do Rakouska. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 5. den – páteří zájezdu je výlet po trase Tauernské cyklostezky kolem řeky Salzach. Jí budeme věnovat celé dva dny. Přitom navštívíme Krimmelské vodopády. Projedeme útulnými vesničkami a městečky Neukirchen, Mittersill, Lengdorf, Kaprun, jejichž domy se ztrácejí pod záplavami muškátů bohatě kvetoucích na balkónech. Celý den budeme věnovat jízdě po cyklostezkách kolem Zellerského jezera s možností se koupat buď přímo v jezeře, nebo v krytém vyhřívaném bazénu v letovisku Zell am See. Kdo by se koupat nechtěl, může využít lanovky na horu Schmittenhöhe a projít se po hřebeni s nádhernými výhledy na ledovec hory Kitzsteihorn a nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Projedeme se na kolech údolím Glemtal po nově vybudované cyklostezce až k jeho závěru, kde je nejen útulná horská chata Landlingalm zvoucí k občerstvení a odpočinku s výhledem na okolní hory, ale i pozoruhodný vodní svět tvořený různými, mnohdy pitoreskními skulpturami otáčejícími se díky vodnímu pohonu. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd autobusem, k večeru příjezd do ČR.

 

 

TermínPočet dnů Cena 
03.08. - 08.08. 2021 6   14 600 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

 

UBYTOVÁNÍ

5x v budovách rodinného hotelu s příjemnou atmosférou ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním
zařízením.
Wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x rakouská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.8.2021 8.8.2021 14600 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


zell am see
Copyright © 2017  VARIETA Travel