Kolem Neziderského jezera
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Perla Burgenlandu - Neziderské jezero - je od roku 2001 součástí světového dědictví UNESCO. Jeho menší část zasahuje také do Maďarska. 138 km dlouhá cyklostezka kolem jezera je pouhý základ k poznání této oblasti. Minimální výškové rozdíly a příznivý terén jsou zárukou radosti z jízdy pro malé i velké cyklisty. Historická městečka Rust, Purbach a Mörbisch jsou jen některé zastávky při putování na rakouské straně této oblasti. Ubytovaní budeme v hotelu, v maďarském Sopronu. V Maďarsku navštívíme sídlo rodiny Esterházy ve Fertöd. Putování tímto krajem si zpestříme návštěvou vinných sklípků, případně relaxací v termálních lázních.

7.5.-9.5.2021

4700 |Kč

 

program zájezdu:      

1. den pátek

 

Odjezd v časných ranních hodinách z ČR, příjezd do městečka Neusiedel am See. Odtud přesBreitenbrunnPurbach do „města čápů“ Rust, s jeho historickým centrem. Dále přes vinařské městečko Mörbisch am See, přes turistický přechod přejedeme hranice s Maďarskem do vesnice Fertörakos a pokračujeme do místa ubytování v Sopronu. Cca 55 – 60 km.

 

2. den sobota

 

Po snídani odjezd na kolech do vesnice Fertörakos. Zde se nachází bývalý vápencový lom, kde těžili kámen již staří Římané a později se odsud dopravoval kámen na stavby budov do Vídně (možnost návštěvy). Odtud vinařskou oblastí přes vesnice s původní architekturou – BalfHegykö (termální lázně – možnost koupání), až do Fertöd, kde se nachází zámek rodiny Esterházy. Zde možnost prohlídky zámku a pro zájemce autobusem zpět do Sopronu. Celkem cca 35 km

 

Delší varianta – Z Fertöd pokračujeme přes Sarród, kolem ptačích rezervací, překročíme hranici do Rakouska a přes Apetlon do Illmitz. Odtud lodí přes jezero do Mörbisch am See. Zpět do Sopronu. Cca 75 km.

 

3. den neděle

 

Po snídani se autobusem přesuneme do rakouského Apetlonu. Odtud na kole přes Illmitz a ráj ptactva národním parkem Seewinkel s rákosovými porosty a mokřinami do Podersdorfu a k termálním lázním St.Martin, kde zakončíme cyklistický program návštěvou a odpočinkem v termálech. Večerní návrat zpět do ČR. Celkem cca 35 km

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov 

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol v cyklovleku
 • Ubytování v hotelu (viz odstavec ubytování)
 • Bohatá snídaně a večeře formou bufetu
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupné do památek
 • Vstup do termálů
 • Případný trajekt lodí nebo lodní lístek
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

Náročnost:

Etapy vedou po dobře značených cyklostezkách okolo Neziderského jezera. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový a v oblasti národního parku Seewinkel je tvrdá šotolina. Trasy vedou téměř po rovině a převýšení kolem Neziderského jezera je minimální. Tento zájezd je určen pro všechny typy kol, všechny věkové kategorie, pro rodiny s dětmi.

Ubytování a stravování:

V hotelu „Sopron“ v maďarském Sopronu – ve dvoulůžkových pokojích. V ceně ubytování je snídaně a večeře formou bufetu a bezplatné wellnes

 

CK VLHA

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Neziderské jezero na 5 dní

 

Program

1. den – ranní odjezd z ČR (Ostrava cca v 7:30, Plzeň cca v 6:00). Průjezd nástupními místy ČR. Příjezdový výlet do místa ubytování. Večeře.

2. – 4. den – výlety na kole s podporou autobusu v rakouské i maďarské oblasti Neziderského jezera. Pojedeme rakouskými cyklostezkami okolo jezera, přes malebné obce Podersdorf, Neusiedl, Purbach či Mörbisch. Spatříme oblast malých, často vysychajících jezírek Seewinkel. Využijeme i lodní převoz přes jezero. V Maďarsku spatříme „uherské Versailles“ zámek Fertöd a u obce Fetörákos obří lomy na vápenec, připomínající velké skalní chrámy. Termální koupaliště nám nabídne možnost odpočinku v příjemně teplé vodě. Nevynecháme „maďarský Krumlov“ – nejromantičtější maďarské město Šoproň se zachovalým historickým jádrem. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole z Maďarska okolo památníku železné opony k zámku v rakouském městě Eisenstadt. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

 

 

 

TermínPočet dnů Cena 
02.06. - 06.06. 2021 5   10 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
25.09. - 29.09. 2021 5   10 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

 

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou rovinatou krajinou po husté síti cyklostezek s asfaltovým povrchem. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle teplejší než u nás

  

Cena zahrnuje: 

UBYTOVÁNÍ

4x v Maďarsku v ***hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Na hotelu k dispozici vnitřní bazén a sauna.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800 Kč /osoba /pobyt.

 STRAVOVÁNÍ

4x maďarská polopenze formou švédských stolů v hotelové restauraci.

 DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

 A DALŠÍ 

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Převoz lodí přes jezero. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

 

CK eurocykl

 

 

 

Nezávazná objednávka


nezid.jezero
Copyright © 2017  VARIETA Travel