Rakousko - Korutanská jezera a Drávská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

I pro rok 2021 jsme si pro Vás připravili zájezd do osvědčených Korutan, které nabízejí nepřeberné možnosti cykloturistiky s využitím karty, kterou obdržíte přímo v hotelu a která Vás bude opravňovat k bezplatnému využívání lanovek, lodí apod. Postupně poznáme nejbližší okolí jezera Klopeiner See, které se nachází přibližně uprostřed korutanských jezer, dále i část známé cyklostezky Drauradweg, vyjedeme lanovkou na rozhranní 3 států Rakouska/Itálie/Slovinska a mnoho dalšího. Ubytování máme v *** hotelu jen 200 m od břehu jezera Klopeiner See, které patří mezi nejteplejší jezera Rakouska. Pokoje jsou nově zařízené včetně sat.TV., sociálního zařízení, fénu. Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech. Jedenkrát pro nás majitelé připravili speciální večeři z regionu. Vybrali jsme pro Vás TOP trasy celých Korutan, trasy jsou z velké části po cyklostezkách, a jen minimálně po místních komunikacích nižších tříd.

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do SEELACHU (450 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, od hotelu se vydáme na kole k dalším jezerům, nejdříve k TURNERSEE, dále budeme pokračovat k nejjižnějšímu jezeru GÖSSELSDORFER SEE a okruh zakončíme u malého jezera KLEINSEE, kde se můžeme vykoupat a pak už jen pár minut na hotel (cca 30 km), večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd na kole k řece Drávě, kde se napojíme na známou cyklostezku DRAURADWEG. Ale protože většinou zalesněné svahy klesají strmě dolů k řece Drávě, cesta vede velmi často trochu dál od řeky po klidných silničkách v údolí JAUNTAL. Zvláštní atrakcí je nejvyšší železniční most ve střední Evropě JAUNTALBRÜCKE (96 m), nebo visutý most ST. LUCIA. Právě u tohoto visutého mostu se obrátíme a dokončíme okruh zpět do hotelu (celkem cca 55 km), večeře.
   
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m), základní varianta: krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora 3 států a to Rakouska/Itálie/Slovinska, menší okruh přes italskou část k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m) a zpět k horní stanici lanovky do Rakouska, sjezd dolů a busem přejezd na vyhlídkovou věž PYRAMIDENKOGEL (600 m), odkud je fantastický výhled na korutanská jezera. Všichni odjezd na hotel, speciální večeře.
 • 5. den: snídaně, busem odjezd do údolí ROSENTAL, kde budeme pokračovat v poznávání cyklostezky kolem řeky Drávy. Působivé útesy, hrady a jezera poskytují malebnou rozmanitost. Kolem města FERLACH, které se proslavilo po celém světě svou tradicí puškařského řemesla, doputujeme k našemu jezeru KLOPEINER SEE, které s teplotou vody kolem 29 °C patří k nejteplejším alpským jezerům, večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem před VILLACH, odkud pojedeme na kole až do hotelu podél největšího korutanského jezera WÖRTHERSEE až do KLAGENFURTU (možnost zkrácení lodí). Tady fakultativně navštívíme svět miniatur MINIMUNDUS a pak již nám zbývá 25 km do hotelu. Celkem cca 60 km, večeře.
   
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd domů, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: DĚTSKÉ SLEVY PLATÍ JEN PŘI UBYTOVÁNÍ S 2 DOSPĚLÝMI OSOBAMI.
 • Poznámka II: PRO CYKLO VARIANTU NEPLATÍ SVOZY.
   
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeři, 1x speciální večeře, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, sportovní instruktor, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 315 Kč
Nástupní místa Praha hl.m., České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava
 • ck poznání


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.7.2021 16.7.2021 14990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel